Deathspell Omega - Paracletus

o Mikko Aspa είναι ένα απ’αυτά?

ελα και ο Mikko Aspa ενας πουτανιαρης ειναι και αυτος…

http://metal-archives.com/band.php?id=102346

κοιτα, αν δεν εχεις να πεις κατι επι του θεματος (προφανως δεν εχεις) δεν χρειαζεται να ξεκατινιαζεσαι. το οτι εγαψα λαθος το ονομα εγινε απο “κολλημα”, δεν χαλασε ο κοσμος.

αν υπαρχει ενα ποστ ή μια κριτικη που κανει λογο για τους στιχους τους βαλε λινκ.

οχι βεβαια. περα απο φωνη δεν μου λεει κατι. γενικα θα απεφευγα οποιαδηποτε επαφη μαζι του.

μερικα παραδειγματα ειναι οι :
Nightbringer
1349
Wolves in the thronerome
Black funeral
Leviathan
Satanic warmaster
Necros christos
The devil’s blood
Drowning the light
και πολλες πολλες αλλες.

απο κει και περα υπαρχυν και πιο σκοτεινα συστηματα με τα οποια ασχολουνται μπαντες οπως οι Mortuus, Ofermod, Arckanum, Aosoth εννοειται και αλλοι.

Bleedin History, επισης The Howling Wind και Blut aus Nord.

μονο γελιο :lol:

ασε τα φορουμς ομως γιατι αυριο ξυπνας πρωι…

Οταν γραφτηκες στην στοα σου δωσανε καταλογο με τις μπαντες ή προερχεται απο προσωπική κρίση-εμπειρία?

Θα θελα πολυ να μαθω για το υποβαθρο των Satanic Warmaster όπως και για την αποκρυφιστική- οικολόγοι πράσινοι πλευρά των Witr.

Θες να μου πεις πόσο ήσουν τοτε : http://www.theajnaoffensive.com/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=41 ?

typhon ωραία αυτά τα συγκροτήματα που αναφέρεις, κάποια τα ακούω κι εγώ κιόλας, κάποια άλλα όχι. Δεν έχει σημασία.
Ο Άσπα (Τσίνα) δεν ξέρω τι συμμετοχή έχει στους DsO και πόσο συμμετέχει στους στίχους ή όχι, πάντως τον απολαμβάνω με τους DsO, όσο και με τους Stabat Mater και Fleshpress (δεν έχω ακούσει Clandestine Blaze).
Aλλά ναι, κι εγώ το λινκ του Isis είχα στο νου μου και σε ρώτησα, ενώ έπεσα και σε αυτή εδώ τη συνέντευξη με αφορμή κάποιο από τα noise projects του, είναι 3/6 για φέτις τσόντες, 2/6 για noise και 1/6 για bm, και μάλλον πρόκειται για τρανό τρόμπα, κάτι λέει και για σκίνχεντς σε κάποια φάση, το αφήνω στην κρίση σας.

Πέρα απ’όλα αυτά, και σαν “εξωτερικός παρατηρητής”, η γνώμη μου γενικά είναι πως καλό είναι οι στίχοι να σε οδηγούν “κάπου”, σε κάποια αναζήτηση, σε κάποια βιβλία, σε κάποια έρευνα, σε κάποιες σκέψεις έστω, αλλά αυτό το γεγονός δεν μπορεί να τους κάνει κάτι διαφορετικό απ’ότι πραγματικά είναι: [U]στίχοι σε ένα χέβι μέταλ άλμπουμ[/U] δηλαδή, και επομένως οποιαδήποτε φιλοσοφική/φιλολογική/φιλοζωική ανάλυση να καθιστάται αμέσως άκυρη και ανώφελη.

Από κει και πέρα, και για να επανέλθουμε οντόπικ με μια άκρως πρωτότυπη πρόταση: Περιμένουμε_το_δίσκο_και_ελπίζουμε_να_είναι_καλός_σαν_τους_προηγούμενους.

Λοιπόοοον… δεν ξέρω αν είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ εκτός τόπου και χρόνου, απλώς θέλω να καταθέσω το εξής. Δεν έχω ιδέα για τις θρησκευτικές…φιλοσοφικές…αποκρυφιστικές…WHATEVER αναζητήσεις των DSO, δεν έχω καταλάβει Χριστό από το τί παίζει με όλη αυτή τη φάση του orthodox black metal (χμμμμ… ας είμαι πιο ειλικρινής, ποτέ δεν ενδιαφέρθηκα κιόλας να μάθω, χιχιχι), το μόνο που ξέρω είναι ότι ΟΙ DSO ΓΑΜΑΝΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΚΑΥΛΩΤΙΚΕΣ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΜΠΛΑΚΜΕΤΑΛ ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΔΙΣΚΟ ΣΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΟΥ SI ΚΑΙ ΤΟΥ FAS! 8)

[SPOILER]“Δεν έχω καταλάβει Χριστό από orthodox black metal”. Χοχο. Το προσέξατε αυτό; :razz:[/SPOILER]

My 2 quids, bitches.

Σωστός είσαι σε καλό ‘‘ορθόδοξο’’ δρόμο:):!:

στοα?? δεν ειμαι μασωνος ρε φιλε, ελεος … σε ταγματα αναφερθηκα.
ποσες μπαντες προτεινα, στους Satanic Warmaster κολλησες? και γιατι να σου πω οταν κοροιδευεις και ειρωνευεσαι? τελος παντων, απο τα συμβολα που χρησιμοποιει μπορει καποιος να καταλαβει σε πιο βαγονι ταξιδευει ο τυπος. οσο για τους Wolves απλα διαβαζεις στιχους, ειδικα απο το τελευταιο. αυτα. οι ανωθεν μπαντες ηταν μερικα παραδειγματα στα γρηγορα. μπορω να μιλησω για πολλες μπαντες.

η συνεντευξη των DSO δεν λεει τιποτα. γενικα ανηκουν στο Δεξι Μονοπατι κατα τη γνωμη και ουδεμια σχεση εχουν με το Left Hand Path. απο κει και περα η φιλοσοφια τους σε μεταφυσικο και διαβολολατρικο επιπεδο απλα με γοητευει.

εγω επιμενω παντως οτι κανεις δεν εχει κανει λογο για τους στιχους τους… τουλαχιστον στην Ελλαδα (περιοδικα ή φορουμς), και δεν μιλησα για αναφορα σε βαθος! αυτη η κατασταση ειναι τραγικη κατα την γνωμη μου.

[B]Bleedin History[/B] δεν διαφωνω σε κατι απο αυτα που γραφεις.
απλα εγω πιστευω οτι περα απο στιχοι σε ενα μεταλ δισκο ειναι και τροφη για σκεψη.
παραδειγμα οταν ακουω Neurosis δεν νιωθω οτι ακουω απλα ενα μεταλ δισκο. και φυσικα δεν πιστευω οτι οι παραπανω μπαντες μπαινουν απλα στη διαδικασια να γραψουν ενα νεο δισκο, αλλα κατι πιο βαθυ.

έγινε (γιουγκοπλάστικα) σπλιτ σε νέο τόπικ με όμορφη συζήτηση περί στίχων κλπ. και έχω γράψει ένα κάρο σεντόνια εκεί, δεν αντέχω κι άλλο εδώ, γέρασα. :stuck_out_tongue:
Ας πούμε απλά ότι αντιμετωπίζουμε με κάπως διαφορετικό τρόπο το θέμα “στίχοι”.

Άμα δε βαριέσαι, πες την άποψή σου κι εδώ:
http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=18160

typhon, ναι, ωραία, μπορείς να μιλήσεις για πολλές μπάντες, αλλά αντί να εξηγείς σε 4-5 ποστ ότι υπάρχουν πολλές μπάντες με θεματολογία που είναι τροφή για σκέψη, μπορείς να κάνεις ΕΝΑ ποστ στο θρεντ των δσο για την τροφή που βρίσκεις στους δσο. όχι να μας πεις ότι η τροφή είναι εκεί, να πεις ποια είναι και τι σημαίνει, γιατί προς το παρόν δεν έχεις πει τίποτα ούτε εσύ. εξυπνάδες ο βββ - εξυπνάδες και συ, με λιγότερο ύφος απλώς.

“Ο λαός δεν ξεχνά τί σημαίνει Δεξιά” κι έτσι; :stuck_out_tongue:

Μην ασχολείστε, πλακίτσα, ανούσιο σπαμ που μπορεί να διαγραφεί και όλα τα σχετικά. 8)

Εφτά ολόκληρες σελίδες, πλην αυτών που έγιναν ξεχωριστό ποστ, και κανείς δεν έχει ακούσει [I]ακόμη[/I] το άλμπουμ.

impressive.

Φαντασιονόμαστε…το επιτρέπει το στυλ του συγκροτήματος:):!:

βασικά δεν θα έρπεπε να κάνετε σπλιτ στο Thread, τώρα έχουμε δυο Thread που μιλούν για το ίδιο πράγμα…μιας και εδω δεν βλέπω να άλλαξε και κάτι

απο εκει και πέρα Almighty το hype των deathspell δεν είναι και πολύ ευχάριστο.

μιλώ για το σήμερα

το έχουμε καταλάβει καιρό τώρα, είναι αλήθεια αυτό

αυτός όμως (zafrok), έκανε.

πολύς κόσμος την βρίσκει με concepts, ωραία είναι αυτά
σου εύχομαι κάποια στιγμή να το κάνεις κι εσύ.
κανένας δεν θα έκραζε αν υπήρχε μια ελάχιστη σοβαρότητα (και το λέω εγώ αυτό που είμαι ο αγαπημένος κλόουν του BBB ε)

τέλος να πω οτι το στυλάκι αυτό, τα μισοαγγλικά στις προτάσεις και τα λοιπά, μόνο καλό δεν σου κάνουν, και φέηκς δεν υπάρχουν, είχα πει να μην ξαναμπώ σ’αυτο το φορουμ, αλλά οταν σου σκανε λινκς απο 5 διαφορετικους γιουζερς του φορουμ για να διαβασεις ενα σωρο μαλακιες, ε, δυσκολα αντιστέκεσαι

γειά σου

Ε, μα είναι απαραίτητο!! :lol: :lol: :lol:

ειπε ο ανθρωπος που εκανε φεικ ακκαουντ μονο για να κραξει :lol:

edit: ελα μαριε, σοβαρεψου. θα τα πουμε απο κοντα. για ανθρωπο που εχει τοσα θεματα μαζι μου πολυ φοβασαι να μου μιλησεις. για ολα τ αλλα, προς απαντηση σου

Απο εδω και περα οποιοδηποτε ποστ δεν αφορα τον δισκο θα σβηνεται.
Για τις κοντρες σας υπαρχει και το μσν,τα pm’s,το fb κτλ.