Crippled Black Phoenix - (Mankind) The Crafty Ape

τωρα μπόρεσα να το άκουσα ολο

φαίνεται πολυ καλο αλλα θελει 2-3 ακούσματα δεν ειναι σαν το προηγούμενο που με την πρωτη αφτια έπεσε το σαγόνι…

γουπ, το πρωτο βιντεο κλιπ της μπαντας

δεν τοχω δει ακομα, αναμενω πως θαναι τιγκα γραφικο

εδιτ. ναι. ηταν.

εδιτ2. καποιος να κανει gifακι τον ‘Volk’.

εδιτ3. Ισως ειναι το κράφτη εηπ.

Το Τhe heart of every country ειναι καταπληκτικο κατ’εμε,μαλλον το αγαπημενο μου.Μετα ακολουθουν Laying traps,Α Suggestion.Γενικα ο δισκος ειναι μια ομορφια,αλλα δεν μπορω να το συγκρινω ακομα με το I,Vigilante,αφενως ειναι νωρις,αφετερου για μενα ειναι πολυ ψηλα το προηγουμενο τους αλμπουμ.

για πρωτο κλιπ καλο ειναι μωρέ…
Volk πολυ Maynardιζει στην αρχή
επίσης δεν ήξερα οτι εχουν 2 percussion… μπραβοοο

πάντως και εμενα το Τhe heart of every country μου εκανε εντύπωση

Αύριο μαθαίνουμε και επίσημα πότε έρχονται.

Να έχω ελπίδες να μην είναι ανάμεσα Απρίλιο-Μάιο ή @@;

έχουνε λίγα κενά τον μάρτιο
και απρίλιο έχουνε ανακοινωθεί μέχρι τις 12
δε νομίζω να τραβήξει ως τον μάιο το ευρωπαϊκό

και έχουνε πεί ότι υπάρχει η πιθανότητα για 2ήμερο

[SPOILER]March 2012:
17 DEBASER - STOCKHOLM, SE
18 PARKTEATRET - OSLO, NO
19 GIMLE - ROSKILDE, DK
20 HAFENKLANG - HAMBURG, DE
21 ZENTRUM ALTENBERG - OBERHAUSEN, DE
22 GLEIS 22 - MUENSTER, DE
23 BEATPOL - DRESDEN, DE
24 FESTSAAL KREUZBERG - BERLIN, DE
25 SOPOT - SFINKS, PO
26 PROGRESJA - WARSAW, PO
27
28 007 STRAHOV - PRAGUE, CZ
29
30 KINO - EBENSEE, AT
31 ARENA - VIENNA, AT

April 2012:
01 CHANNEL ZERO - LJUBLJANA, SL
02
03 TVORNICA CULTURE - ZAGREB, CR
04
05
06 ROTE FABRIK CLUBRAUM - ZURICH, CH
07 DACHSTOCK - BERN, CH
08 GARE DE LION - WIL, CH
09
10 DAS BETT - FRANKFURT, DE
11 SUDHAUS - TUBINGEN, DE
12 YARD CLUB - KOLN, DE[/SPOILER]

4-5 απριλίου είναι λουκούμι… Μακάρι να τους δούμε τότε…

I guess by now some of you will be wondering what?s going with the band right now. Well first of all, we?re just about to announce the complete tour dates, including Greece. We?re also just about to announce our new vocalist.

CBP are happy.

On a personal note, My working relationship with Joe Volk has come to an end. This note will be the one and only time i want to talk about this, but seeing as though i?ve noticed a few comments i feel i need to explain a couple of things.
I?m dissapointed that Joe felt it was necessary to leave the band so soon after recording the album and before a tour that we?re doing in support of the album, and i?m sure you guys reading this and are interested in the band will understand that there?s been a lot of changes, members of the live band, record label…etc… So dealing with this has been a concern. Of course i am concerned about what our supporters think, but at the same time CBP is and never was about having a “front-man” so if people no longer want to support us or want to buy tickets to our shows, that is their loss, because right now, the band feels stronger as a unit and positive about the future, we?re not changing, we?re the same as ever playing the same music.

This band or whatever you want to call it has been my baby ever since 2004, i started it because i promised my best friend i would do something i could be proud of one day, my best friend then was killed in a car crash. THAT is why this band exists, mostly the music reflects the shit i?ve lived through, i?ve poured my heart and soul into this band, i know not everything is to industry standard, or to everyones taste and preconcieved formulars, i have sacrificed so much to do this and to steer the ship, it?s a pretty unrewarding position to be in. So right now i, along with the rest of the band are trying to simply do our job in a bad circumstance. We?ve not made any secret about Joe leaving the band, we were in fact intending to make it obvious when we posted news about the tour, but i didn?t want to make a big thing of it right now because the impotant thing is the new album release and the video and of course the tour. Joe left us and that?s his choice, and i feel people/fans deserve the truth whilst we as a band can maintain some degree of mystique. So i hope you will understand this is not an easy thing to manage and it?s not easy to write down either.
I know some people will not get what i?m trying to say, or think i say too much, but i believe in standing up for the band and my good fellow band mates and also myself, so to be honest, i think it?s time to write a few things down and prevent them from weighing us down, at the same time try to retain some integrity.

I really really appreciate everyones support, i?m finding it amazing to find more people listening to CBP and coming to the shows, although the pressure level has increased… So to finish off, thanks for reading this, i hope to see you on the road somewhere, and i hope you?re going to like the new guy, because we certainly do!

Now i will go.

THANK YE.
JG/CBP

ωραιααα :confused:
απο το fb τους…

κι εγώ τώρα το είδα.

, including Greece

[SIZE=“6”][B], including Greece[/B][/SIZE]

:dance::dance::dance:
(συγκρατούμαι να μη βρίσω για να εκφράσω τη χαρά μου, αποκτώ αίσθηση της δημόσιας αιδούς τελευταία)

όσο για το άλμπουμ, well, δε με νοιάζει που μοιάζει με φλόυντ, ούτε που δε μοιάζει με τα προηγούμενά τους. Μπορείς ν αγαπάς equally πράματα που μοιάζουν και πράματα που δε μοιάζουν, right?.. μου φτάνει που κοιμάμαι και ξυπνάω με το Get Down And Live With It

το εξώφυλλο τα σπάει. όλα τα εξώφυλλά τους τα σπάνε. όταν σταματήσει να κάνει τόσο κρύο, ίσως μπω και στον κόπο να ψάξω και γιατί τέτοιο σκαλωτικό κόλλημα με τα dogheads οι CBP <3

Νταξει ειναι λιγο αναμεικτα τα συναισθηματα,αλλα προφανως και δε χαλιομαστε,η μπαντα εχει δισκαρα στις αποσκευες της,πιστευω πως θα συνεχισει στα ιδια επιπεδα,και το κυριοτερο:ΕΡΧΟΝΤΑΙ!

Πω ρε γαμωτο σοβαρα;…
Και πανω που ερχομουν στον φουλ ενθουσιασμο μου να πω ποσο που εκτιναξε τα μυαλα ο καινουριος δισκος που (επιτελους) βρήκα σήμερα χρόνο να τον ακουσω, ήρθε αυτό και μου μετρίασε τη χαρα.

τελοσπαντων, θα κανω πως δεν το ειδα, για τώρα.

Σε πρώτο άκουσμα βρήκα όλα τα τραγούδια να εκτυλίσσονται κάπου΄εξω από τη γη. Μιλάμε γιαα ολοκληρωμένο δημιούργημα, βέβαια η σύγκριση με το πολυαγαπημένο I, vigilante θα ειναι δύσκολη.

Να πω κι εγώ ότι ακούω ισχυρές φήμες έως σιγουριες για 8 μαρτη, αθηνα, κυτταρο. (οχι, δεν ξερω κατι άλλο)

Nταξι μαλακια που εφυγε ο τραγουδιστης αλλα δεν νομιζω οτι θα επιρρεασει τοσο πολυ τoυς CPB…Συνθετικα πιστευω οτι ο Greaves ειναι ο mastermind και αυτος που κατευθυνει το συγκροτημα.

Το διαβασα κι εγω αυτο για 8 μαρτιου στο Κυτταρο αλλα δεν υπαρχει ακομα επισημη ανακοινωση.

κριμα ειχε χαρακτηριστικη φωνη.:(:(:frowning:

ο δισκος οσο παει μεγαλωνει μεσα μου.μιλαμε μεσα υπαρχουν φανταστικα πραγματα.
αν ερθουν καμια σαλονικη το ψηνω να παω.πρεπει να ειναι φοβεροι λαιβ.

Θα έεεερθουν… :wink: 8)

Μιλάμε για δίσκαρο ! Θυμίζει Πινκ Φλουντ αλλά είναι πιο βαρύ . The heart of every country και The Brain/Poznan για μένα μέχρι στιγμής 8)

Εγώ έχω κολλήσει τρελά με τα: Laying Traps, Release The Clowns, A letter Concerning Dogheads, The Brain / Poznan και Get Down And Live With It.

Όσον αφορά τα live, τα σπάνε. Είτε παίζουν μπροστά σε 5 άτομα είτε παίζουν μπροστά σε 500, τα δίνουν όλα. Εγγύηση λέμε. Βέβαια, εγώ τους έχω δει και με Volk και με Daisy (of a lifetime --σοκ και δέος) και έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι άσσο στο μανίκι θα βγάλει ο Justin για τα φωνητικά.

Στο βίντεο του Laying Traps εμφανίζονται με 2 ντράμερ. Λέτε να γίνει κάτι τέτοιο και εδώ;

Τελικά το κλου εδώ είναι το αλτ-κάουντρυ και όχι οι φλόυντ ε. Μακράν ο πιο δύσκολος δίσκος τους και σίγουρα όχι ο καλύτερός τους. Τον αγαπώ και αυτόν. Μένει να μου ανοιχτεί και το δεύτερο σιντί.

Ε ναι ντε…Δεν είναι ούτε για 10, ούτε για 9 αλλά ούτε και για 7. Έχει ένα τεράστιο προτέρημα όμως κι αυτό είναι οι όποιες συνθέσεις του χτυπάνε 10αράκι. Διαφορετικές για τον καθέναν από εμάς κι εναλλασόμενες, όπως το “Dig, Bury, Deny” που από εχθές επαναλαμβάνεται μετά βουλιμίας και είναι πολύ πιο spooky από κάτι occult-satanic-retro doom συνθέσεις.

Χωρις να εχω καμια σχεση με την μπαντα ακουσα τον δισκο.
Αγαπημενα τα
Born in a Hurricane
Release the Clowns
What?
A Suggestion
Faced With Complete Failure
The Heart of Every Country
Get Down and Live With It
The Brain/Poznan