Dredg - The Pariah, the Parrot, The Delusion

Oh, delusions
Are meant to justify, justify the things you do
Oh, delusions
Never really qualified, qualified as an excuse

Στο repeat ! :stereo:

ναι ναι
κορυφαιο ρεφρεν
και
κορυφαιος στιχος!

:slight_smile:

και
κορυφαίος δίσκος

Στανταρ μεσα στα προσωπικα καλυτερα μεχρι στιγμης για φετος…

κορυφαίος δίσκος, όμορφες μουσικές από ένα σχήμα που δεν γνώριζα, αλλά πλέον αγαπώ. σίγουρα στο τέλος της χρονιάς θα είναι μέσα στη δεκάδα και προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να είναι μια πολύ καλή χρονιά για να φύγει από την πεντάδα - αν κ ακόμα είναι νωρίς να το κρίνει κανείς

με amesoeurs και phoenix ότι πιο όμορφο ακούσαμε so far

bump και :bow:

Τι bump ρε. Θάφτε το, δεν αξίζει.

:stuck_out_tongue: respect για τη δισκάρα

I don’t know

Cartoon Showroom

:drunk:

Γαμάει το Cartoon Showroom, παίζει στο repeat τώρα.

Το “κακό” με τον δίσκο είναι οτι έχει πολλά τραγούδια και από ένα σημείο και μετά ίσως χαθείς. Θέλει αρκετές -και προσεκτικές- ακροάσεις .

Aνακάλυψα το album (και το συγκρότημα) από το forum τώρα τελευταία και ένα έχω να πω: παιδιά σας ευχαριστώ!!! Ο δίσκος είναι διαμάντι!!! Αυτό το Ιreland είναι το καλύτερο κομμάτι που άκουσα εδώ και μήνες και γενικά όσο το ακούω το δισκάκι τόσο περισσότερο μ’ αρέσει. Pariah, Light Switch, Cartoon Showroom, Quotes, I don’t know -και Ireland πάνω απ’ όλα ειπαμε- τι να πω ένα κι ένα! Πάμε να τσεκαρουμε και τα παλιότερα τους και τα ξαναλέμε στο thread για τους Dredg πια!!! Α, και απίστευτο εξώφυλλο!

δίσκος της χρονιάς, αναμφίβολα

τον ακούω συνεχώς

αναμφίβολα πλέον στις κορυφαίες κυκλοφορίες της χρονιάς.
δεν μειώνεται στο ελάχιστο η αξία του με τις ακροάσεις.
το έχετε δει σε δισκάδικα;

Χτες εκανα μια βολτιτσα δεν τον ειδα πουθενα…Οπως και τα παλιοτερα τους δεν εχουν διανομη…Εκτος απο το live στο filmore.Επαναλαμβανομαι αλλα και για μενα ο δισκος ειναι διαμαντι οπως και συνολικα το συγκροτημα…

Τον άκουσα και εγώ και σκάλωσα.Κολλήματα συγκεκριμένα: Gathering Pebbles, Information, Cartoon Show Room. Σειρά έχει τώρα το El Cielo… Γιατί δεν έχουν διανομή? :-k

Την προηγούμενη εβδομάδα έδωσα 2-3 προσεκτικές ακροάσεις τα πρωϊνά πηγαίνοντας στη δουλειά (ίσως και να είναι η καλύτερη ώρα για να ακούσεις αυτό τον δίσκο). Ντρεντζντ δεν έχω ξανακούσει εννοείται. Πολύ όμορφο το δισκίο σε αυτό που θα αποκαλούσα προσωπικά ιντελεκτουέλ radio-friendly (με την καλή έννοια) ροκ. Τα 2 βασικά σημεία που μου έκαναν εντύπωση είναι τα εξής: αρχικά η φωνή. Τι φωνάρα έχει αυτός ο τύπος? Καιρό είχα να ακούσω μια τόσο διαυγή και όμορφη φωνή στο είδος που παίζουν, και με πήγε πίσω στα πρώτα άλμπουμ των Genesis…Νομίζω ότι έχει επηρεαστεί ίσως λίγο από τις φωνές των Gabriel-Collins. Το δεύτερο που μου έκανε εντύπωση ήταν το rhythm section (ντραμερ κατά κύριο λόγο), που πραγματικά βοηθά τα κομμάτια να αναπνέουν με το όμορφο παίξιμό του, και αυτό είναι σημαντικό σε ένα δίσκο με τόσο μεγάλο αριθμό τραγουδιών. Τέλος, κομμάτια που ξεχώρισα ήταν (αυτό που έλεγε ο Isis) Mourning this morning, Ireland και φυσικά cartoon showroom

So Keep Moving Onward…

Ξεθαψα σημερα την δισκαρα και ειμαι στο αποκατω ρεφραιν…

Προκειται περι εξαιρετικου δισκου και θα συμφωνησω με τα παιδια που λενε οτι
δεν “ξεφουσκωσε” καθολου.

Πότε πρόλαβες και την έθαψες? :stuck_out_tongue:

Ε ειχα κανα 2-3 εβδομαδες που δεν το ειχα ακουσει…

Ανακάλυψα μερικούς φανταστικούς δίσκους εδώ, των Dredg ένας από αυτούς, thanx ppl!