Dead Can Dance @ Lycabetus Theatre, 23/9/2012

Didi και sold out είναι έννοιες αντίθετες! Το εκτυπωτήριο θα δουλέψει αν χρειαστεί μέχρι τις 9 το βράδυ αύριο!

Kι εκεί για σολντ αουτ πάει.

Ο κλασικός έλληνας τζαμπατζής ρε πούστη μου και περηφανεύεστε κιόλας… [-X

Δεν ήταν έτσι από την αρχή. Το δελτίο τύπου (που είναι ακόμη αναρτημένο πχ στην agenda του rocking) έλεγε αυτά:

Τα πρώτα εισιτήρια θα κοστίζουν 28 ευρώ.
Μετά την εξάντλησή τους το εισιτήριο θα κοστίζει 35 ευρώ.
Το εισιτήριο στο ταμείο θα κοστίζει 40 ευρώ.

Απλά κλασικά ο Λώρης σού λέει “κάτσε αφού το βλέπω ότι πάει για sold-out, ας τσιμπήσω ένα ταλιράκι από τώρα την προπώληση και ταμείο βλέπουμε…”. [I]Ο κλασικός, ο μαλάκας, ο νεοέλληνας[/I].

Δεν έιχα προσέξει ότι πίσω από τη διοργάνωση βρίσκεται η Didi.
Έχω μερικά χρόνια που την μποϋκοτάρω αλλά τώρα δυστυχώς και να το ήξερα, I couldn’t help it, χτύπησε ευαίσθητο σημείο με τους DCD…
Έχω ένα χρόνο περίπου να πάω σε ξένο live με είσοδο και αυτό δεν θα το έχανα για κανένα γαμημένο λόγο.

Νικ, στην αρχή κι εγώ το σκεφτόμουν για βραχάκια αλλά μετά αναρωτήθηκα “είσαι μαλάκας brein.d3d?”.
Σιγά μην πάω στα βραχάκια να μου μπαστακωθεί κανας βρωμο-χίπστερ με το αμόρε του και να μου τα κάνει τσουρέκια.
Αυτή τη συναυλία ΠΡΕΠΕΙ να τη δεις κανονικά, από μέσα και μπροστά. Να τη ζήσεις με κάθε κύτταρο του οργανισμού σου. Χαλάλι το 40αρι (που δεν περισσεύει από κανέναν μας).

Τέλος πάντων, είμαι τόσο χαρούμενος που δεν θα αφήσω αυτές τις πουστιές να μου χαλάσουν τη διάθεση.
Ας περάσουμε καλά όλοι μας, το έχουμε ανάγκη.

Έλα να μου το πεις εκεί αυτό.
Μάγκα του πληκτρολογίου.

Ραντεβού το βράδυ στους Αμενρα να τα πούμε ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ.

ένας ένας στην σειρά

Πριν 2-3 μέρες που διάβασα το δελτίο τύπου έγραφε 40 ? για την ημέρα της συναυλίας (δεν ήταν ξεκάθαρο αλλά αυτό σκέφτηκα και δυστυχώς επιβεβαιώθηκα:?)…
Ήδη θεωρούσα πολλά τα 35 ? , τα 40 ? είναι πάρα πολλά (χωρίς να μειώνω την αξία του συγκροτήματος , από τα λίγα που έχω ακούσει αξίζει)…:slight_smile:

Ναι ρε παιδια τι λεμε τωρα,40 ευρω αυτην την εποχη ειναι θεμα για ενα λαηβ,ειδικα για ατομα εκτος Αθηνων.

Και προς θεου οποιος καβατζάρει βραχακια κτλ μαζι του,δεν τιθεται τετοιο θεμα

Τουλαχιστον ειναι ενα συγκρότημα που θα μας κανει να ταξιδέψουμε,και με το παραπανω…

Ρε πειτε αν παιχτηκε κανα διαφορετικο κομματι απο αυτα που παιζανε στην Αμερικη προσφατα, και καλα λογω Ελλαδας κ ετσ, και αφηστε το θεμα με τα εισιτηρια ΚΑΙ σε αυτο το θρεντ.

Όχι. Πανομοιότυπο setlist από την αρχή της περιοδείας. Μόνο ο αριθμός των encore αλλάζει.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Kαλησπέρα! Ξέρουμε απο τι ώρα θα είναι διαθέσιμα tickets στο Λυκαβητό & τι ώρα ξεκινάει η groupάρα? Ευχαριστώ

τι ωρα ξεκινα ρε μουλοι?

χαχα ωραια δεν ξερουμε τι ωρα αρχιζει η συναυλια ε κατα τις 9 πανω κατω ρε μαγκες θα αρχισει πιστευω
καλο θα ναι να μαστε εκει απο τις 8 μισι :smiley:

Το εισιτήριο γράφει πάνω ότι 19:30 ανοίγουν οι πόρτες και η συναυλία αρχίζει 21:00.

Άντε σιγά-σιγά να ξεκινήσουμε την [I]ανάβαση[/I] στον Λυκαβηττό.

[SPOILER][/SPOILER]

Τα πρώτα εισιτήρια θα κοστίζουν 28 ευρώ

Μετά την εξάντλησή τους το εισιτήριο θα κοστίζει 35 ευρώ

Μετά την εξάντληση αυτών θα κοστίζουν 40 ευρώ

μ αρέσει που τα μόνα νούμερα σε αυτή την “ανακοίνωση” είναι αυτά που συνοδεύουν τις τιμές. τα άλλα είναι αυθαίρετα. να τα φάτε στους γιατρούς φραγκοφονιάδες.

οχι Anastasis αλλα Isopedwsis!

τεραστιο Live!

Ναι, οι νεκροί μπορούν να χορεύουν τελικά. Ό,τι είπε ο Lupin.

[SPOILER]Τα υπόλοιπα αύριο[/SPOILER]

Πραγματικα ομορφη συναυλια και η εντυπωση που μ δωθηκε ειδικα στο τελος ειναι πως και η ιδια η μπαντα την απολαυσε αρκετα. Δεν ξερω αν ηταν η ιδεα μου; Κατα τ’ αλλα αυτο που θα πω ειναι πως αν εχετε καιρο να τα πειτε και θελετε να πειτε τα νεα σας, αν εχετε προβληματα στη σχεση σας και θελετε να τα λυσετε, ή νομιζετε πως εισθε σχολιαστης αγωνα που σε καθε λεπτο κανει περιγραφη “τωρα θα τραγουδησει ο καραφλας”, “ντιβα το λιζακι”, “πρεπει να ναι παλιο αυτο το τραγουδι” μπορειτε να το κανετε και πιο χαμηλοφωνα χωρις να σπατε τους ορχεις των διπλανων σας.

κάπου εκεί στο host of seraphim άνοιξαν οι ουρανοί πάντως