Daredevil [Netflix] 2015-

Μόλις είδα trailer από Jessica Jones

https://www.youtube.com/watch?v=-pdsto7Knl4

Αν και Marvel από το κομικ δεν κατέχω καθόλου. Αλλά το trailer γαμάει άγρια.

Είδα τα πρώτα 6 επεισόδια Jessica Jones. Νομίζω η αποθέωση μπορεί να συνεχιστεί εδώ μέσα μιας και σύντομα θα συναντηθούν με Daredevil στο The Defenders.

Στο ίδιο κλίμα πάνω κάτω με daredevil αλλά αρκετά πιο σκοτεινό, με πιο υποτονικούς ρυθμούς, η σειρά ως τώρα έχει ελάχιστες σκηνές δράσης. Πολύ μυστήριο, προχωράει σχετικά αργά μεν αλλά δεν κουράζει καθόλου. Εξαιρετική η Krysten Ritter όπως και ο Tennant βέβαια. Γίνεται σύνδεση με MCU και μάλλον ετοιμάζει σιγά σιγά και Civil War όπως κατάλαβα (αν και γενικά οι αναφορές είναι ελάχιστες).

[SPOILER]Επίσης, correct if I’m wrong αλλά πρώτη φορά είδαμε on screen ερωτικές σκηνές με 2 υπερ-ήρωες[/SPOILER]

εχει Luck Cage δηλαδη το menu, κανονικο ζευγαρι στα κομικ ειναι.
το defenders εχει ανακοιωθει κι αυτο απο netflix εαν δεν κανω λαθος.

Το τελείωσα το Jessica Jones. Οκ έχει μερικά αδύναμα επεισόδια στο δεύτερο μισό της σεζόν αλλά γενικά είναι εξαιρετική σειρά. Προς το παρόν την κορυφή μάλλον την κρατάει το daredevil. Το defenders ανακοινώθηκε αλλά δεν ξέρω για πότε και δεν βλέπω ημερομηνία στο imdb.

18 του μηνός βγαίνει η καινούρια season, ποιος να το φανταζόταν πέρυσι οτι θα είχαμε netflix και επίσημα στην Ελλάδα στη δεύτερη season.
Επίσης το jessica jones θα έχει και δεύτερη season και το luke cage θα παιχτεί στις 30 Σεπτεμβρίου.

Ανέβηκε [emoji2]

ειδα το πρωτο επεισοδιο
μπαινει απο την αρχη δυναμικα8)

στο φινaλε του 3ου εμεινa μaλaκaς

ποσο μου ειχε λειψει aυτη η σειρa τελικa

δινει πονο φουλ

Μόλις τελείωσα το τρίτο και εγώ. Αδρεναλίνη στα ύψη. Δεν ήξερα τι να κάνω και άρχισα να κλικάρω τα πάντα στην επιφάνεια εργασίας για εκτόνωση :lol:

Πάει για ολονύχτιο σήμερα. Over and out

Εγώ μάγκες το τελείωσα.PUNISHER.Μόνο.

ΚΑΒΛΑ ατελείωτη, μόνο.

εχω μειενει ακομα το δευτερο επεισοδιο
και εχω μεινει αφωνος απο το ξυλο που πεφτει μεταξυ τους
ο panusher τι λετε?
μεγαλη μορφη?

to 4o gamise manes.-

punisher \m/

1 Like

Στη σκηνή με τους μηχανόβιους στο 3ο λέρωσα το βρακί μου

Το τελείωσα σήμερα. Οκ παραμένει η καλύτερη υπερηρωική σειρά και μάλιστα με διαφορά αλλά…

[SPOILER]…ομολογώ στο τέλος έμεινα λιγάκι απογοητευμένος. Όχι πως είναι κακή αλλά ξεκινάει γαμιόντας στα 4 πρώτα επεισόδια και μετά πέφτει αρκετά. Στην πρώτη σεζόν είχα γράψει πως θα ήταν καλύτερα αν δεν έβγαζαν τόσα επεισόδια, 8-10 θα ήταν καλύτερα. Το ίδιο ισχύει και για αυτή την σεζόν και μάλιστα σε μεγαλύτερο βαθμό. Από την στιγμή που μπήκε η Elekra στο κόλπο μερικά πράγματα άρχισαν να τραβάνε πολύ, τόσο με την δίκη Punisher όσο και με το όλο θέμα Black sky που παρότι το τραβούσαν κατάφεραν και άφησαν και αρκετά κενά στην πλοκή. Γενικά υπήρχαν στιγμές που ανήκαν σε σειρά τύπου Arrow.

Ακόμα και έτσι παραμένει εξαιρετική, πολύ καλό το νέο casting ειδικά για Punisher. Ακόμα και μετά το 4ο υπάρχουν αρκετές ωραίες φάσεις. Σκηνές δράσεις τρομερές και πάλι, πολύ βία και ιδιαίτερα gore (σε στιγμές ίσως και λίγο too much) αλλά γενικά ωραία πράγματα.

Μάλλον πάμε πλέον για Defenders με Jessica Jones Luke Cage όπως όλα δείχνουν. Ίσως και καλύτερα. Αν είναι να βγαίνουν με το στανιό 13 επεισόδια ας υπάρχει περισσότερο υλικό τουλάχιστον. [/SPOILER]

Defenders θα είναι ολοί μαζί και μην αποκλείεις και Punisher.

I’m counting on it :stuck_out_tongue:

Πάντως πριν από αυτό θα έχουμε Luke Cage solo με το πρώτο μικρό teaser να είναι εκεί έξω.

https://www.youtube.com/watch?v=W4b9D9YUMEI

Δεν ξέρω πώς θα βγει το Defenders ή το Luke Cage, ελπίζω μόνο να είναι πιο ενδιαφέροντα από την μετριότητα του Jessica Jones που το τέλειωσα με το ζόρι. Το Daredevil πάλι είναι σκέτη ΚΑΒΛΑ όπως έγραψα και πιο πάνω, και για τον Punisher τα πράγματα είναι απλά:

As you?ve probably guessed by the fact that The Punisher spends 80% of his time wiping brain matter off of the sole of his shoe and the other 20% of the time putting it there, his chest is covered in armor that we?re going to guess is ripped straight from the sides of tanks, since that?s the only metal we can think of that wouldn?t shatter instantly by being in such close proximity to his balls.

This means, the big white skull on the Punisher?s chest isn?t just an emblem, it?s an invitation for criminals to shoot him where he knows it won?t hurt. It also means if you see someone wearing a Punisher T-shirt, you should probably punch them in the tit just to see if they?re wearing body armor like a true fan would.

:’) [COLOR="#E6E6FA"]…[/COLOR]

Εγώ έχω φτάσει στο 02.08 αλλά μέχρυ τώρα αν εξαιρέσεις λίγο το 03,04 δεν με έχει τρελάνει.
Για μένα λείπει πολύ ένας χαρακτήρας διαμέτρου κίνγκπιν, που κουβαλούσε άνετα όλη την πρώτη σαιζόν.

δύο για το τέλος και έχω να πω ότι απολαμβάνω πολύ περισσότερο αυτή τη σεζόν και τα πολλά μέτωπα της σε σχέση με την πρώτη και μου άρεσε και περισσότερο το fake μονόπλανο στο τρίτο από το περσινό.

*Η σκηνή στο όγδοο με το τσάι είναι καθαρή κλεψιά από τη βιολέτα.