Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Για το Ink εχω ακουσει και γω πολυ καλα λογια,ειναι στα προσεχως για μενα απο βδομαδα…

Είδα το serious man, πολύ καλή ταινία. Σάτυρα ηθών και θρησκειών με τον μοναδικό τρόπο των Κοεν. Το μόνο “κακό” σε αυτές τις ταινίες είναι η βάση της σάτυρας (στην περίπτωση αυτή η εβραική θρησκεια) σε αφήνει λιγάκι έκτος πολλές φορές απο το αστείο, όχι πως δεν το πιάνεις απλά καμία φορά αισθανεσαι να μην σε αφορά στον ίδιο βαθμό.

μολις ειδα το 21 grams. πολυ καλη και πολυ αληθινες ερμηνειες

Eψες ειδα για πολλοστη φορα τον ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗ 2 και ξαναματατρελαθηκα.Δεν υπαρχει τετοια ταινια, το κορυφαιο action movie που εχει βγει ποτε.2 ωρες απιστευτης σκηνοθετικης μαεστριας, σκηνοθετικες εμπνευσεις τρομερες,καμια αλλη ταινια δεν εχει συγκεντρωμενες τοσες ιδιοφυεις σεκανς μαζι,ο Ρομπερτ Πατρικ ειναι συγκλονιστικος.Παντοτε τη θεωρω αυτη την ταινια καλυτερη απο την πρωτη (που ειναι και αυτη τρομερη).

η φιλοσοφία της ειναι οτι υπάρχουν 2 κατηγορίες ψυχών. 1η ειναι αυτη που μας δίνει τα “καλα” όνειρα που δίνουν ελπίδα και δύναμη μέσο αυτών!η 2η μας γεμίζει το υποσυνείδητο με την απελπισία μέσα από εφιάλτες…
τώρα καλύτερα να μη πω τίποτα αλλο… απλα η ταινια αξίζει(περνάει πολυ όμορφα μηνύματα) και απορώ γιατι δεν ακούστηκε καθόλου…δείτε την!!! :stuck_out_tongue:

8.9/10 :smiley:

Φετινη Κωμωδια-σατυρα-παρωδια των blaxploitation ταινιων του '70,αλα Σαφτ κτλ…
Απο τις καλυτερες κωμωδιες που εχω δει τελευταια,κυλιομασταν στα πατωματα με τη παρεα που το ειδαμε…ατακες,κουνγκ φου,φανκ μουσικουλα,μαυροι,αργκο,γυναικες και ο Μαυρος Δυναμιτης,ο μεγαλυτερος γ@μιας της μεγαλης οθονης…(και με ενα ολα-τα-λεφτα φιναλε)

Πραγματικα δεν το περιμεναμε να ηταν ετσι,μιλαμε για γελιο μεχρι δακρυων…η ταινια εχει παρει πολυ καλες κριτικες σε διαφορα φεστιβαλ που εχει παιχτει φετος,ενα διαμαντακι αλα shaun of the dead-σε συλυψη-,που σκιζει…

Επισης,ειναι απο τις λιγες ταινιες,που πραγματικα οτι φαινεται στο τρεηλερ,αυτο ειναι και η ταινια-και ακομα πιο αστειο…

Οσοι γουσταρουν Σαφτ,καλτιλα,αφανες,κουνγκ φου,γκομενες,φανκ,ξυλο,ατακες,ας το ψαξουν,ειναι πραγματικα εξαιρετικο…
(μιλαμε για μαγκια και κουλ-νες ο τυπος,που κανει τον Σαμιουελ Τζακσον-στα καλυτερα του κιολας-,να φαινεται φλωρος:p)

Και τρεηλερακι:) :
http://www.youtube.com/watch?v=6-wqmnJrOFM

Μεσα στην βδομαδα θα την δω σιγουρα, ψηθηκα αγρια.

and the oscar goes…
to…

[SIZE=“4”]Lupin[/SIZE]

μετα το ποστ σου ειδα την ταινια… δεν κρατηθηκα…
[SIZE=“3”]
ΕΠΟΣ
[/SIZE]

[SIZE=“3”]
Μαυρος Δυναμιτης
[/SIZE]

τι ηταν αυτο ρε…??
πσσσσσ…
θελω να αναφερω τουλαχιστον 20+ σκηνες/φρασεις αλλα δεν εχει νοημα…
δειτε την ολοι…
αυτη ειναι ταινια…
…μια ταινια που το μεγεθος μετραει…:lol::lol:

-πρωτη γκομενα : μαυρε δυναμιτη, ηταν το καλυτερο σεξ που εχω κανει ποτε…
-δευτερη γκομενα : και εγω…
-τριτη γκομενα : ειμαι η τριτη που συμφωνει…
-μαυρος δυναμιτης : σσσσ… ησυχια… θα ξυπνησετε τις υπόλοιπες καργιολες…:!::!:

:lol::lol::lol:

Black Dynamite: Now you be cool, baby, Bee here will keep you tight and outta sight. Dynamite’s gonna shake the tree from the roots, rake up the fruits, rip it up out the ground to find out what’s goin down. Don’t worry bout tomorrow cause tonight, Dyna…
Hoe: Dynamite’s gonna make it all right!
Black Dynamite: Euphoria, shut the fuck up! I know that was you, I ain’t even gotta look! I should send your ass back to Crenshaw Pete with his hot ass coat hangers, bitch! Would you like that?
8)8)8)

ανετα μπορω να κανω 50 ποστ με φασεις μεσα στην ταινια…
πραγματικα μπραβο…
δωσε γνωση στον λαο…:stuck_out_tongue:

Εντάξει με έχετε ψήσει άγρια τώρα.
Την βάζω να κατεβαίνει για να προβληθεί με παρέα μέσα στην βδομάδα

ετσι8)

ΨΥΧΗ ΒΑΘΙΑ

…Κρίμα…είναι πολλά τα λεφτά Παντέλοοοοο… [-X [-X

Αυτή τη στιγμή παίζει στο alpha την ταινιάρα Angelheart του Alan Parker


Αστυνομικό noir με σατανική ατμόσφαιρα, βουντού και γενικά ωραία πράγματα :smiley:

Ειδα και εγω το Ink. Λοιπον η ταινια ξεκιναει πολυ απελπιστικα ακυρα, αλλα στην συνεχεια φτιαχνει, περναει οντως ωραια μηνυματα, αλλα δεν ξερω κατι με χαλασε… Οι οχι και τοσο καλες ερμηνειες, η σκηνοθεσια που στην αρχη ηταν αρκετα εκνευριστικη, ο φωτισμος? Low budget ταινια με καλες ιδεες και νοηματα, αλλα οχι τοσο καλη στο συνολο. Ισως την ξαναδω καποια στιγμη, δεν μου πολυαρεσε.

Ποσο γελοιο ηταν που ειχε ο τυπος δυο μαυρες ταινιες στα ματια? Ποιος το σκεφτηκε αυτο και γιατι???

Πολύ ωραίο το Up in the air, μου θύμησε έντονα το Juno. Ο Κλούνεϊ για πρώτη φορά με κερδίζει με ερμηνεία του.

είδα και εγώ το Ιnk και σκυλοβαρέθηκα

Amarcord του Φελινι…Καιλα τρελη…Εντονη η μανια του με το να παρουσιασει τους γυρω του σε μορφη αχταρμα.Παρολαυτα παρα πολυ ωραιο ενταξει…Για φελινι μιλαμε:)

LET THE RIGHT ONE IN

Το ανακάλυψα από πρόταση εδώ μέσα…και ευχαριστώ αυτόν που το πρότεινε…καταθληπτικά καταπληκτική… :slight_smile:

MADE IN BRITAIN

Η πρώτη ταινία του Tim Roth που παίζει έναν Άγγλο έφηβο skinhead και δείχνει την κατάσταση στην Αγγλία την εποχή της σιδηράς κυρίας…

POST GRAD

Κλασική αμερικάνικη ρομαντική κομεντί,μόνο για να περάσει χαλαρά η ώρα αν δεν υπάρχει κάτι καλύτερο…