Club ή Μπουζούκια; ντισκας!

Μόνο μπιτσόμπαρο στο ΑΠΘ 8)

Ωραία τα είπε ο κσου9

Julia’s Show που το κατατασεις εσυ;;;

μπαρ που παίζει χορευτικά ροκ και ντίσκο . χτες μόνο κομματάρες λέμε ! χοροί με κουλτουριάρες αρχιτεκτόνισσες (και τα συναφή μπιχλιμπίδια) και δν είμαι καλά :smiley:

καλά αυτό το “Άντεξα” του ρουβά ήταν απρόσμενο και τα γάμησε όλα . fever on the dance floor λαίμαι !

άντε και του χρόνου :smiley:

Βλέποντας τα αποτελέσματα του πολλ, μάλλον ανήκω στη μειοψηφία που ψήφισε μπουζούκια (με την προϋπόθεση να μην είναι εντελώς νούμερο αυτός που τραγουδάει, κι επίσης το πρόγραμμα να μην κλείνει σε “σκυλλάδικο”…)

Στην πραγματικότητα βέβαια, θα συμφωνήσω με Hell_Commander, η επιλογή έγινε ανάμεσα σε τσεκούρι και μαχαίρι! Ασφαλώς υπέρτατα είναι τα μπαράκια, αλλά ας μην επαναλάβω τα ίδια με το Δισκοβόλο από πάνω! :stuck_out_tongue:

Tα Clubs πάντως, αν κι έχω πάει σε περισσότερα τέτοια παρά σε μπουζούκια, είναι πολύ άθλια από πολλές απόψεις. Ίσως όταν περάσω κάπου φοιτήτρια να αναγκαστώ να τα συνηθίσω και να τ’ αποδεκτώ φυσικά, προς το παρόν όμως η γνώμη μου είναι ότι: έχουν χάλια μουσική, πήχτρα κόσμο σε φάση “και να ήθελα να χορέψω δε χωράω”, ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ, γκόμενες που προσπαθούν να τραβήξουν την προσοχή δια της αφαιρετικής στυλιστικής μεθόδου (οκ, αυτό για τους άντρες ίσως είναι στα θετικά βέβαια :b)= όλα τα “χαζά” μοντέρνα της εποχής μας.

Στα μπουζούκια πας με παρέα, έχεις το τραπεζάκι σου, μπορείς να μιλήσεις και να κάνεις χαβαλέ, αν θες σηκώνεσαι να χορέψεις- ΝΑ ΧΟΡΕΨΕΙΣ, όχι να κωλοχτυπηθείς σε ένα μονότονο μπιτάκι και να το ονομάσεις “χορό” και φυσικά άλλο πράμα ν’ ακούς house, άλλο κάποια ελληνικά που όσο καμμένα και να’ναι, είναι στη γλώσσα σου, οπότε θες δε θες σου “φτιάχνουν διάθεση” ή σε νταλκαδιάζουν…

Δεν ισχυει με την καμια. Εγω δεν εχω παει ουτε μια φορα :wink:

εξαρτάται από την πόλη που θα περάσεις και τις παρέες π θα κάνεις :):!:

Θα σας απαντήσω σε μερικούς μήνες, παιδιά μου, αν και πάλι τσακωνόμασταν με τον πατέρα μου το απόγευμα (του έχει καρφωθεί ντε και καλά αν δεν περάσω ΑΘΗΝΑ να με στείλει Σκοτία! Σε αυτή την περίπτωση μάλλον σε παμπ θα τη βγάζω…)

Προφανώς δεν περνάς αθήνα επίτηδες ε.

Πραγματικά δεν βρίσκω πρόβλημα σε αυτόν τον έκτακτο συλλογισμό.
ΦΥΣΙΚΑ και θα πας Σκωτία.
Και ΦΥΣΙΚΑ θα τη βγάζεις σε παμπ, όπως όλος ο κόσμος.

Άκου κει Αθήνα[-X
Αν και φήμες λένε ότι σε κλαμπ του Εδιμβούργου έχει τύχει να παίξει τουλάχιστον μία φορά Βανδή!

Τώρα τι συγκρίνουμε τα Club με τα Μπουζούκια;
Φυσικά μπουζούκια.Μπουζούκια καθαρά όμως όχι μπουζουκοπόπ.
Καλά ρεμπετάδικο είναι το καλύτερο μέρος όλων των εποχών,αλλά να είναι ρεμπετάδικο όχι ότι να’ναι.Οι ρεμπέτες ξέρουν:blues:

Μωρέ καθόλου δε με χαλάνε ούτε οι παμπ ούτε η Σκωτία με τα τοπία και το κλίμα της ούτε οι Σκωτσέζοι:!:… απλά όχι από τώρα! Μεταπτυχιακό ξέρω γω, οκ.
Είχα ψηθεί πολύ για επαρχία, τη ζωή κλπ. Στο εξωτερικό θα θέλει να πέσεις εξ’αρχής με τα μούτρα στο διάβασμα και γενικά είναι αλλιώς…
Από την άλλη, ακόμα κι αν πιάσω Αθήνα, δε θέλω να περάσω ΑΘήνα :stuck_out_tongue:
Άντε να βγει άκρη!

παγκάκι…

άντε και πυλωτή πολυκατοικίας

Χαλαρα ομως club!
Πολυ πραμα μεσα.Και η μουσικη λεει πιο πολυ απο τα σκυλαδικα!

Club που να ΜΗΝ παιζουν Ελληνικά…

ωραίος!!8)

σωστος! :thumbup:

Club, παροτι δεν ειμαι και ο πιο τακτικος τους θαμωνας

Μπουζουκια μια φορα εχω παει μονο και εχω να θυμαμαι πως εσκασα 50 ευρω, αλλα at least ειδα την κορμαρα της Παπαριζου, το ατριχο στηθος του Σακη και γλαρωμενο ματι του Μαζωνακη:lol:

Σακης καλη φαση, αλλα καλοκαιρακι ολο και σε καποια συναυλια θα παιξει… Και δεν ξερω αν απαιζει πολλα απο τα old-school, τα παλια τα καλα ,μεχρι το “αιμα δακρυα κι ιδρωτας” αντε και το “τωρα αρχιζουν τα δυσκολα” :stuck_out_tongue:

ειχα δει σακη λυκειο και οταν εχωσε ‘δεν εχει σιδερα η καρδια μου να σε κλεισει’ κοπηκε η γη στα δυο