Elements(online fantasy CCG)

πωπωπωωπω σπασαρχιδικο deck εχεις ! ειδικα τα shields

Ευχαριστω για τις συμβουλες αλλαξα το deck τωρα και τρεχει πολυ καλυτερα διοτι μπαινω αμεσως στο ψητο

Κάποτε στα slots έπεφταν nymphs. :roll: Ίσως να αποφάσισαν ότι ήταν πολύ game-breaking να έχουν όλοι decks γεμάτα με nymphs κι έτσι πλέον όταν ένα deck έχει μέσα τέτοιες κάρτες, στα slots αντικαθιστώνται από relics. Όντως δεν αξίζουν τίποτα, πούλα τα.

Νο προμπ ρε! Πάλι καλά που δεν πέταξα καμιά μαλακία! :smiley:

[SPOILER]Βασικά το deck θέλει αρκετή δουλειά, 2 ακόμα shards οπως και δήποτε, 4 ακόμα upgraded pillars και μετά κάτι μικροπράγματα όπως mindgates, δεύτερο Electrocutor, ίσως και κανένα ακόμα Lightning και Immortal. Τουλάχιστον κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου τώρα. [/SPOILER]

Με τα λεβελς που εχω , υπαρχουν για καποιο σκοπο ή απλα επειδη ολα τα παιχνιδια εχουν lvl για να σε τραβηξουν και να ξερεις ποσο εχεις παιξει :stuck_out_tongue: ;

Με τα levels παίρνεις skill points για τα decks που φτιάχνεις για την αρένα(που διανέμεις σε διάφορα bonus, θα δεις) και καθορίζεται κι η κατηγορία της αρένας που θα μπει το deck σου.

γνωρισα απο το pvp εναν τυπο (ανταλλαξαμε skype) που πραγματικα ειχε ενα deck που δεν νομιζω να μπορει να χασει , πολυ εξυπνο :

[SPOILER]

ειχε 6shields απο αυτα και απειρα pillars Και μερικα antimmater
[/SPOILER]

να σας δωσω το name του να τον πατε κοντρα , εχει και ενα κανονικο gravity που τον εχω μερικες φορες.

Χωρίς πλάσματα και με 60 κάρτες σε deck φαντάζομαι; Μπορούν να γίνουν counters, εξαρτάται καθαρά απ’ το τι deck θα του τύχει αντίπαλος. Το deny είναι δύσκολο με τόσα pillars, οπότε πάμε σε λύσεις σαν momentum ή spell damage(psions, Shard of Wisdom, Unstable Gas), poison ή απλά ένα Pulverizer και bye bye. Ή recycling αν παίζεις με time deck με Eternity. Ακόμα και στα καθαρά τα 60ρια decks δηλαδή, το αν θα κερδίσει εξαρτάται απ’ το τι θα φέρει το νόμισμα στην αρχή(κοινώς ποιος τραβάει πρώτος, άρα κάνει πρώτος deck out).

Εχει φτασει κανεις σας 500 σκορ?

Ξεκινησα προχθες να παιζω,αλλα δεν καταλαβαινω και πολυ τι γινεται.
ξερει κανεις τι ειναι τα quanta;
και γιατι δεν εχω ποτε αρκετα;
και μετα ειναι συγκεκριμενες οι καρτες που πρεπει να παρεις;η απλα πατας στην τυχη μερικες;:stuck_out_tongue: εχω επιλεξει earth…

4768 για την ακριβεια :stuck_out_tongue:

Sinister τα quanta ειναι η ενεργεια που πρεπει να εχεις για να ριξεις καποια καρτα…αυτα τα μαζευεις απο Pillars κτλ… ριξε μια ματια στους οδηγους που υπαρχουν στην σελιδα εκει :slight_smile:

Δαφακ?

Ναι, και με entropy βασικά, κάνεις ένα butterfly effect και μετά απανωτά destroy:wink:

ποιο απο ολα ειναι το deck;

deck είναι οι κάρτες που έχεις στο “χέρι” σου. μπορείς να γκουγλάρεις “elements the game”. υπάρχει wikipedia αφιερωμένη στο παιχνίδι. εκεί μπορείς να βρεις στρατηγικές και οδηγίες για αρχάριους και ανάλογα με το element που θες starter decks :slight_smile:

αα οκ!ευχαριστω:)

Τελικά η ιδέα να ξεκινήσω να φαρμάρω lv4 ήταν υπέροχη(κρέντιτς σε στορμ για έμμεσο μπρίζωμα). Είναι αρκετά δύσκολο να κερδίσεις κάρτα, πόσο μάλλον upgraded(κάπου 1/10-15; ) αλλά είναι πολύ αποδοτικό σε electrum αν έχεις καλά ποσοστά νίκης και γενικά 3-4 την μέρα βγαίνουν.

Sinister καλωσήρθες στην παρέα! :smiley: Μην κομπλάρεις, θα τα βρεις όλα σιγά σιγά! Link για το wiki υπάρχει και στο πρώτο ποστ αν σε βολεύει!

[SPOILER]11016 σκορ (942-384) :blues:[/SPOILER]

αναβαθμισα σημερα 8 καρτες και το επιπεδο 4 ειναι αρκετα πιο βατο πλεον…

Eυχαριστω!:smiley:
βασικα ειναι λιγο μπερδεμενα…αλλα μπαινω σιγα σιγα στο νοημα…
αα επειδη αυτο σεν το βρηκα πουθενα…πως αλλαζω στοιχειο;;μηπως ξερει καποιος;

Στην οθόνη manage deck, πάνω δεξιά βρίσκεται το mark σου, από εκεί αλλάζεις ανά πάσα στιγμή.

το βρηκαα!!ευχαριστω:)

παντως μεγαλωνει η παρεα σιγα σιγα :stuck_out_tongue: