Crust δισκοι

MΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ disrupt

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, αλλά το τελευταίο κομμάτι Iskra είναι διασκευή Marduk ε.

8)…

Δεν νομιζω αυτοι που μπαινουν σε αυτο το topic να ακουνε marduk.

Δεν εχει σχεση, πρωτον και δευτερο μπορει να το λεει και για αλλους λογους

yup, δεν το λέω μουσικά, τα μισά και βάλε riffs των Iskra είναι 100% black metal, απλά μου κανε εντύπωση που διασκευάζουν μια -σε βαθμό παρεξήγησης- πολεμόκαβλη μπάντα σαν τους Marduk, πάντως οι στίχοι του the Levelling Dust δε μου φαίνονταιι ‘περίεργοι’, ίσα-ίσα, απλά just saying. Καλή διασκευή παρεπιπτόντως.

[SPOILER]High… On Its Hill The White House Stands
Like a Mosque Of Silence On The Cliff Of Demise
An Eastern Outline Against The Light Of The Sky
With The Glare Of Sunset On The Autumn Night

Behind Deaths Angel, The Sunset-glow Darken, Shadow Thickens Under Oaken Leaves,
Soon The Last Flowerstreams Of Summer Droop,
Around The Dwelling Of Fire On The City Of The Dead

And As An Echo Of The Black Death, Still Lingers Forgotten Under The Song Of The Wind -
A Mossy Remnant Of The Dark Fates, That The Scourge Of Plague Us Once Bestowed

Behind Deaths Angel, The Sunset-glow Darken, Shadow Thickens Under Oaken Leaves,
Soon The Last Flowerstreams Of Summer Droop,
Around The Dwelling Of Fire On The City Of The Dead

And As An Echo Of The Black Death, Still Lingers Forgotten Under The Song Of The Wind -
A Mossy Remnant Of The Dark Fates, That The Scourge Of Plague Us Once Bestowed

The Plague Cemeterys Nook Of Cracked Stone
Closeby, Here Slumbers In The Peace Of Centuries

The Whisper From The Past Converges, With The Temple Of Death Of Our Own Time [/SPOILER]

Marduk διασκευη οι Iskra ? Περιεργο οντως !

Ακούνε μια χαρά. Μη τρώτε τον παπά απο ισκρα μωρέ επίτηδες τα κανουν αυτα για να κλέψουν τη δοξα απο μαρτυρντοντ

bleeding πηγα να κανω κομεντ στο μπλογκ σου αλλα μου πριξε τ αρχιδια και δε τα καταφερα. Δεν ειχα ιδεα οτι βγηκε καινουριο νουξ βομικα και καυλωσα παρ’ ολο που εχω τεμπελιασει και δεν το χω κατεβασει. Ν’ ακουσεις ομως και το civilized world που ειναι το real thing

αν έχεις κάνα σοβαρό λινκ στείλε γιατί μόνο κάτι 128άρια έχω βρει και δε γίνεται δουλειά έτσι. Επίσης να ακούσετε το νέο ΠΑΝΙΚΟΣ που είναι όνομα και πράμα.

legendary μπάντα, αλλά κάποια κομμάτια που άκουσα από τον δίσκο, δε μ’ εψησαν πραγματικά καθόλου. Τον έχω στα υπόψην πάντως για κάποια στιγμή.

δεν είναι κραστ πια οι πανικός, πιο πολύ killing joke/revolting cocks με ΜΙΑ ΕΣΑΝΣ Amebix μου κάνουν, αλλά έτσι κι αλλιώς εγώ είμαι περίεργος με αυτά οπότε.

Αναμεικτα συναισθηματα. ‘‘Η Μερα Της Οργης’’ ηταν προτιμοτερο να παραμεινει στην αρχικη βερσιον. Γενικα προκειται για πολυ καλο δισκο, απλα τον περιμενα λιγο καλυτερο.

ΘΑ’ΜΑΙ 100% ειλικρινής στους αποπάνω: [B]ΔΕΝ τον έχω ακουσει τον δίσκο…[/B]:-s
Βγαίνει σε CD ή μόνο σε Vinyl;;;

χαχαχαχαχαχαχαχα καλα δε θα σε δείρουμε. Μπορείς κ να μην τον ακούσεις αμα δε θές…:smiley:

Μισά- μισά δεν είναι τα τραγούδια στο νέο Πανικός; Εννοοώ μισές επανεκτελέσεις- μισά καινούρια, έτσι δεν είναι; Κάποια που άκουσα στο Youtube (’‘Η μέρα της οργής’’ κ.ά.) δεν τρελάθηκα, οπότε ρίξτε κανά σχόλιο όποιος το ακούσει.

νομιζω παραπάνω οι επανεκτελέσεις. Κ δε ψήθηκα καθολου. Ασε που όσο περνάνε τα χρονια γίνονται όλο και πιο ροκ σταρ. Δε ψήνομαι σορρυ

Aυτο, και ρε παιδί μου δεν είναι πανκ πως να το κάνουμε, έχουν αυτό το μεταλλικό-νερόβραστο που δε το αντέχω.

Και οι αμέμπιξ ξεφύγαν απ’ αυτό που λεμε πανκ, αλλα οι πανικός δεν έχουν το μεγαλείο των βρετανών. Μη τρελαθούμε κιολας.

Αυτό. Καλά καμια συγκριση με Amebix τώρα. Οι Amebix γεννήσανε κατι κ ο δίσκος τους είναι γαμάτος

μόνο σε μένα άρεσε