Crust δισκοι

ρε συ Etacarinae εμενα με εχουνε διχάσει πολύ . Τους αποθέωνε όλος ο κόσμος , τσίμπησα σιντι απο Ντάρεκ ( άγιος του Crust) δεν μου πε πολλά . Άκουσα μετά το 7" ep και τα σπασα. Δεν ξέρω δεν ξέρω … μπλέξιμο μπάντα.:stuck_out_tongue: Ιδιαιτερη παντως.

KΙ εγώ θυμάμαι το εφτάρι ήταν γαμώ, δηλαδή το’ χα λιώσει μια περίοδο. Από κει και πέρα με το cd δεν έχω ασχοληθεί και πρέπει σύντομα να επανορθώσω.

Ασε αυτός ο darek θα μας το κλείσει το σπίτι.

Τελευταία φορά πήρα [B]deathbed, cursed, unkind, hammers[/B] και ήθελα κι άλλα

τους Deathbed τους αποθεωνουμε αλλού …το Unkind το αποθεωσαμε πουθενά ? :smiley:

Unkind περιμενω το δισκο αλλα παιζει προβλημα με ελτα κ ε τεσπα γαμησε τα. Ωραιος δισκος αλλα δυσκολοχωνευτος να το πω? Οσο για Ambulance νταξ καλοι ειναι απλα δεν μου καθεται καλα η παραγωγη του αλμπουμ π εχω ακουσει. Για το The End Of Our Time λεω… Deathbed απο κατι κομματια που ακουσα στα γρηγορα δεν… θα δειξει.

Ό,τι να 'ναι. Μόλις χτες έμαθα ότι οι ‘‘Φινλανδοί’’ Umlaut είναι οι Catharsis. :stuck_out_tongue:

Δεν τους είχα ακούσει καθόλου τόσα χρόνια, απλά ήξερα ότι είναι μία μπάντα που ‘‘κοντράρεται’’ με τους Catharsis. Και τελικά είναι side project τους, αναγνωρίζεις άνετα και τη φωνή του Brian. :slight_smile: Τέλεια. Όσοι έχουν λιώσει Catharsis/Requiem/From the Depths έχουν άλλη μία μπάντα να ακούσουν.

Διαλύθηκαν οι γερμανοί [B]the now denial[/B]. Kρίμα ήταν πολύ καλή μπάντα:(

[B]http://www.myspace.com/thenowdenial[/B]

ΟΧΙΟΧΙΟΧΙΟΧΙΧΟΧΙΟΧΙΧΟΧΟΙΧΟΙΧΟΙΟΧΙΟΧΙΟΧΙΟΧΟΙΟΟΧΙΟΧΙΟΧΙΟΧΙ
:o :cry:

viva viva threatening

ακουμε ολοι και πενθουμε … καταραμενε γουορστενεμί , σε μισω . μου χαλασες τη μερα. :frowning:

Μαλακία όντως ρε πούστη. Και δε κατάφερα να τους δω… Anyway.


Επίσης μιας και ξέθαψα σήμερα, ας ξαναποστάρω τους θεούς και την ΔΙΣΚΑΡΑ τους.

[B]End Of All - The Art Of Decadence[/B]

[B]http://www.myspace.com/endofallsweden[/B]

πολύ μαυρίλα, πολύ οργή, πολύ ψυχή

Μη ψαρωνετε ομως. [B]ΜΟΝΟ CRUDE[/B] τον επομενο καιρο.

Aυτο ειχες αγορασει απο το Live των Hellshock ρε??

Nαι! :D:D

Ξεθαψα σήμερα και παίζουν όλη μέρα. Δάκρυα μόνο. Όποιος δεν έχει τσεκάρει το κάνει ασαπ

Μιας και τις τελευταίες μέρες μαζί με πολλά άλλα πράγματα λιώνω και ictus, ας αναφερθώ σε μια άλλη neocrust μπάντα που δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί…

Το λοιπόν…

[B]Worst Case Scenario[/B]

Aπό σουηδία οι τύποι, θυμίζουν πολύ ισπανικό πολυαγαπημένο neocrust, με γυναικεία κυρίως φωνητικά (καλά δε το καταλαβαίνεις και πολύ ότι είναι γυναικεία.:p). Τρομέρες μελωδίες που σε αγγίζουν, ωραίες συνθέσεις, και κομμάτια φυσιολογικά (ως προς τη διαρκεια… καμία σχέση με των ictus) που σε αφήνουν λίγο μαλάκα (εμένα τουλάχιστον)…

Τα κομμάτια τους βρίσκονται σε δυο σπλιτάκια που έχουν κυκλοφορίσει, το ένα με τους [B]retaliation[/B], ενώ κυκλοφορεί στο ίντερνετ κι ένα demo τους.

[B]http://www.myspace.com/worstcasescenariopunk[/B]

[B]http://www.youtube.com/watch?v=8prZf9-jGxo&feature=related[/B]

Αν έχει κάποιος όρεξη για τέτοιες φάσεις τότε να τους τσεκάρει οπωσδηποτε! Αν όχι να περιμένει να του ρθει ορεξούλα:p

μπραβο ρε γουορστ … γαμω τις μπαντες . ειχαν ακουστει πολυ προ 2ετιας αλλα τελευταία τους έχω χάσει τελείως…

γενικα νομίζω οτι τα κομμάτια τους είναι τα ίδια και στο ντέμο και στο σπλιτ παντως . με πορωσες ομως και θα ριξω και μαι στροφη για παρτη σου.

χαχ σωστός!

Ναι ισχύει αυτό που λες. Τα κομμάτια του demo είναι τα ίδια με του ένος σπλιτ με κάτι ισπανούς ονόματι nada-χ :wink:

Λοιπόν αλάνια, επειδή είναι αρκετά δισεύρετο, και ξέρω ότι αρκετοί δε θα το’ χουν βρεί, (κι εγω το ψάχνα πολύ καιρο με μανία), οποιός θέλει να μου στείλει pm, για να του στείλω λινκ για το πρώτο full length από crude με το πρώτο line up.

Μέχρι και σέρβικα αναγκάστικα να μάθω για να τα βγάλω πέρα σ’ ένα σέρβικο φόρουμ όπου υπήρχε το λινκ:p

Παρτε και μια ασχετη κριτική

“[I]CRUDE - “Crude” LP
(Dynamite Kids, 1999)
It took me some time to appreciate this release. I still think it sucks in recordingquality, especially compared with their other releases. But…if you listen closely, there’s so much energy and power in it. The openingsong is real crazy. Soft, melancholic acoustic guitar with a storm sample and very crude over the top (and distorted) japanese vocals. As if I am landed in an eerie horrormovie. Next song, “Madly”, is in typical CRUDE style as we know it. Great 2nd guitarlead bursts into uptempo catchy japcore. And remarkable enough, this entire song is in English language…! Still kinda cryptic, but I believe it deals about never giving up in life as hard as it can get. Actually this is an always returning theme in CRUDE lyrics and attitude. Actually most english parts in the rest of the songs on this cd, handle about keeping a firm will, finding your own self, overcoming stress etc etc. Later on they will emphasise more on individual themes like not conforming to the norms and such. Pretty interesting if you ask me. Too bad they don’t SPEAK english (as we realised when we picked them up for their tour last year). The rest of the songs are all in the same league. Songs that start to grow on you after a few rounds of playing. Eventually I got used to the overall sound but it is just a shame to know how this could have sounded when recorded properly… Released by Dynamite Kids, now better known as Genet Records from Belgium. One song (“Distress”) can be found on the “Immortality” CD/LP, released by Deranged Records.[/I]”

Η ζωή γίνεται εύκολη. Ειδα χθες πως το από πάνω άλμπουμ ανέβηκε στο fifteen couns το blog, οπότε κομπλέ.

πιθανά κάποιος από αυτούς που σου στειλαν πμ , έχει κ το 15 καουντς τότες :smiley:

το σπλιτ ακόμα με βασανίζει…

Ποιο σπλιτ? Με burial και nightmare?

Nτάξει δεν έχει νόημα διαρκώς να ξεθάβουμε το άλλο θρεντ, οπότε ποστάρω εδω πέρα κάποιες πικς από το επίκο live πριν 2 δευτέρες (αφού πέρασε κι ο ντόρος που χε δημιουργηθεί). Ίσως και μία από τις αγαπημένες μου συναυλίες έβερ:cry:

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

και η αφίσα…

[SPOILER][/SPOILER]

(θέλει λίγη ώρα μέχρι να φορτώσουν)

Γεια σας.

Επειδή δεν είδα να’χει ποσταριστεί, μια αναφορά σ’αυτή την ομορφιά που αγόρασα σήμερα και μ’άρεσε πολύ-πολύ:

[B]Genocide Superstars[/B] - Hail the New Storm (2004)

Λογικά το ξέρετε, η μπάντα του Mieszko Talarczyk (RIP, επίσης ηγέτης των grind θεών [B]Nasum[/B]), κανονικά βγήκε το 1997 με άλλο εξώφυλλο, εδώ είναι στην επανακυκλοφορία από τη relapse σε remaster και με artwork σε ματ χαρτί που μυρίζει όμορφα κλπ και κάμποσα μπόνους κομμάτια και μια τσίτα-γκάζια διασκευή στο “demonomania” των Misfits ε και γενικότερα δε σας λέω κάτι νέο, κλασικό πρέπει να θεωρείται, τσίτα γκαζάτο crust’n’roll, απλά το βρήκα στο πεντάευρο και αφού γαμάει που γαμάει…

Επόμενος στόχος το “We Are Born of Hate” :smiley: