Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Eιδα σημερα το Watchmen και μου φανηκε καλη ταινιουλα!!!

‘‘Κελί 211’’. Άνετα την ξαναέβλεπα.

Πολύ καλή, δεν ξέρω ένιωθα τρελά την ένταση και την αγωνία της ιστορίας βλέποντας την…!

ναι πολυ καλη ταινια…
αν και στην αρχη πιστευα οτι θα ηταν μια πατατα με κρατησε σε εγρηγορση εως το τελος

this is england!!!

πολύ καλό ! :smiley:

εγώ σήμερα είδα την ταινία των Anvil

η οποία δν μ έκανε καμία εντύπωση και μ φάνηκε πολύ “στημένη” . δν αντιλέγω πως υπάρχουν δυσκολίες για το συγκρότημα , αλλά το κάναν πολύ “τηλεοπτικό” & μελό το όλο θέμα . [-X

In Bruges.

Tην ειχα κατεβασει εδω και καιρο και δεν ειχα αξιωθει να την δω.
Καταπληκτικη.Σεναριο,φωτογραφια,χαρακτηρες,η πανεμορφη Μπριζ,
ολα ηταν φοβερα.Θεος ο Κολιν Φαρελ αλλα και οι αλλοι δυο hitmen.

Επικο quote : ‘Maybe that’s what hell is, the entire rest of eternity spent in fucking Bruges.’

Aρκετα καλη & διασκεδαστικη

ψιλοβαρετη βασικα.

Tην ειδα και εγω πριν κατι μερες.Καλη ταινια για το στυλ της.
Θεουληδες οι 3 φιλοι του τυπου.

το night date βαρετο του θανατα…
κριμα και μου αρεσει ο carell

batman begins Και the Dark night χτες και προχτες…

μαρεσαν και τα δυο,με αποκορυφωση το dark knight…οχι τοσο για τις σκηνες δρασεις,αλλα για το οτι η ταινιες σε βαζουν μες το κλιμα απτην αρχη και σε κραταν εκει μεχρι το τελος…επισης ποτε δε πιστευα πως θα υπαρξουν και να αναπτυχθουν σε ταινια απο κομικ τοσο εντονοι και αληθοφανεις χαρακτηρες και φοβεροι διαλογοι γεματοι απο κοινωνικα και φιλοσοφικα μηνυματα…

πηραν ισως το καλυτερο χαρακτηρα της μαρβελ,τον βγαλαν απτη “ρετσινια” του κομικ και τον καναν σοβαρο εργο…

το είχε η tv…απλά ευχάριστο…

…ότι πρέπει για Καλοκαιρινό βραδάκι:):!:

Δεν μου ειπε πολλα

πολυ ωραια ταινια απο ρωσια!! τη συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

μένα μ’ άρεσε πολύ.

την ειχα δει πολυ αργα και κουρασμενος και δεν μου εκανε κλικ…
θα την ξαναδω

φοβερη ειναι!!!
Trivia:εχω διαβασει οτι ο μικρος γιος πεθανε μερικους μηνες μετα την ολοκληρωση της ταινιας…:frowning:

αν και πιστεύω ότι η ταινία περισσότερο απευθύνεται στους φαν του ιδιώματος και όχι σε κάποιον άσχετο , παραξενεύομαι πως η παράνοια και ο μισανθρωπισμός μπορούν να γίνουν τέχνη η οποία στο τέλος γίνεται αυτοκαταστροφική για τους καλλιτέχνες . στα μειον της ταινίας θεωρώ το γεγονός πως περισσότερο ασχολείται με το τι έκαναν τα μέλη των συγκροτημάτων πέραν της μουσικής (εμπρησμούς εκκλησιών , πολιτικές ιδεολογίες , “διαστροφές” , κλπ) .
θα την ξαναέβλεπα ? ναι , αρκεί την επόμενη φορά να ξέρω περισσότερα για το κίνημα . 8)