Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

[B]http://www.youtube.com/watch?v=yGiiy09mCtU[/B]

Σε ποια ταινία έχει δείξει ότι είναι καλός; Μόνο [U]σ’ αυτή[/U] ήταν μια χαρά. Δυο προτάσεις δε μπορεί να τις πει. Σαφώς και υπάρχουν χειρότεροι (βλ Άρνι), αλλά και στα ίδια, πολύ συγκεκριμένα πράγματα που κάνει, υπάρχουν εμφανώς καλύτεροι ηθοποιοί από αυτόν. Και στο cop land που διαφέρει ξερωγω από τους άλλους κλασικους ρόλους του, δεν κάνει και κάτι τρομερό. Καλός ζωγράφος, ναι.

Το περιμενα πολυ καλυτερο ειναι η αληθεια το παραμυθακι.Παντως βλεπετε ευχαριστα

Δηλαδή τώρα η κακιά βασίλισσα είναι η Σαρλίζ Θερόν και η Χιονάτη είναι η Κρίστεν Στιούαρτ;

Νόμιζα ότι η Χιονάτη πρέπει να είναι πιο ωραία από τη βασίλισσα. :lol:

Καλά μιλάμε ακόμα και με μακιγιαζ που την δείχνει γερασμένη σε φάσεις η Σαρλιν πάλι πιο όμορφη είναι από την άλλη :lol:

Πάντως awkward moment στην ταινία η στιγμή που ρωτάει η Σαρλιζ ποια είναι η πιο όμορφη και ο καθρέφτης αναφέρει την ατάλαντη

Καλά δεν την είδα την ταινία και ούτε σκοπεύω, αλλά μιλάμε για ένα από τα πιο epic fail castings ever. Στο ρόλο της ζηλιάρας κακιάς βασίλισσας βάζουν μία από τις πιο όμορφες γυναίκες της τελευταίας εικοσαετίας, και σ’ εκείνον της πιο όμορφης γυναίκας στον κόσμο βάζουν μια απλώς συμπαθητική γκομενίτσα. #-o

το πιο επικ φεηλ καστινγκ εβερ ηταν στο The World is not Enough, η Ντενιζ Ριτσαρντς σε ρολο πυρηνικου φυσικου…

το αποπανω ακολουθει νομιζω, τουλαχιστον μεσα στη 5αδα…

καντε τοπικ:p

…true story…και για τους δυο πάει αυτό:):!:

το πρωτο Descent (2005) και μαλλον το βραδυ θα δω κ το δευτερο.

η “[B]ΚΑΘΟΔΟΣ[/B]”;;; Πω ρε νιρ1 σε ζηλεύω.

Η πρώτη φορά που το είδα (με το εντυπωσιακό φινάλε) όλα τα λεφτά…
Μετά βέβαια, ξέροντας την ιστορία πια, δεν τρόμαζε τόοοοσο.

Σίγουρα άπειρα καλύτερη από το [I]The Cave[/I].

[U]γυρίστηκε και 2ο μέρος (σήκουελ);;; Δεν το ξερα[/U]… :frowning:

φιχεδ

γιατι ρε νικε με “ζηλευεις” ? κατεβασε την κ εσυ, απλο ειναι χαχα

Θελω αμεση απαντηση. Ελεγα να δω ταινια τωρα. Παιρνω τον σκληρο δισκο που εχει τις ταινιες του ο πατερας μου (οσες εχει κατεβασει και θελει να δει) μηπως και εχει τιποτα καινουριο που με ενδιαφερει.

Πεφτω πανω σε φακελο με ονομα “Ethan & Joel Coen’s Complete Filmography (1984-2004)”.

Fargo, The Big Lebowski, O Brother, Where Art Thou εχω δει και ολες μου αρεσαν (και αρκετα εως πολυ θα ελεγα).

Τι να δω λοιπον απο τα αδερφια τωρα; Τι αξιζει, τι θα επρεπε να εχω δει ηδη; Γενικα, πειτε μια προταση οσοι κατεχετε!

miller’s crossing και Barton Fink

.-

Ε ναι. Οτι έχει την υπογραφή των αδερφών κοεν είναι αριστούργημα.:slight_smile:

αυτα τα δυο ειναι οι καλυτερες τους ταινιες, hands down, οσο και αν αγαπω τις αλλες…

Εγώ θα έβαζα και αυτήν μέσα που σπάνια γίνεται αναφορά όταν μιλάμε για Κοεν αν και είναι ταινιαρα

http://www.imdb.com/title/tt0243133/

Επειδη ομως πρεπει να καταληξω σε μια, παω για Miller’s Crossing. Ευχαριστω!