Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Οχι ρε συ, γιατι? Γουστα ειναι αυτα, αλλα εγω βαρεθηκα απιστευτα, ελεεινη μου φανηκε, ανουσια…

@Prosatanic Επειδη φαινεται οτι εχουμε τα ιδια γουστα στις ζομποταινιες εχεις δει το Κακο 1 και 2? Πως σου φανηκαν? Επισης ειδες το Zombieland? Εγω οχι ακομα.

δεν ειδα , αλλα μολις μου ηρθε στο μυαλο και παω φουλ για κατεβασμα…

Shock Em Dead…διαμαντι…

και περι ζombi…to zombi απο Lucio Fulchi με Olga Carlatos…

:-k Μόνο σε μένα αυτή η ταινία φάνηκε εντελώς ηλίθια και χωρίς νόημα?Πολύ αίμα για το τίποτα…

Υπέροχη…μοναδική…τελευταία βλέπω ταινίες που πραγματεύνται θέματα που με απασχολούν ή μου θυμίζουν βιώματα…γι αυτό ίσως και φαίνεται σε αυτά που γράφω το πόσο μου άρεσαν…όπως το 500 μέρες με την Σάμερ…τούτο εδώ είναι ακόμα πιο όμορφο…πιο διδακτικό…ψαχτείτε συμφορουμίτες…

Kαλό ήταν, αν και σε σημεία η σκηνοθεσία κάπως κουραστική. Σε αυτό βασίζεται και το Brothers με Natalia Portman και Jake Gyllenhaal που βγαίνει σύντομα.

To χω δει…γαμάτο!

Λίγοτερο πάντως γνωστή ταίνια/διασκευή έργου του Stephen King, κύριως λόγω αγνωστου σκηνοθέτη και ηθοποιών

(α ρε Fulci καηλα \m/ :p)

@angus7pl:

Ναι τα εχω δει ολα αυτα…Κοιτα το Κακο 1 ηταν πιο καλτ και b-movie.Το 2ο προσπαθησαν να το κανουν πιο “ταινια” αν καταλαβαινεις…Το Zombieland το ειδα,καλο ηταν…ειχε φαση.Εχει και Metallica στους τιτλους στην αρχη :stuck_out_tongue:

μολις ειδα το the nightmare before christmas!!:)μαρεσε τοσο οσο και την πρωτη φορα που το δα!!:yes:

Που το βρήκες; τό’χω δει πριν καμιά δεκαριά χρόνια μαζί με ‘‘Το Οχειρό’’, και τα ψάχνω να τα αγοράσω:):!:

και εγω 10 χρονια εχω να το δω…
ψαχνω να το βρω… νομιζα πως το πετυχα αλλα ειναι απλα σε λιστες με τα καλυτερα θριλερ…(?)
θεικη ταινια-σιδηροδρομος (τετραωρη…:?)

Συμφωνω για το Κακο εμενα μου αρεσαν και τα 2, ειδικα το 2ο. Ειχα παει και κομπαρσος σε κατι γυρισματα στον ιπποδρομο, τρελο γελιο… Το Zombieland περιμενω να βγει σε καλη ποιοτητα και θα το κατεβασω να το δω…

Εχει βγει εδω και καιρο…Εγω το ειδα σε DVD ποιοτητα

Ον τοπικ

Ωραια παιχνιδακια ειχε :stuck_out_tongue:

Πόσο όμως το κούρασαν!

Τα 1,2 λένε μόνο και μόνο ώς κάτι καινούριο (? με επιφύλαξη επειδή δεν είμαι και ιδιάιτερα ψαγμένος) και το 3 λέει επειδή έχει τα πιο κάφρικα βασανιστήρια…Από κει και πέρα για το πέος

Περί ορέξεως βέβαια…σπακανόπιτα

Nαι ισως αλλα εμενα παιζει να μαρεσε σαν ταινια το 4 η’ 5 περισσοτερο (δεν θυμαμαι :p)

Αν θυμαστε ποιο βασανιστηριο ηταν σε ποια ταινια μετα την 2η τοτε πρεπει να τις εχετε δει πανω απο 3 φορες την καθε μια, δεν παιζει. Το κουρασαν απιστευτα, με λιγα πραγματα γουσταρες/αηδιαζες κτλ. Και πλοκη για το τιποτα τελικα. Την ειδα κι εγω και γελαγα στην αρχη

με τους δυο τυπους που επρεπε να κοψουν μερος απο το σωμα τους, ιδιαιτερα με την κοπελα που βαραγε το χερι της με τον μπαλτα και δεν λιποθυμησε,ψοφησε κτλ.

Όχι δεν ισχιύει αυτό που λες για τις τρείς φορές

Αλλά ρε πούστη

όταν ένας τύπος είναι δεμένος με αλύσιδες και κρίκους σ’ όλο του το σώμα και προσπαθεί να ξεφύγει το τραύμα σου μένει αξέχαστο

εγω ειμαι περιεργος να δω τι θα λεει το saw 7…

οσο για τα βασανιστηρια μεσα στα καλυτερα για μενα ειναι αυτο στο οποιο κοβει ενας το ποδι του για να ελευθερωθει απο μια αλυσιδα(μου φαινεται στο 2) και ειναι αλλα 2 βασανιστηρια στο 5.το ενα που τον εχει δεμενο σε τραπεζι και μια λεπιδα του ξεσκιζει σιγα σιγα την κοιλια και το αλλο ειναι που εχει βαλει στα πλευρα μιας ενα μηχανημα που μετα τις τραβαει τα πλευρα προς αντιθετη κατευθυνση το καθενα(εν ολιγοις την ανοιγει στα 2)