Dream Theater - Black Clouds & Silver Linings

Νομίζω ότι πρέπει ο Steven Wilson όταν τελειώσει με τους Orphaned Land να αναλάβει τους Dream Theater:lol:
Πλάκα-πλάκα θα έβγαινε απίστευτο αποτέλεσμα

Ποτέ μη λές ποτέ…

Στον παραπάνω πίνακα διακρίνονται δύο μπάντες: Megadeth open, megadeth 2 με μαύρο μαρκαδόρο και Meshuggah

Ναι και στο making of του Systematic Chaos έδειχνε π.χ. τον πίνακα με τη ροή του In The Presence of Enemies και έβλεπες μέσα διάφορα του τύπου Opeth riff#1, Maiden riff#7 κτλ. :lol:…

<<Well, normally I wont share any studio info for fear of over speculation and analyzation (yes, there’s another thread in the Forum with 21 pages of people talking about mine and JP’s hair based on Jordan’s studio diary!)…

But I felt the need to share this excitement with y’all:

Today I finished my drum tracks for the new Dream Theater album!

And as I normally never give away song descriptions, titles, lengths, etc…I will say just this:

Imagine a DT album with A Change Of Seasons, Octavarium, Learning To Live, Pull Me Under and The Glass Prison…all on one album…

COULD YOU HANDLE IT???

Excited?
I sure am!!!

Happy Turkey Day Everybody,
MP >>

Δεν θέλω να χαρώ ακόμα αλλά μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι να είναι όπως το περιγράφει

Ωωωχ!! ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΡΕ MIKE;;; Πωρώθηκα μεσημεριάτικα!!!

¶σχετο, αλλά επειδή το λιώνω απ’ το πρωί: Mike άσε τα μεγάλα λόγια και παραδειγματίσου…

Τελεια!Θα λειπει αρα η απαραιτητη εμετικη-filler μπαλαντα που επιανε χωρο απ το 6 degrees και μετα…(βλ.Disappear,Vacant,The Answer Lies Within)

ναι Mike, μάθε να ακούς επιτέλους!

Βασικά εδώ ισχύει το εξής:

“Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι.”

Το vacant με τίποτα δεν είναι αυτό που λες :-k

Manos eisai aythadis. Den mporeis na ferneis antirisi ston proedro ton Theatrakidon. Antarsia ki etsi? Yparxoun katastatika…:stuck_out_tongue:

εγώ δεν ψήφισα.[-X

Daz συγχωρεσε τους,δεν ξερουν τι κανουν.:stuck_out_tongue:

Εσύ το λες ειρωνικά, αλλά εγώ το πιστεύω!
Έξω ρε κρυφοπολέμιοι όλοι σας :lightsabre::twisted:

Ο Μιχάλης ξέρει τι λέει και το νέο άλμπουμ θα είναι επάρα! 8)

Kai ego den psifizo alla bgazoume proedro panta edo, etsi?

Ennoousa tin aythadia ston proedro Hokam teknon mou. Epara? Min to kseskizoume… epos san leksi einai arketi aman pia.

Proedre eimaste mazi sou. H karekla sou den kindyneyei :stuck_out_tongue:

Χα χα, ναι, νόμιζα ότι έλεγες για τον Πορτνόη όπως το διάβασα :stuck_out_tongue:

Επικοέπαρος λέμε!!!

Aυτο ακριβως μου ηρθε στο μυαλο.

Συμφωνω. Ειναι σιγουρα καλυτερο απο κατι The answer lies within, etc.

στο προεδρείο των Theaterάκηδων είναι λογικό να μην ψηφίζεις εσύ γιατί θα έριχνες έξω την εταιρεία.
θα επικοινωνήσω με τον Dyingfreedom που ξέρει από καλό λάδι και καλούς theater.

daz, ψήνεσαι να ασπαστείς τους Theater?
ίσως τότε από αμοιβαίο σεβασμό σταματήσω να θεωρώ την καλύτερη στιγμή στην καριέρα των Journey το ότι τους διασκεύασαν (έστω και εν μέρει) οι Theater.