Crust δισκοι

το καινουργιο απο αρσον ανθεμ το χει ακουσει κανεις σας;:slight_smile:
γιατι θα το βγαζαν αρχεσ οκτωβρι αλλα ακομα δεν μπορεσα να το βρω…

ρε healthy , ρε φιλε ποσταρονται 2-3 μπαντες την ημερα απο τις οποιες κατα μέσο όρο αξίζει η μισή. Ε απλά ας ακούμε 2-3 φορές παρπάνω τον κάθε δίσκο λέω , να νιώθουμε λίγο. Και αν είναι τόσο καλός όντως ποστάρουμε. Κατα τα άλλα κάθε διάλογος καλός είναι :wink:

crust λέγεται αυτό που παίζουν? Δεν ξέρω.
Τον άκουσα το δίσκο και βρήκα κακό crossover/thrashcore μέσα. :dunno:

:frowning:
εγω εχω ακουσει μονο το πρωτο τους ΕΡ και το βρηκα πολυ καλο! τωρα το κανονικο ελ πι δν ξερω πως ειναι…:stuck_out_tongue:

Παίδες τους δικούς μας [B]boktorva bhq[/B] τους γουστάρετε??? Τα παιδιά είναι μεγάλη αλητεία, τούμπανα κομμάτια, πάρε πολύ doom, πάρε μοτορχεντ, πάρε extreme noise terror κι άλλα όμορφα και άντε γεια!

[B]http://www.myspace.com/boktorva[/B]

Κάθε φορά που κοιτάω τις πικς τους στο myspace λιώνω

ρε αγορίνα μου thebbb το οτι λες οτι αξίζει μονο μισός δίσκος ειναι τελείως υποκειμενικό όπως καταλαβαίνεις άρα απλά τσεκάρεις οτι θες απο έδω μέσα και αν σου αρέσει καλώς αν όχι πάλι καλώς… Δηλαδη επειδή εσυ δεν γουστάρεις τα περισσότερα πάει να πει οτι δν θα τα γουστάρουν κ οοολοι οι άλλοι? Άρα με λίγα λόγια ας μπαίνουν κ 13 μπάντες την ημέρα όλο και κάποιος θα αρεστεί… :slight_smile:

Μα πρεπει πρωτα να κατεβασεις ενα αλμπουμ,να το ακουσεις 12344 φορες,να το αγορασεις σε σιντι/βυνιλιο ,να μαθεις τους στιχους απεξω και μετα να το ποσταρεις εδω.Ενιγουε,ι νομιζω οτι εξαιρετικο ηταν να ποσταριστει απο αυτο το ιδιωμα εχει ποσταριστει,δν μπορω να καταλαβω γιατι να μην εχει και ενημερωτικο χαρακτηρα το τοπικ +αυτα που λεει ο χελθι.

Nτάξει μώρε απλά απ’ ότι κατάλαβα ενοχλησε τον συμπαθή BBB το γεγονός ότι σχεδόν σε όλα τα ποστ του επίσης συμπαθούς χέλθι χρησιμοποιήθηκαν χαρακτηρισμοί: Γαμάτο, ισοπεδώνει τα πάντα, απίστευτο κλπ (που όντως το’ χα παρατηρήσει κι εγώ. Βεβαιαως μπορει να καυλωνει με οσα ποσταρει οποτε δεκτο) και μάλλον ο ΒΒΒ ετυχε να ακούσει κάτι για το οποίο είχε τεράστιες προσδοκίες λόγω των περιγραφών, και απογοητέυτηκε. Δεν είπε να ακούμε κάτι ν+1 φορές για να το ποστάρουμε.

Κατα τ’ άλλα peace bros!

Δευτερη και τελευταία φορά που πρήζω, αλλά τους λιώνω πολύ άσχημα τελευταία… Απλά τσεκάρετε το [B]meta ti boba[/B] που’ χουν ανεβασμένο στο myspace και θα καταλάβετε.

Γενικώς η μπάντα αποτελείται από “γνωστα” σε πολλούς εδώ πρόσωπα, μιας και ο drummer είναι των [B]swartz and anger[/B], o κιθαριστας ειναι ο μπασσιστας των [B]antimob[/B], και ο μπασσιστας τους παιζει στους [B]les skartois![/B] (γνωστός σε μας τους πατρινούς)

Οι τύποι είχαν τη μπάντα τη περιοδο 1998-2000 που σπουδαζαν μαζι, και ηχογραφησαν μετα απο δεκα χρονια…

Λοιπόν,δεν συνεχίζω καν με το θεματάκι που έχουν μερικοί…
Ας προτείνω και ένα δίσκο που τον βρίσκω καταπληκτικό… Raw Nerves - s/t (download απο εδώ http://moshpittragedy.com/inimical/info-rawnerves.php με την έγρκιση της μπάντας φυσικά.) Πρώτον οι τύποι ειναι απο Portland (Tragedy,hhig,From Ashes Rise κτλ) ΑΛΛΑ ο ήχος τους δεν μοιάζει ιδιαιτερα με των παραπάνω. Εδώ έχουμε βαρύ πολιτικό hardcore το οποίο ακροβατεί μεταξύ στα 80’ς και 90’ς, ειναι αρκετά μελωδικό ώρες ώρες και ακούω και κάποιες japcore επιρροές.
Όσο για την παραγωγή ειναι προσεγμένη και ακούγονται όλα τα όργανα μια χαρά… τίγκα distortion βέβαια :smiley: αα και για τέλος drummer που δεν αναλώνεται στο κλασικό τουπα τουπα… To μόνο μείον κατα εμέ εινα ιτο άθλιο εξώφυλλο.

Ψιτ Χελθι δεν ειναι θεματακι που εχουν μερικοί , εγώ το έχω… και για να πιάσεις τι λέω πιο καλά δεν με ενοχλεί ο ενημερωτικός χαρακτήρας, και ούτε απαιτώ τα γούστα μας να συμβαδίζουν, νομίζω είναι προφανές . Αλλά μα το θεό αν μπορείς να μου εξηγήσεις πως βρίσκεις κατα μέσο όρο 5 δίσκους την εμδομάδα οι οποίοι όπως είπε και ο αγαπητός WorstEnemyς σαρώνουν, κατεδαφίζουν, κ όλα τα υπόλοιπα (και πότε προλαβαίνεις να νιώσεις ένα δίσκο μέσα σε τέτοιο καταιγισμό). Και επίσης το γούστο σε μεγάλο βαθμό διαμορφώνεται από την τριβή με κάτι, οπότε ναι ρε συ όταν ακούω κάτι που το χω ακούσει άλλες χίλιες φορές, ε δεν τρελαίνομαι και δεν το αποθεώνω. Τέσπα ότι θες να κάνεις, δεν είμαι μανα σου. Απλά σόρυ αλλά περισσότερο εμπιστεύομαι τον Worst όταν λέει οτι ένας δίσκος γαμάει το σύμπαν. Πις.

Το Raw Nerve όντως είναι καλό… νομίζω έχει προταθεί και παλιότερα, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.

Tέσπα παιδιά το γνωστό θέμα ας το λήξουμε εδώ πέρα. Δε χρείαζεται να ξεφύγει άλλο το θρεντ, καλά κρατούσε… Ούτε θέλουμε παρεξηγήσεις και να σταματήσει κόσμος να γράφει, γιατί, να το πάω προσωπικά, έχω μάθει πολλά πράγματα εδώ μέσα, απ’ όλους σχεδόν τους χρήστες, είτε άψογα, είτε λιγότερο καλά. Και από τον ΒΒΒ, αλλά και πάρα πολλά πράγματα από το νεότερο χέλθι, για παράδειγμα. Οπότε όντως Peace!

BBB κανονισε και ραντεβού για τον δίσκο :wink:

ρε bbb οκ εγω παιζει να γουσταρω 50 δισκους γιατι ξερω γω ετσι. τωρα για τον ποιον εμπιστευεσαι και ποιον οχι χεστηκα κιολας. ειμαι αναξιοπιστος για σενα τερμα… στη τελικη τι καθομαι και ασχολουμαι με τον καθενα… που? σε ενα φορουμ… ναι νταξ.
αν δεν θες να βλεπεις τα ποστ μου γιατι θα εχω ποσταρει μετριοτητες νομιζω οτι υπαρχει και Ignore list… αυτα :smiley:

δεν δεχεσαι μυγα στο σπαθί σου ε … :lol:

Muga στο σπαθι του :stuck_out_tongue:

Muga δεχομαι… Βασικα,πριν ειχα ψιλονευριασει για το λογω οτι και καλα με εβγαλες αναξιοπιστο διοτι μπορει να μάρεσει να ακουω τα ιδια πραγματα απο διαφορες μπαντες. με γεια με χαρα μου νομιζω ομως,και θα υπαρχουν και αλλοι που ακουνε ετσι… Απο εκει και περα εγω συνεχιζω κανονικα να βαζω οτι μαρεσει και δεν δινω αναφορα και σε κανεναν για το τι θα κανω… το παρατραβηξαμε ομως οποτε peace

:respect::drunk:

Edit:
ρε ξεκολλα λεμε … σου πα δεν είμαι μάνα σου . οτι θες βάζε . Και ούτε αναξιόπιστο σε λέω, απλά υπερενθουσιώδη. Περισσότερο σαν συμβουλή το ξεκίνησα ούτως ή άλλως, και όχι σε προσωπικό τόνο, για να μην καταντήσουμε να κοντράρουμε στο ποιος ποστάρει πιο πολλά (αν έμπαινες και στο black metal thread θα νιωθες τι λέω)

οκ οκ εληξε… αντε προτεινε και συ κανα δισκο της προκοπης ομως ε χεχε :stuck_out_tongue:

εχουμε αναφέρει και πιο παλιά , αλλά βαριέμαι να ψάχνω τι από όλα :frowning:
οπότε θα πω γενικά To What End . πιο μεγάλη αδυναμία το 7άρι “And history repeats itself” . στην συνέχεια το “Concealed below the surface” και μετά το “The purpose beyond” .
Ελπίζω αυτοί σαρέσουν ε . θυμάμαι άλλη αγαπημένη μου μπάντα , τους Ambulance που δεν είχες ψηθεί , οπότε δεν τους αναφέρω πάλι. :wink:

Και etacarinae γούσταρα!

Επισης με αφορμή αυτό τό ονομα. Από [B]etae[/B] (hakodate city και σας γαμώ το σπίτι) που βρίσκουμε πράμα???