Dark Tranquillity-We Are The Void

192 λεει αυτο που βρηκα εγω.Ενταξει την παλευει.Ετσι και αλλιως
μαλλον για αγορα του cd παμε οποτε τα mp3 το ιδιο πραμα ειναι. :stuck_out_tongue:
Aντε ρε ρημαδι κατεβα!

εμενα ακουσε τα παρακαλια μου και κατεβηκε γρηγορα :stuck_out_tongue:

και εγώ μια από τα ίδια. Θα το ακούσω τώρα αλλά θα το αγοράσω κιόλας…

εγω εχω ακουσει σχεδον το μισο και θέλω να το αγοράσω ΤΩΡΑ.

Mην μας πριζωνεις ρε αλητη.2 mods εδω και μας λες τα δικα σου ! :stuck_out_tongue:
Για να δουμε λοιπον !

Με το Fiction ανέβασαν οι ίδιοι τον πήχη πολύ ψηλά για τους εαυτούς τους. Ελπίζω το νέο άλμπουμ να είναι αντάξιο. Δώστε καλό Melodeath στο λαό!!

Λοιπον πρωτη ακροαση, πρωτες εντυπώσεις. Καταρχην οι Dark Tranquillity είναι μεγάλα κολοπαιδα, πήγα και βαλαν για αρχη στο Myspace ισως και τα 2 χειροτερα κομματια απο το άλμπουμ και μας φυλαγαν το καλύτερο για μετα.

Στα του άλμπουμ τωρα. Περισσότερα πληκτρα, πιο ατμοσφαιρικο, πιο σκοτεινό. Σε μερικά σημεια επιστρεφουν τα καθαρά φωνητικά με επιτυχημενο τρόπο. Περισσότερες θλιμμενες μελωδίες και γενικα μια σκοτεινη γαματη ατμοσφαιρα. Τα χωσιδια και τα γκαζια δεν λειπουν φυσικά και δένουν απόλυτα με τα υπόλοιπα κομμάτια. Πολύ καλές συνθέσεις που επιβεβαιώνουν πως τα παλικάρια απο την Σουηδια είναι σε μεγάλα κέφια εδω και πολύ καιρό. Ξεχώρισα με μια πρώτη ακρόαση τα σκοτείνα επη The Grandest Accusation, Iridium αλλα και το χωσιματικό και αρκετά σάπιο (για Dark Tranquillity σάπιο) Arkhangelsk. Γενικά δισκάρα και πάλι, αν ειναι καλυτερο απο το fiction δεν ξέρω ακόμα αλλα σιγουρα ειναι διαφορετικό. Ακολουθει λιωσιμο. :slight_smile:

Αντε να βγει και το cd να δω αν αρεσει και στους γειτονες μου 8)

Ήδη από την πρώτη ακρόαση είχα ξεχωρίσει το μισό δίσκο. Στην όγδοη (τώρα) το έχω παραγγείλει χωρίς δεύτερη σκέψη…
Αρκετά διαφορετικό για D.T., αρκετά goth σε σημεία.
Arkhangelsk, Shadow In Our Blood, In My Absence, Iridium, όλα κομματάρες…
…αλλά I Am The Void=ύμνος
Μεγάλη μπάντα, μόνο δισκάρες…

Η ζμπέζιαλ έκδοση έχει 2 bonus + DVD:wink:

ρε παιδια,απο που το κατεβασατε??? Ας απαντησει καποιος πλιζ!!!

εγώ με soulseek, αλλά πλέον πρέπει να έχει και rapidshare…

Μαγκες…ΘΕΛΩ REVIEW ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
Κάθε μέρα κοιταώ αν έχει κατέβει σε torrent αλλά τπτ…:(:(:(:(:(:(:frowning:

ειμαι στο 4ο τραγουδι οποτε δ σκοπευω να πω την παραμικρη γνωμη πριν ακουσω το αλμπουμ αρκετες φορες. τ μονο π θα πω ειναι οτι λογικα οπως προαναφερθηκε τα 2 τραγουδια π ανεβηκαν μυσπασε ειναι τα χειροτερα η απο τα χειροτερα κ ευτυχως.

ποσταρα βασικα γ να συμφωνησω με αυτο π προαναφερθηκε οτι η παραγωγη ακουγεται σκατα. δεν ειναι καθολου μπασα κ δ εχει βαθος. κ δ μ εχει τυχει ποτε να κατεβασω αλμπουμ κ να διαφερει συγκλονιστικα απο τον κανονικο ηχο η παραγωγη αρα λογικα στην παραγωγη θα υστερει λιγο τουτο εδω. ελπιζω στη μουσικη ομως να ξεκολλιαζει! το fatalist ακουγεται καλο!

OK.μηπως μπορεί κάποιος να μου στείλει pm να μου πει από που μπορώ να το κατεβάσω?thanks προκαταβολικά

έλα ρε παιδία δεν είναι τόσο δύσκολο. Google - άρετε το τίτλο του άλμπουμ και του γκρούπ, κοτσάρετε και ένα download δίπλα και σας εμφανίζει άπειρες επιλογές απο άγνωστα blogs που κάνουν αυτή τη δουλεία μέχρι τα γνωστά σε όλους σας σίτε.
Όσον αφορά το δίσκο θα υπάρξει σύντομα κριτική αν και προσωπική μου εκτίμηση είναι πως πρόκειται για κάτι υπερβολικά μέτριο και με χείριστη παραγωγή

αυτο έκανα βρε αλλά θέλω κανά σίγουρο site :wink:

σε μεριικα σημεια, σε αρκετα βασικα, το surface… μ θυμιζει το terminus… το μονο σημειο στο οποιο μ θυμισαν κατι πιο παλιο τους μαζι με αλλο 1 ριφ στο 4 η στο 5 π μ θυμισε εποχη skydancer…

Έχει διαφορές ο δίσκος σε σύγκριση με τους προηγούμενους?

γενικοτερα ναι. ουτως η αλλως οι dt ποτε δεν εβγαζαν ιδια πραγματα. ουτε 1 φορα ομως. στα αυτια μ τουλαχιστον.

Ορίστε ενα λινκ για οποιον θέλει να το κατεβάσει

http://mediaportal.ru/mp3/234328-dark-tranquillity-we-are-the-void-2010.html

γενικα πως ακουγετε καλος??