Dimmu Borgir - Abrahadabra

Δυστυχώς, δεν το προλάβαμε…

This video is no longer available due to a copyright claim by Nuclear Blast Records

το βίντεο για το γκέιτγειζ το είδατε?ποιότητα…

Tο ειδαμε…οι Φλιωρινιωτιδες του black metal.

να υποθέσω οτι ούτε να τους φτύσεις δεν θελεις έτσι?:stuck_out_tongue:
πάντα όμως είχαν εντυπωσιακά βίντεο…
τώρα για το κομμάτι,σίγουρα οτι πιο “συμφωνικό” έχουν κάνει,με τα πλήκτρα/ορχήστρα πολύ μπροστα,δεν είναι κακό,ειδικά αν έλειπε εκείνο το μειντενικό περασμα στο 1.50 περίπου.εξαρτάται βέβαια απο το τι περιμένει κανείς απο αυτούς κ εγώ δεν περιμένω να ανακαλύψουν ξανά την φωτιά.πλέον είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ γι αυτούς κ τίποτα άλλο.

Εγω δεν περιμενα κατι αλλα οχι κι ετσι…μουσικα κοντευουν να γινουν Nightwish και ο shagrath με τα λευκα τα πουπουλε ειναι μουρλια!!

πλέον τους ντίμου μπόργκιρ τους ακούς για την ατμόσφαιρα που υπάρχει σε κάθε νέο άλμπουμ,δλδ τα σημεία με την ορχήστρα κ τα θέματα που θα δώσει η συνεργασία αυτή.το άθλημα μπλάκ μέταλ το έχουν αφήσει προ πολλού.πιο πολύ τους ενδιαφέρει το περιτύλιγμα κ όχι η ουσία.όποιος αρκείται σε αυτό περνάει καλά,όποιος ψάχνει βαθύτερα μάλλον απογοητεύεται.

μαγκες η τυπισσα που κανει τα φωνητικα

ειναι η τραγουδιστρια από τους animal alpha!!!

Οι Dimmu Borgir δεν ειναι καφριλα black metal αλα carpathian forest get over it και δεν πρεπει να τους συγκρινουν με τετοια δειγματα ειναι καθαρα atmospheric αν σας αρεσει ακουτε αν οχι τα κουβαδακια σας και σε αλλη παραλια [-X

Είναι απλά θέμα του τι περιμένεις (ή δεν περιμένεις) προσωπικά από έναν καλλιτέχνη.

δν ξερω τι λετε εσεις αλλα το τραγουδι τα σπαει αγριως…φοβερες ορχηστρες,μελωδιες κ ατμοσφαιρα…τα φωνητικα δε της κοπελιας-μαγισσας ειναι φανταστικα, ειδικα στο τελος, οπου προσωπικα ανατριχιαζω…:stuck_out_tongue:

Ρε σεις μη μου λέτε για ατμόσφαιρα! Αυτό το πράγμα είναι απλά μια προσπάθεια να δημιουργήσουν ατμόσφαιρα και αυτή η προσπάθεια ήταν αποτυχημένη. Το νέο κομμάτι είναι ένα σκουπίδι.

Ελα τωρα που θα παρω σοβαρα μπαντα (υποτιθεται και καφρικη) που ο τραγουδιστης φοραει λευκο γουνακι!Οξω!!

http://www.youtube.com/watch?v=Bj0ssDNO12M

Προσατανικ θεος !!! :lol3::lol3::lol3:

Eγω παντως περιμενα να δω και κανενα σπαγγατο απο την ‘‘μαγισσα’’…

:bow2::bow2::bow2:

http://www.youtube.com/watch?v=_jw7yk8hm_0&feature=recentlik
Για όποιον δε το είδε

Δε παίζει να έχω δει χειρότερο ντύσιμο μπάντας. Το videoclip είναι το λιγότερο τραγικό. [-XΤο κομμάτι δεν με αγγίζει όπως θα πρεπε. Κάπου το γαμάνε με τις ορχήστρες και τα γυναικεία φωνητικά είναι αταίριαστα με το στυλ που υποτιθεται ότι παίζουν οι Dimmu Borgir (σε αντίθεση με του Vortex που γεμιζαν τον ήχο). Δεν είναι και το καλύτερο το νέο δείγμα. Όπως φαίνεται τους κόστισε η φυγή των Mystis και Vortex.

Η λέξη ξεφτίλας φαντάζει λίγη για να περιγράψει το τύπο που είδα στα 2 αυτά βίντεο των Prosatanic και Night*Sky. Ενα έχω να πώ:
ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΑΓΓΑΤΟ!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

χααχαχααχαχααχαχ! Το γουνάκι! :lol:

Το τραγουδι δεν ειναι ασχημο το βιντεο ειναι αλλα η εικονα και το make-up ειναι καλοδουλεμενα μονο τα κουστουμια χαλανε τα παντα και τα τραγια

Oκ συμπαθητικο το τραγουδακι - το βιντεο βεβαια ασχολιαστο, και κυριως αρκετα ψαρωτικο για τους μικρους σε ηλικια blacksters wannabes. Αλλα μεχρι εκει. Το παιχνιδι το εχουν χασει προ πολλου οι Dimmu Borgir, τελευταιος τεραστιος δισκος τους το Spiritual Black Dimensions. Απο κει και μετα μια χρυση μετριοτητα , με 2-3 hits ανα δισκο για να συντηρουν το hype τους. Δεν ειναι τυχαιο οτι ο καλυτερος δισκος τους στα 00ς ηταν το επαναηχογραφημενο Stormblast.

Εδώ ρε ο μαλάκας φορά περικεφαλαία χταπόδι :!::lol3::lol3::lol3:
Πάτωμα απ τα γέλια.
Είναι όντως σαν ν ακούς Nightwish με βραχνιασμένο τραγουδιστή. Πάτος. Δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα πλέον.

εσκασε μυτη…

Mονο ενα κομματι ειναι οχι ολο το αλμπουμ