Eloy ακουει κανεις?

blueζ εννοείς ότι το παίζατε? το χεις κάπου πρόχειρο να το ακούσουμε?

ναι το παιζαμε!:smiley:
νομιζω οτι καπου το εχω προχειρα γραμμενο!:-k
θα ψαξω κ θα επανελθω!:wink:

Το Sunset από το Colours είναι ο,τι πρέπει για σήμερα το απόγευμα, τελευταία μέρα καλοκαιριού.

Εχω το Dawn, πολυ καλο, δεν εχω ακουσει πολλους δισκους τους.

Floating k inside! :wink:

δεν εχω ακουσει ποτε :?..αν θελετε προτεινετε μου εναν δισκο για αρχη :roll:

Παρε αυτά που γράφει πάνω από σένα ο bluezlick και θα δεις!!!:slight_smile:

όντως για αρχή τσέκαρε αυτά που προτάθηκαν.

για τέλος θα τσεκάρεις το:

μετά δεν θα χρειάζεται να ψάξεις άλλη μουσική :stuck_out_tongue:

silent cries and mighty echoes…απιστευτη δισκαρα…ειμαι φαν τους,τα εχω ολα,αλλα αυτο ειναι το μεγαλο μου κολλημα…εχει μεσα και το αγαπημενο μου τραγουδι εβερ,το the apocalypse,Που ειναι μεγιστο επος…:slight_smile:

ε μετά το ευχαριστο νέο στην κεντρική, ξεθάβω και το ανάλογο thread. Τι να λέμε τώρα, DVD και νέος δίσκος??? Εξαίσια… όταν λέμε αρχειακό υλικό υποθέτω ότι θα έχει και μπόλικο live υλικό!!! Η φάση είναι ότι έχω ψάξει να βρω κάποιο βίντεο από συναυλία των Eloy, αλλά το μόνο που είχα καταφέρει ήταν να βρω κανα δυο κομματια στο youtube. Πω πω λέμε…
Και νέος δίσκος… ε ρε γλέντια!

εδιτ: ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

νεος δισκος,dvd???πως που ποτε???

δες την κεντρικη

http://www.rocking.gr/article5123.php

Όμορφα νέα, αν και δε με πολυνοιάζουν γιατί έχω ένα σωρό σημαντικούς δίσκους των Eloy που δεν έχω ακούσει ακόμα. Προέχουν αυτοί

Τι λέτε τώρα; Πλάκα κάνετε; Κορυφαίοι, ανεπανάληπτοι, μοναδικοί. Μέγιστο prog, μεγαλειώδης ατμόσφαιρα. Μου λείπει το ομώνυμο και κάποια από τα τελευταία (Ra, Destination, The tides…), τα οποία και δεν έχω ακούσει. Θεωρώ όλα τα άλμπουμ τους, από το Inside μέχρι και το Silent cries… εκπληκτικά. Αν με ρωτήσετε να διαλέξω ένα με το ζόρι, θα έλεγα το Dawn, μόνο για την ονειρική ατμόσφαιρά του. Τίποτα, όμως, δεν υστερεί, κατ’εμέ, από όλη αυτή τη σειρά. Θεοί…

8O8O:D:D:D:bow2:

Υπάρχουν μόνο κάποιες τηλεοπτικές εμφανίσεις (κυρίως από εποχή Dawn αν θυμάμαι καλά) και το videoclip του Walk Alone (σε ένα νεκροταφείο αυτοκινήτων έχει γυριστεί)

Δεν έχω βρει και εγώ κάτι άλλο

F-L-O-A-T-I-N-G:wink:

Παιδιά έχω πολύ ευχάριστα νέα…
Τον τελευταίο καιρό έχω επικοινωνία με τον Frank Bornemann,ηγέτη των ELOY και μου αποκάλυψε
ότι μέσα στο 2009(το αργότερο μέχρι τον Αύγουστο) θα ηχογραφήσουν καινούριο album με ολοκαίνουρια
τραγούδια το οποίο θα λέγεται ‘‘The Legasy Box’’ καθώς και ενα dvd απο συναυλίες,συνεντεύξεις κλπ.
Δυστυχώς όμως πιστεύει ότι δεν θα ξανακάνουν περιοδείες.
Αυτά…για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω…

πωπω!

να κ κατι καλο! :smiley: