Classic rock ή νέος ήχος?

Το “classic rock” είναι μέχρι το 1992; #-o Σιγά μην είναι μέχρι πέρσι!

Classic Rock για παντα!!!Ακομα κ σημερα βγαινουν συγκροτηματα που προτιμανε το κλασσικο ηχο αλλα οι δυσκολιες εινια αλλου!!!

Oτι ακουγεται καλα στα αυτια μου…Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα! Μπορει να ακουω τη μια στιγμη doors και μετα να βαλω yellowcard…

αυτο περιπου αν και δεν ακουω yellowcard

That’s it. Μπορει τη μια να ακουω Bon Jovi και την αλλη As i lay dying8) Επισης να πω πως η σημερινη μεταλ ειναι οντως πιο πολυπλοκη αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερη ποιοτικα.

Πιστευω σε ολες τις εποχες αμα ψαξεις βρισκεις καλη μουσικη…

Ακούω ότι μου αρέσει, αλλά έτσι, από ξεροκεφαλιά, ψηφίζω κλάσικ ροκ…

Aκούω ότι μου αρέσει! Η μουσική προχωράει δεν γίνεται να μένουμε πίσω! Ρισπεκτ στο παλιό καλό ροκ αλλά δεν μπορώ να κλείσω στα αυτιά τα σπουδαία του σήμερα! Και για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν ήμουν φαν του καλασικού ροκ…

Classic Rock χωρις δευτερη σκεψη (αλλα και χωρις προκταληψη)

+1 εγω μικρη ειμουν πολυ απολυτη σ αυτα τα θεματα αλλα ευτυχως αλλαξα…
respect κ στα εντεχνα,το ελληνικο ροκ κ την κλασσικη μουσικη:)

[QUOTE=Maria (RHCP);558251]+1 εγω μικρη ειμουν πολυ απολυτη σ αυτα τα θεματα αλλα ευτυχως αλλαξα…
respect κ στα εντεχνα,το ελληνικο ροκ κ την κλασσικη μουσικη:)[/QUOTE
+1

Βασικα πρωτα classic και μετα ολα τα αλλα,καλοι οι πειραματισμοι δεν λεω αλλα πολλες φορες δεν εχουν τα επιθυμητα αποτελεσματα,σιγουρα δεν γινεται να μενουμε πισω και η μουσικη εξελισσεται,ομως το κλασσικο ειναι αυτο που εχει τον πρωτο λογο γιατι ξερεις οτι θα σου δωσει κατι το στανταρ και ας μην ειναι μοντερνο η συγχρονο.Αντιθετως ο νεος ηχος ειναι απροβλεπτος…

H ερωτηση ειναι καπως…χαζη…Και αυτο γιατι δεν μπορεις να το διαχωρισεις ολο αυτο…Το ροκ του σημερα ειτε γυρναει ξεκαθαρα και ξεδιαντροπα στα 70s ειτε εχει επιρροες απο τοτε που παλι μπορεις να τις αναγνωρισεις.(αυτο φυσικα εχει ξεκινησει απο τα 90s)…Προσωπικα τα 70s τα αγαπαω αλλα και αρκετες ροκ μπαντες(ας μην ανακατεψουμε το μεταλ) του σημερα που ξερουν πως να δειχειριζονται τις επιρροες τους και να πηγαινουν ενα βημα μπροστα ή εστω να παιζουν ομορφη μουσικη χωρις να χρειαζονται προωθηση απο παντου και airplay στο mtv 24/7(ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε)…

Ο καθένας με τα καλά του.Πιστεύω στα 70’ς υπήρχαν τα ωραία τραγούδια και εμπνευσμένες ιδέες.Τώρα απλά οι καινούριοι εκμεταλεύονται τις ιδέες αυτές έχοντας καλύτερη τεχνική και καλύτερα τεχνολογικά μέσα στην διάθεση τους.Και τα δύο είναι καλά παίδες αλλά εγώ μάλλον ρέπω προς το κλασικό ροκ γιατί αυτοί άρχισαν την παράδοση ενώ οι καινούριοι την συνεχίζουν και είναι πιο εύκολο το δεύτερο(νομίζω έχω ξαναπεί την γνώμη μου εδώ αλλά βαριέμαι να δω:p)

Classic Rock…μετά το 70 το χάος, το Hard Rock και το Heavy Metal:rockon::band::metal::yesmaster::!:

Νιάτα και μεσήλικες (δηλαδή απο 80’ς και μετά). Όχι δεινόσαυροι…

Αντιθέτως! Classic Rock=70?s και μοντέρνος ήχος=90?s και δώθε. Το ανάμεσα το ξεχνά ο ιστορικός, μουχαχαχα!

Καλές οι καινοτομίες, ωραίο και το παλιό. Αν μου κάτσει κάτι καλά στο αυτί, θα το ακούσω.

Oτιδηποτε ανεξαρτητως εποχης αλλα πιο πολυ καινουρια πραγματα.

Δεν κοιτάω ημερομηνίες… (ψέμματα κοιτάω), αλλά αυτό ψήφισα.
Η ροκ είναι ωραία άμα αυτοί που παίζουν Νιώθουν γενικά και αγαπάνε την μουσική!
yeah.