Eλληνιδα γυναικα(χαχαχα)

Ρε φιλε πραγματικα το εχεις δει σαν πολεμο.Και μαλιστα οχι μονο μεταξυ φυλων,αλλα ολων εναντιον σου …

Εγω ουτε θα σε ειρωνευτω ουτε θα σε πω τρελο κ αρρωστο.Διαβασα τα ποστ σου ολοκληρα,ειδα οτι εχεις σχηματισμενη μια πολυ ισχυρη αποψη και την εκφραζεις ελευθερα,σε μερικα σημεια εισαι σωστος,αλλα στα περισσοτερα ξεφευγεις ΠΑΡΑ πολυ…

Πρωτον υποβαθμιζεις τελειως τις γυναικες με τις οποιες μιλας χωρις καν να τις ξερεις.Και δυστυχως κανεις και κατι πολυ αστοχες γενικευσεις που θιγουν ολο το γυναικειο πληθυσμο.Κατηγορεις τη γυναικα για την καταντια της ελληνικης κοινωνιας??Αν ειναι δυνατον.Οι πρωθυπουργοι μας ηταν αντρες και οι περισσοτεροι πολιτικοι το ιδιο.Οι χουντικοι ολοι αντρες.Τα λαμογια που παιρναν και παιρνουν τις μιζες εις βαρος του απλου ελληνικου λαου ειναι στανταρ στην
πλειοψηφια τους αντρες.Αλλα παλι.Μονο αυτοι φταινε?Υπαρχει στην πραγματικοτητα 1 η 1000 η 100000000 υπαιτιοι?Οι υπαιτιοι ειναι και συγκεκριμενοι και αφηρημενοι παραγοντες,ειναι και προσωπα και καταστασεις και συγκυριες.
Χρησιμοποεις τη γυναικα ως αποδιοπομπαιο τραγο επειδη…ντυνεται αλλιως?Ουτε εγω συμπαθω τα “ξεκωλα” που παιρνουν μια θεση χωρις να το αξιζουν,αλλα σε καμια περιπτωση αυτες δεν αποτελουν πλειοψηφια…Και παλι μονο οι γυναικες βαζουν κονε για μια θεση?Δεν ειδα να αναφερεις οτι και εμεις οι αντρες κανουμε το ιδιο αν μας δοθει η δυνατοτητα.

Επισης,στο να γινει μια αποψη δεκτη και σεβαστη συμβαλλει πολυ ο τροπος με τον οποιο διατυπωνεται.Και συγγνωμη που στο λεω,αλλα ο τροπος σου ειναι κακιστος.Δεν ξερω τι εχει προηγηθει μεταξυ σας,αλλα αναφερεσαι ειρωνικοτατα σε ορισμενους και δεν ειναι δυνατον να μην παρεις επιθετικες απαντησεις.

Η συγκεκριμενη σου φραση ειδικα ειναι πολυ ασχημη,ακομα και εγω οταν τη διαβασα ενιωσα ασχημα,ποσο μαλλον μια γυναικα…ΕΛΠΙΖΕΙΣ να την κανεις να ντραπει που ειναι γυναικα???Σορυ αλλα δε νομιζω να το εννοεις αυτο που λες…

Ρε συ Lonesome… έχεις τσεκάρει μήπως στο 1.80 μανούλι που έχεις δίπλα σου (δική σου έκφραση) κρέμεται κάτι ανάμεσα στα πόδια του; Επίσης αν δε σου κάνει κόπο, πες και σε όσους από την παρέα σου έχουν τις ίδιες πεποιθήσεις με σένα να γραφτούν στο φόρουμ για να φουντώσει ακόμα παραπάνω το γλέντι. Ε; [-o<

σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια παλικαρι μου εισαι και ιδρυτης του rocking…που υποτιθεται πρεπει να κρατας τα προσχηματα…και να μην ασχολεισαι με εναν καθυστερα(δικη σου εκφραση βεβαια οταν δεν εχουμε τι να πουμε)
μιλησε κανεις για επιπεδο?
Therion εκτιμω τα οσα μου ειπες και θα σου απαντησω σοβαρα οταν βρω χρονο.
Τουλαχιστον εσυ απαντησες σοβαρα και με επιχειρηματα…

Θα έλεγα ότι το πόστ του Therion με καλύπτει.
Επίσης να προσθέσω ότι σε ένα forum μπαίνουμε για να ανταλλάξουμε απόψεις με κάποια άτομα, αλλά και να διαφωνήσουμε (με κάποιο μέτρο εννοείται!) είτε για μουσική, είτε για άλλα θέματα. Δεν χρειάζεται να φτάνουμε σε αυτό το σημείο, γιατί στην τελική δε’νομίζω ότι βγαίνει κάποιος κερδισμένος. Μην το πάρει κανείς ως συμβουλή αυτό, αλλίμονο. Διαπιστώσεις μέσα από δικά μου λάθη είναι!

μη μιλάς για επίπεδο!

το είδα το δικό σου… έλα Αθηνα και στον έχω έτοιμο…

παντως ρε συ lonesome μεταξυ μας τωρα και χωρις να θελω να σε ειρωνευτω…αν ειχες μανουλι 1.80 διπλα σου τετοια ωρα σαββατιατικα αποκλειεται να καθοσουν μπροστα στον υπολογιστη να γραφεις ολοκληρα κατεβατα…μαλλον θα εκανες αλλη δουλεια. :oops:

Φιλε η κοπελα μου δουλευει τετοια ωρα σημερα…δεν το ξυνει οπως αλλες…

Άμα ήταν να κρατήσουμε τα προσχήματα στην περίπτωση σου, ούτε τα 10 μηνύματα δε θα είχες φτάσει (για τόσο χάλια μιλάμε). Τέσπα μην ενοχλώ, συνέχισε. Βρίσκεσαι σε πολύ καλό δρόμο να με πείσεις ότι πρέπει να αποκλείσουμε και όλες τις γυναίκες από το forum γιατί τους απαγορεύεται, εφόσον είναι όμορφες, να βρίσκονται εδώ. Καλό;

Φιλε η κοπελα μου δουλευει τετοια ωρα σημερα…δεν το ξυνει οπως αλλες…

Και διορθώνω: “Φιλε η κοπελα μου δουλευει τετοια ωρα σημερα…δεν το ξυνει οπως εγω…”. Η γυναίκα δουλεύει και η κολώνα του σπιτιού περιφέρεται στο internet; Ωραίο αυτό, μ’αρέσει 8)

τα ειπαμε και στο pm εμεις κοριτσακι…

Άμα ήταν να κρατήσουμε τα προσχήματα στην περίπτωση σου, ούτε τα 10 μηνύματα δε θα είχες φτάσει (για τόσο χάλια μιλάμε). Τέσπα μην ενοχλώ, συνέχισε. Βρίσκεσαι σε πολύ καλό δρόμο να με πείσεις ότι πρέπει να αποκλείσουμε και όλες τις γυναίκες από το forum γιατί τους απαγορεύεται, εφόσον είναι όμορφες, να βρίσκονται εδώ. Καλό;[/quote]

Τι θα γινει με σενα παλικαρι μου?Εμ απο τη μια δεν εχεις επιχειρηματα επι του θεματος εμ απο την αλλη βαζεις λογια που δεν ειπα?Σε παρακαλω…

Υπάρχουν άνθρωποι τίμιοι κι άνθρωποι που δε θα κοιτάξουν την τιμιότητα και την αξιοπρέπεια…Και φυσικά δε τους διαχωρίζει το φύλο τους…
Ένας άντρας μπορεί να αγαπήσει,να κλάψει,να πονέσει,να παλέψει…μπορεί επίσης να απατήσει να πληγώσει να εκμεταλλευτεί…
τα ίδια μπορεί να κάνει και μια γυναίκα…
σίγουρα υπάρχουν ξέκολλα…όπως επίσης κι άλλοι τόσοι μαλάκες,γλοιώδεις τύποι…
σίγουρα υπάρχουν αυτές που θα πάρουν δουλειά με μία παπί,αλλά κι άνδρες έχουν πάρει δουλειές με τον ίδιο ακριβώς τρόπο…
τόσες και τόσες κυκλοφορούν με ferrari γιατί ξέρουν ν’ανοίγουν τα πόδια τους σε πλούσιους κυρίους,αλλά κι άλλοι τόσοι άνδρες κυκλοφορούν με porsche γιατί πάτησαν πάνω σε πτώματα φίλων…
Έχεις αγαπήσει???Σε έχει στεναχωρήσει όμως αυτή που αγάπησες?Σε όλους έχει συμβεί…κι εκεί βαθιά,στην καρδιά του καθενός,υπάρχει αυτό το ρομαντικό “σ’ευχαριστώ” που θα ήθελες να πεις αλλά δε σε αφήνει ο εγωισμός…
Γιατί οι γυναίκες μεγάλε έχουν γεννηθεί για να μας κάνουν μάγια…καλά ή…“διαβολικά”,έχει σημασία?Αυτά τα μάγια είναι που μας κάνουν να βλέπουμε αλλιώς τον κόσμο,αλλιώς την κάθε μουντή μέρα…
κι επειδή ζούμε στην Ελλάδα,μιλάω για τις Ελληνίδες…δε μ’ενδιαφέρει καθόλου να γνωρίσω μια κοπέλα που δεν θα μπορεί να πω “σ’αγαπώ”…όπως το λέει μια ελληνίδα…κι ας μην το εννοεί…

εσένα σου έχουν κάνει κακό οι πολλές μπαλάντες των Scorpions… :stuck_out_tongue:

οι γυναίκες που ακούνε scorpions maybe… :roll:

Άκουσε τώρα φίλε μου Lonesome_Guitarist.

Έχει αποδειχτεί ιστορικά ότι η ινδιάνικη reggae με στοιχεία από Burzum και Sieges Even ωθεί τους νέους στην κατάπτωση τη φθορά και το μαύρο. Ναι καλά άκουσες!

Νιώθω την ανάγκη επίσης να σου μεταφέρω τα λόγια του μεγάλου Μοζ Μπουαρέτ που είπε ότι “όταν ακούω πανκ ευφραίνεται η ψυχούλα μου και σπαρταράω σαν ψαράκι εκστασιασμένο”.

Το γενικό συμπέρασμα είναι το εξής:

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα κ τζάμπα ασχολούμαστε μαζί σου… σε όσα είπα που ανέφερα πως είμαστε ανώτερες?? Ποιος μίλησε για ασθενές κ ισχυρά φύλα?
Στην περίπτωση που δεν θυμάσαι εσύ μας στόλισες με εξευτελιστικούς χαρακτηρισμούς …και ο μόνος λόγος που προσωπικά σου απάντησα δεν ήταν καμία μάχη φύλων , αλλά το ότι προσβλήθηκα προσωπικά απο τα ποστ σου…γιατί απλά είμαι γυναίκα και υπερήφανη…και για αυτό που είμαι κ για ό,τι έχω επιτύχει…

Υ.Γ…κρίμα που δεν αναγνωρίζεις τα επιχειρήματα …

Λοιπόν θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική αν κ σαν ελληνίδα και γυναίκα έχω προσβληθεί απίστευτα.

  1. ναι υπάρχουν ξέκολα, όχι μόνο στην ελλάδα.Καθώς υπάρχουν και γυναίκες που παλεύουν για μία δουλειά και το όνομα τους με όπλο μόνο την αξία τους, όπως η μητέρα μου.
  2. καθώς επίσης υπάρχουν και άντρες ηθικοί και σωστοί , όπως ο πατέρας μου που δουλεύουν για να ζήσουν την οικογένεια τους . Αλλά υπάρχουν και άντρες οι οποίοι όχι μόνο δεν δουλεύον , όχι μόνο απλά τα τρώνε κ τα ξύνουν, ή ακόμα ζουν με τους γονείς τους αν κ σε προχωρημένοι ηλικία, αλλά πιστεύουν πως είναι οι άρχοντες του κόσμου.
  3. αυτοί που προσλαμβάνουν τα ξέκολα μην ξεχνάς πως είναι οι άντρες…οπότε εσείς τους έχετε δώσει αυτό το δικαιώμα, την αξία κ τέλος την δουλειά.
  4. όσο για τις 3 που λες…επειδή τυχαίνει να τις γνωρίζω είναι οι πιο ηθικές , άξιες και «αυτοδημιούργητες», ειδικά η deathbitch , που έχω γνωρίσει στην ζωή μου.Και μόνο ξέκολα δεν είναι.Καθώς ό,τι έχουν αποκτήσει είναι με την αξία τους η οποία είναι μεγάλη.Και πιστεύω ότι αυτό θα φανεί και στο λαμπερό μέλλον τους , οπότε σε παρακαλώ δέξου τουλάχιστον ότι υπάρχουν γυναίκες που αξίζουν για αυτό που είναι μέσα τους και όχι για αυτό που δείχνουν. [μια απλή συμβουλή μην τα βάζεις με την deathbitch και πίστεψε με ειδικά μετά από αυτά που ειπωθηκαν και απο τους 2 σας , για να είμαι σωστή, καλό θα ήταν να μην την βρεις μπροστά σου. ]
  5. Έχω μία απλή απορία…μην το πάρεις σαν προσβολή. Αλλά αν η γυναίκα που έχεις δίπλα σου δεν ήταν 1,80…αλλά 1,50,χοντρή με κρεατοελιές στο πρόσωπο …θα την πρόσεχες γιατί πολύ απλά «μαγεύτηκες» από τον εσωτερικό της κόσμο? Γιατί βάση αυτών που λες σημασία σε μία γυναίκα δεν είναι αν ειναι όμορφη ? ελληνίδα ? ξέκολο ? πουτ_ αλλά αν έχει αξίες κ αν είναι ηθική.
  6. το πως έχουν καταντήσει οι γυναίκες δεν είναι μόνο φταίξιμο δικό μας , εσείς μας έχετε ωθήσει σε αυτό.Καθώς , για να είμαστε ειλικρινείς, ποιος από σας θα πρόσεχε την απλή κοπελίτσα με τα γυαλάκια που παλεύει για το μέλλον της και όχι την 2μετρη κουκλάρα , με το μίνι δίπλα της?

Όπως κατάλαβες, ή τουλάχιστον ελπίζω να σου εξήγησα σωστά, όπως υπάρχει το μαύρο έτσι υπάρχει κ το άσπρο…και στα 2 φύλα.Οπότε μην κατακρίνεις μόνο το ένα.

Υ.Γ και πάλι χωρίς παρεξήγηση δεν πίστευεις ότι είσαι λίγο μικρός για να κρίνεις έτσι όλο το γυναικείο πληθυσμό , καθώς είναι αδιανόητο να τον έχεις γνωρίσει όλο?

Οχι ρε, αφου το ειπαμε και σε αλλο τοπικ: Γυναικα που ακουει Scorpions= Χαζογκομενα.

Eλληνίδες=Τhe best.Aυτό.Τέλος 8)

όχι και χαζογκόμενα!!!μην της δίνεις αξία!!! χαζογκομενίτσα!!!

Οχ σορρυ,
Και κατι ακομα μοναχικε στριμενε, τον χαρακτηρισμο “μ…οδουλε” που μου ειπες σε προηγουμενο ποστ να τον πεις οταν κοιταζεσε στον καθρεφτη, λες οτι σε ειρωνευονται ολοι και εσυ ειρωνευσε αλλους με γλειωδεστατο τροπο. Αντε αρρωστε!!!