Coldplay @ ΟΑΚΑ, 08/06/2024 και 09/06/2024

Αυτά πάνε μαζί, σίγουρα πάρα πολλοί (και μποτάκια) αγόρασαν αποκλειστικά για μεταπώληση, αφού όσο πλησιάζει η συναυλία (κι εδώ και παντού) πολλοί περισσότεροι θα ψάχνονται απ’ότι στην προπωληση.

Θυμάμαι που ο ixnay ψάχνανε εισιτήρια για gnr, και πάταγε στο viagogo κατευθείαν χωρίς να το σκεφτεί

1 Like

Βγήκανε παγανιά στο φβ και πουλάνε εισιτήρια των 100 και 150 ευρώ για 300 και 350
Έλληνες να ντουφεκάνε Έλληνες Ω ρε;

11 Likes

FRCaw79XMAArRUv

4 Likes

Πάντως το πλιάτσικο όντως έγινε από ξένους, οι οποίοι θα μεταπωλήσουν τα εισιτήρια σε διάφορες πλατφόρμες και όχι μόνο.
Όσο για αυτούς που πουλάνε σε εξωφρενικές τιμές μέσω Facebook,θα πρέπει να βρουν αγοραστή πρώτα.
Γενικά η όλη φάση μου θυμίζει φούσκα χρηματιστηρίου, ειδικά όπως προστίθενται ημέρες μετά τα sold out.

εχει ήδη βουήξει το viagogo

Ψυχραιμία όλοι θα πάρουμε

Όποιος έχει presale κωδικο που του περισσεψε ας τον στείλει με πμ. Θα με κρεμασει η αδερφή μου, δε γλυτώνω

1 Like

σε σελίδα στο fb κάποιος πουλούσε 5€ χαχαχχαχαχα

1 Like

Το είδα :rofl::rofl::rofl::rofl:

αυτοί είμαστε , κρατήστε ονόματα και διευθύνσεις μαυραγοριτών :rofl: :stuck_out_tongue:

Εμένα μου θύμισε τους βαρεμένους που μεταπωλούσαν το “Ιστορίες από την Κολιμά” (Ίνδικτος) στα 1500€, αλλά την έφαγαν καλά από τις Άγρα που το επανέκδωσαν στα 50€. Τον ήπιαμε; ;p

4 Likes

Έκλεισα δευτερη μέρα στο κίτρινο. Ήδη ειχαν φύγει πολλά ακόμα κ τότε… τι να πω

Σταθερά σταθερά είναι ωραία στην ουρά

2 Likes

Αν πήρε κανείς εισιτήριο, η τιμή είναι αυτή που ανακοινώθηκε? Θυμάμαι πριν κάποια χρόνια, διάβαζα πως η ticketmaster χρησιμοποιεί dynamic pricing, σαν τα αεροπλάνα που αλλάζει η τιμή ανάλογα τη ζήτηση

28 shows πλέον. Παίζει αυτό να σημαίνει κάτι του στυλ 2 εκατομμύρια εισιτήρια, έτσι; Ρώμη και Δουβλίνο από 4, Λυόν, Ελσίνκι, Ντίσελντορφ, Μόναχο από 3, οι άλλοι από 2.

Δε συμβαίνει αυτό στην Ελλάδα, το ίδιο το ελληνικό site της Ticketmaster είναι αρχαίο.

EDIT: στην Ευρώπη όμως, συμβαίνει.

1 Like

Μια χαρά η διαθεσιμότητα στα εισιτήρια, έχει σε όλες τις θέσεις

Εγώ πρίν από λίγο έκανα μια προσπάθεια, μετά από 3 ώρες αναμονής να πάρω, και είχανε μείνει μόνο κάτι κόκκινα διάσπαρτα τα οποία ούτε καν έμπαιναν στο καλάθι, αρένα τίποτα για φθηνά ούτε λόγος.


Rebel μήπως μπήκες Imagine dragons;:joy::joy:

3 Likes

Για την δεύτερη μέρα τί παίζει, ξέρουμε; υπάρχει κίνηση;

Ίδια κατάσταση με μερικά διάσπαρτα κόκκινα αλλά τίποτα δεν έμπαινε στο καλάθι.
Πάνω από 200 ευρώ τα είχε πράσινα αλλά δεν έκανα καν το κόπο να κοιτάξω αν γινόταν να τα αγοράσεις.

Coldplay, Imagine Dragons, Artic Monkeys κτλ… Αυτό είναι το σύγχρονο “ροκ”.
Δηλαδή όποιος μετά από τέτοιες συναυλίες νιώθει σβέρκο, σίγουρα κάτι δεν έκανε σωστά.