Def Leppard - Songs From The Sparkle Lounge

Ωραίο και δυνατό δισκάκι είναι. Μου αρέσει αρκετά! Πολύ καλύτερο από των 'Snake! Από τη μετά-“Adrenalize” εποχή, είναι σαφώς ανώτερο από “Slang” & “X”, αλλά βέβαια δεν ξεπερνάει την υπερ-δισκάρα “Euphoria”!

δεν νομιζω οτι το EUPHORIA ηταν υπερ-δισκαρα. εχει ορισμενα θεϊκα κομματια, αλλα εχει και μερικα που δεν λενε. π.χ. το paper sun ειναι επος ή το to be alive. αλλα το all night και το 21 century sha lala girl ειναι απο τα χειροτερα κομματια τους. το sparkle lounge δεν εχει τετοια ‘‘μειονεκτηματα’’. το θεωρω καλυτερο κι απο το EUPHORIA.

Το gotta let it go να μην είχε μονο…:lol:

απο ποια αποψη το λες αυτο?

Ειναι clopy paste απο Βοn Jovi…Oχι τπτ αλλο,αλλα θα μας την λενε οι Bon joviδες τωρα…:lol:

για το refrain αναφερεσε. δεν ειναι η πρωτη φορα που ακουω τετοιο refrain και πριν απο τους bon jovi. οταν ακουσες bon jovi δεν σου θυμισε τιποτα? νομιζω ειναι συνηθισμένο να χτυπανε ετσι τα drums. κατα τα αλλα το κομματι δεν εχει καμια σχεση και μου αρεσουν πολυ οι κιθαρες οταν ξεκιναει το κομματι και ξανα μετα το πρωτο refrain.

Το οτι δεν εχει κομματια αηδιες μεσα πιστευω οτι ειναι ενα πολυ δυνατο στοιχειο του δισκου.
Η Deluxe εκδοση κυκλοφορησε Ελλαδα??

ω ναι!!! και την εχω στα χερια μου. πολυ καλο το dvd…

Την πήρα κι εγώ. Πολύ όμορφη έκδοση, το DVD έχει πολύ πράγμα μέσα! Και καλή τιμή 22-23 Ευρώ.

Tι εχει το dvd?Για πείτε…:-k

20 λεπτά από στούντιο, συνεντεύξεις κτλ, σχόλια για όλα τα κομμάτια (σε βίντεο) και το clip του “Nine Lives”!

ωραια πραγματα…
και εγω την deluxe σκεφτομαι να χτυπησω…
αν περρισεψουν τπτ λεφτα αυτες τις ημερες ωστε να παρω και πακετο και το αντιστοιχο deluxe των whitesnake…

Ασχετο αλλα ειχα αγοράσει dvd τους στο Metropolis με ολα τα video τους και ενα live απο την περιοδο του Hysteria (a round in your face) με 7 ευρώ…8O 8O Ηδη εχει γινει κειμήλιο για τις επόμενες γενιές μου…:lol:

Και το σκεφτομουν για την deluxe edition αν εχει ερθει. θα παω να παρω την deluxe λοιπον.

Το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει το εξωφυλλο το οriginal με τα προσωπα αν δεν κανω λαθος… ωραιο εξωφυλλο και εχει ενδιαφερον με τις διαφορες φατσες απο παλια μεχρι σημερα.

Tο live ‘‘in the round in your face’’ ειναι φοβερο! Kαι ηταν ανετα η καλυτερη περιοδος του group.

απο που την πηρες? εγω απο metropolis 19 euro!!! στη θεσσαλονικη…

Σοβαρά; Εγώ από τη Fnac την πήρα. Τέσπα, για 3-4 ευρώ δε χάθηκε ο κόσμος! Εδώ είχα πληρώσει για το “Χ” :stuck_out_tongue:

Ο βοηθος μου Κωστης Αγραφιωτης τα αναδιατυπωσε πολυ καλα αυτο στο review που εγραψε… :stuck_out_tongue:

Πολύ καλή και κατατοπειστικότατη η κριτική,mr Αγραφιώτης…

Πραγματι. :wink: Αντε τωρα να τους πατησουν στις 1/7 και οι Whitesnake και ολα καλα!:smiley: :stuck_out_tongue:

Χα χα, αν είναι να παίξουν από το καινούργιο… τι να πατήσουν; :lol:

Θενκς γκάηζ :smiley: