Crust δισκοι

EDIT: Ψέμματα, λειτουργεί ακόμα το link!!! Καείτε ελεύθερα!

1 Like

πω το ξαναχαζεύω τώρα το blog τι ωραίο ιαπωνικό hardcore που ανέβαζε καμια φορά πόσες μπάντες έμαθα από εκεί!!

1 Like

πςςςςςς παιχταρας θα τσεκαρω και το blog γενικα αλλα ρε φιλε τι φαση δε θα μιλησω για το αν αδικηθηκαν η οχι αλλα μακαρι να ειχανε κιαλλο υλικο κριμα πραγματικα τρομερο το τρακ!λοιπον αλο ενα κουιζ απο καπου βορεια νορβηγια νομιζω παλια ειχε ποσταριστει εδω μια μπαντα μονο μπασο φωνη τυμπανα ειχανε ερθει και σιγουρα ελλαδα αμα θυμαται κανεις γιατι μια φορα ημουνα τυχερος! χαχα ειχανε και ενα live video στο yt σε ενα μικρο χωρο λογικα καταληψη με κατι κερια με πολυ λιγο κοσμο αυτα.θυμαμαι μου αρεσαν πολυ αλλα μεσα στα χρονια τους ξεχασα τελειως!

la casa fantom λογικά ,https://lacasafantom.bandcamp.com/album/burning-eyes

Συγκίνηση, La Casa Fantom ήταν το πρώτο live που είχα διοργανώσει σχεδόν μόνος μου. :blush: :sneezing_face:

1 Like

πωπω ωραιοι ρε μαγκες εγω να δεις συγκινηση μαυτα που ακουω σημερα!!εσυ το διοργανωσες ε?για κανονισε τιποτα στο μακρινο οπως φενεται μελλον! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Εγώ έμεινα μετεξεταστέος στο άθλημα, η power_fades είναι πιο ειδική.

χαχαχα άσε απέχω και γω από τα ΄΄πολιτιστικά δρώμενα’’ κάποιο καιρό.

1 Like

Δεύτερο σερί ποστ αλλά γιατί όχι, το επιτάσσει το neo-crust/blackened crust και ας μην καταλαβαίνω λέξη:

Υπέροχα και τα δύο, ειδικά το δεύτερο.

4 Likes

Νέο πρότζεκτ με μέλη από Anti-Cimex (ο ντράμερ συγκεκριμένα, Charlie Claesson) και PI$$ER με όνομα KÖRD VÄRLD.

2 Likes

Τα περιμένω και τα δύο αυτά. Σε μια από τις 2 μπάντες (βγάζουν νέα κυκλοφορία και οι PI$$ER), δεν θυμάμαι σε ποιούς, συμμετέχουν και μέλη των Doom (edit: στους PI$$ER τώρα το διασταύρωσα, μπέρδεψα τις συνεπαγωγές - επίσης πόσο καιρό έχω να δω το όνομα Driller Killer), άντε να δούμε!

1 Like

Είναι και στους Bring The Drones ο Claesson ε;

1 Like

Ναι σωστά!

Εν τω μεταξύ, οι Pisser περιγράφουν αυτό που έρχεται ως εξής:

“the sound of King Tubby and Lee ‘Scratch’ Perry fighting over how best to mix a Discharge record”

Μέχρι και ο @pantelis79 θα το ακούσει αυτό :stuck_out_tongue:

1 Like

α δίνουν και out cold επιρροή :heartbeat: ωραίο και το κομμάτι.

σήμερα άκουγα αυτό ,scandicore λένε,όντως μου θύμησαν Heratys αρκετά.

από Γαλλία είναι.

2 Likes

Lee Perry; Ο παντελις79 θα μεινει μακρια, ακομα θυμαται το βασανιστηριο που περασε στο χειμερινο Plissken με αυτον περιμενοντας τον Gira και τους κυκνους του…

1 Like

Καλά, δεν ήθελα να σου ξυπνήσω και τραύματα, σχώρα με χαχα!

1 Like
4 Likes

Μέχρι πιο αναλυτικής τοποθέτησης, να πω πως η στροφή των Παροξυσμός σε πιο metallic hardcore μονοπάτια έχει το ενδιαφέρον της, όπως και η ελαφρώς διαφορετική φιλοσοφία στα φωνητικά.

Πάντως, τις πρώτες μέρες από την κυκλοφορία, απλά είχα κολλήσει στο εναρκτήριο. Τρομερό έρπον κτίσιμο, uber Celtic Frost σημείο με βάρβαρο “ugh!” και στη συνέχεια τίγκα “De Mysteriis…” σόλο στην κιθάρα, έπος.

Κατά τα άλλα:

Ο δίσκος είναι ένα κομμάτι 29 λεπτών. Ένα ταξίδι από crust έως post-hardcore/screamo, απλά το αφήνω εδώ γιατί ακολουθεί την φιλοσοφία μπαντών όπως οι Fall Of Efrafa/Anopheli κλπ. Κάτι leads και τα φωνητικά μου θύμισαν και Ictus.Τρομερό.

Επίσης, από Ιταλία, βάρβαρο:

Τέλος, να πω πως το Svdestada που είχα ποστάρει παραπάνω με έχει πλέον τσακίσει σε οριακά ανεπανόρθωτο βαθμό.

3 Likes

Πραγματικά.το Svdestada δεν πρέπει να προσπεραστει!

2 Likes