Crust δισκοι

Genocides SS πριζω πούτσες εγώ συχνά πυκνά γιατί υπεραγαπάω … άκου και τους τρεις δίσκους, θα πρότεινα με αντίστροφη σειρά. gofilthgo ήταν πανιγυρική κατσαπανκίλα με χοντρή νοιζάδα στον ήχο. κουλ μπάντα, σχεδόν μετανιώνω που δεν πήρα το ταπε.

γουορστ , ένα lp σου αράζει στο σπίτι μου, όποτε αισθανθείς έτοιμος , πέτα ένα βότσαλο προς τα δω. :wink:

Nαι αγορίνα! 17 δεκέμβρη i’ m back:)

λίγο που το άκουσα πρέπει να γαμαέι indeed.
από που το πήρες?λέω να επενδύσω κι εγώ…

metropolis κέντρο.

θενξ!καλή φάση.ήμουν σχεδόν σίγουρος πως θα μου έλεγες κάποιο site που δε θα ήξερα καν… :stuck_out_tongue:

Μιας και ξεθάφτηκε το θρεντ, ευκαιρία να ποστάρω κάποια πράγματα που ηθέλα εδω και καιρό, έπειτα από besthoven και go filth go…

[B]MASAKARI - Eden Compromised Ep[/B]

[B]Masakari[/B] γενικά είναι ένα ιαπονικό όπλο, κάτι σαν τσεκούρι που χρησιμοποιούσαν οι πολεμιστές στην αρχαιότητα… Εδώ πέρα, αντίθετα απ’ ότι πολλοί θα περιμέναν, δεν έχουμε να κάνουμε με japcore, αλλά μ’ ένα λίγο πιο κλασσικό -τα τελευταία χρόνια-, σκοτεινό και βαρύ, d-beat hardcore, φουλ επιρρεασμένο από την μουσική των tragedy, και των his hero is gone, αλλά και από το σκοτάδι που εκπέμπει η γεννέτηρα τους, [B]Cleveland[/B] (integrity, ringworm κλπ)

Το [B]eden compromised[/B] λοιπόν είναι η πρώτη κυκλοφορία της μπάντας, την οποία αργότερα ακολούθησε το φετινό Lp [B]the prophet feeds*[/B] (το οποίο είναι κορυφαία δισκάρα, το’ χω εκθειάσει εδώ μέσα και πάει ανάμεσα στα καλύτερα φετινά). Στο ep τώρα…4 τούμπανα δίλεπτα κομμάτια, ένα οργισμένο δυνατό crust, με κορυφαία μελωδικά/θλιβερά σημεία, και που και που κανά αργό σημείο έτσι για να κουνάμε πάνω κάτω τη κεφάλα μας. Στα συν τα τέλεια φωνητικά τους, και οι πολύ καλοί στίχοι. Πιστοί στα sample, δε μας αφήνουν παραπονεμένους, βάζοντας 3 τέτοια μικρά κομμάτια με διάφορες ομιλίες κλπ.

Γενικά πολύ καλό εφταράκι, από μια πάρα πολύ καλή και πολλά υποσχόμενη μπάντα…

*(αστερισκος):

[B]Αυτόν τον δίσκο, σοβαρά πρέπει να τον ακούσετε. [/B]

Ακριβώς στο ίδιο ύφος με το Ep, λίγο περισσότερο βελτιωμένοι σε αυτό που κάνουν, με τρομέρες συνθέσεις και πολύ καλή παραγωγή, από τον παραγωγό πλέον [B]Bill Korecky (Integrity, Keelhaul)[/B]

4 labels/distros συμβάλλουν στην κυκλοφορία του, μεταξύ αυτών και το δικό μας [B]scarecrow distro[/B]

[COLOR=“Red”]check![/COLOR]

[SIZE=“4”]http://www.youtube.com/watch?v=WbO-35fJxDU[/SIZE]

[SIZE=“4”]http://www.youtube.com/watch?v=sz22bhAcJ5E&feature=related[/SIZE]

Λοιπόν όλως τυχαίως χτες μου τους πρότειναν αυτούς και σήμερα κατέβασα για μια πρώτη αυτιά το Prophet Feeds. Mυρίζει μπαντάρα…

ΜΟΝΟ ΞΥΛΟ Ε.

Με μια πρώτη αυτιά βρήκα εκτός από τις επιρροές που λέει ο worst enemt βρήκα και μια δόση Napalm death και Remission-ιάς (οπότε συστήνεται και σε πρωτομαστοδοντάκηδες)

Προσωπικά το prophet feeds είναι στο φετινό top-5 μου…

Δισκάρα από μπαντάρα παίδες. Αντε να το ακούσετε και άλλοι.

Ευελπιστώ σε κάνα ευρωπαικό τουρ, μπας και ρθουν Ελλάδα τώρα που είναι στα πανω τους

[SIZE=“5”]AKOYΣΤΕ ΤΟ ΡΕΕΕΕΕ[/SIZE]

Αμα βαριέστε να το κατεβάσετε στείλτε μου λινκ

Mετά από ενάμησι μήνα επέστρεψα Αθήνα, και άνοιξα με τρελή ανυπομονησία, ένα πάκετο που με περίμενε ένα 15ήμερο τώρα.

[SIZE=“5”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ[/SIZE]

Σε 5 λεπτά τον βάζω. Πρώτη επαφή γενικώς με τον δίσκο. Στο πικ απ. Για να δούμε (το αποτέλεσμα το ξέρω εκ των προτέρων:p)

Μια βόλτα από του Σταύρου πάντα έχει ωραία αποτελέσματα.

Σε όλη τη διαδρομή με το μετρό, διάβαζα κάτι στιχάρες ΝΑΑΑΑΑΑ!!! Eιδικά αυτοί:

[I]Who holds the gun to your head & makes you lick the boot
Of the boss who would rather kick in your fucking teeth
Than shed a tear of sympathy? We keep on licking with
Dreams of promotion & “A career”. They keep on kickin keep
making the pills: how long will we swallow? How long
Will they feed? How long will we follow? How long
Will they lead?[/I]
Με το που το έβαλα στο πικαπ, εξεπλάγην με το ήρεμο ίντρο.

Και μετά από μισό λεπτό το χάος.

Τι υπέρβαρο πράγμα είναι αυτό! Μιλάμε για πόρωση! Κρίμα που άργησα να τους ψάξω, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ…

Nτάξει σε μισώ όμως διότι γενικά για κάποιο ανεξήγητο λόγο ενώ γουστάρω απίστευτα, καιρό τώρα, τους his hero is gone, δεν έχει τύχει να πάρω τους δίσκους τους. Αυτό ακριβώς λοιπόν το είχα βάλει στο μάτι και το άρπαξες. Όπως και το fifteen counts πριν μια βδομάδα που το πήρε τελικά ένας φίλος. AARGH

Πάντως δισκάρα μπράβο!

Iσχυει, δισκαρα!!! Εγω εχω σε cd (απο το Σταυρο) το fifteen counts of arson, το οποιο το θεωρω το καλυτερο :wink:

Εχω αρχισει να το αγαπω το masakari. Το τελευταιο κομματι λεει πολλα :wink:

rabid dominance ρεεε. Κομματάρα. Καλά όλα χώνουν.

Για μένα ο δίσκος είναι αριστούργημα. Στέκεται άξια δίπλα σε δίσκους-μνημεία της περασμένης δεκαετίας (για το είδος).

Κι επαναλαμβάνω όσοι έχετε την δυνατότητα πάρτε τον σε βινύλιο. Προσωπικά είδα μεγάλη διαφορά:wink:

Καλησπερα για το cd των masakari δεν εχω λογια το εχω λιωσει τους τελευταιους μηνες
θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις που μπορο να το βρω σε βυνιλιο αλλα οχι απο το net γιατι δεν εχω πιστοτικι για οσους ενδιαφερονται θα γινει repress το demo τους για περισσοτερα εδω

http://www.halooffliesrecords.com/index.html

Σου συνιστώ scarecrow distro. Ελληνικό distro, στα στέλνει ταχυδρομικά. και πληρώνεις αντικαταβολή (δηλαδή πας στο ταχυδρομείο και πληρώνεις ότι πήρες+ταχυδρομικά). Σου το συνιστώ γιατί κατ’ αρχάς σαν ντίστρο όλα αυτά τα χρόνια είναι εξαιρετικό, έχει πολύ καλές τιμές και γενικά πρέπει να ενισχύουμε τέτοιες προσπάθειες, και κατά δεύτερον γιατί μαζί με άλλα τρία label, συνέβαλε στην κυκλοφορία του δίσκου αυτού

Μπες στο scarecrow.gr και λέει τα πάντα για το πως να κάνεις παραγγελία. Πολύ εύκολο

Eναλλακτικά rythm records, στα εξάρχεια. Scarecrow όμως:wink:

edit: Επίσης:

[B]VICTIMS:[/B]

[I]10.11.25
Tomorrow we go into the studio with Victims to record our new album.
It’s snowing here in Stockholm and the weather forecast for next week promises
temperatures of -13 degrees, so where better to be than in an underground studio
for a fortnight recording some punk rock songs?
We’re recording at Gareths friend Linus Wiklund’s studio, with Linus and Nicko from
Entombed taking care of the knobs and faders.
More info about the release of the record will come soon.
Gareth will write about the studio session on his blog so
make sure to check it out http://punkrockandcoffee.blogspot.com[/I]

σε ευχαριστο πολυ worst enemy για τις πληροφοριες

Πολυ καλη η κασσετα απο [B]Go Filth Go[/B]. Θα την λιωσω αυτες τις μερες.
Επισης το split τους με [B]Besthoven[/B] εχει κυκλόφορησει σε 7αρι.

Το Corner των Crude το θαβει ο ηχος δυστυχως, το λαιβ κομματι παιζει να εχει καλυτερο ηχο απο τα υπολοιπα κομματια.

Ω ΝΑΙ

Το σπλιτάκι με besthoven το ψάχνω από χθες (να το κατεβάσω) αλλά δε τον βρίσκω. Οποιος το βρει να σφυρίξει

Ουτε γω το βρηκα, λογικα δεν παιζει.

Παντως για να μην παρεξηγηθω, μια χαρα ειναι το Corner, αλλα με καλυτερο ηχο θα ηταν υπεροχο.