Eloy ακουει κανεις?

Πο,μακαρι μακαρι…τελευταια εχω λιωσει ξανα το ocean και τωρα το ειδα αυτο και χαρηκα παρα πολυ!!!Μακαρι να τους βλεπαμε και καποτε Live γ@μωτο…

χμμμ το ομωνυμο κυκλοφορεί από την Second Battle και αν το βρείς θα είναι γύρο στα 20 euro
αλλα έχει μέσα και το πρώτο single
άσε που είναι bootleg έκδοση και γενικά πολύ καλο… αξίζει τα λεφτά του.

όσο για της “διακευες” που λέτε παρακάτω παλιά με την band μου διασκευάζαμε τα Incarnation of the logos κα τοι Μaster of Sensation…

πλέων δεν τα παίζουμε αυτά αλλα οποιος επιθυμεί μπορεί να ακούσει τα δικά μας tracks εδώ:
www.myspace.com/sunsetofra

Εγω τωρα ανακαλυτπω αυτη τη πραγματικα μαγικη μπαντα και γουταρω ΚΑΡΓΑ…
Μακαρι να ξαναγινουν ενεργοι και ακομα καλυτερα να ξαναπεριοδευσουν!!
Το Ocean 2 λεει?Γιατι αν ειναι μεχρι 5 φορες χειροτερο απο το 1 τοτε θα ειναι δισκαρα…

Για τα δικά μου γούστα, το 2 είναι 3 φορές χειρότερο από το 1. Τι λες;:lol::lol::lol:
Μεγάλο συγκρότημα. Πολύ…

:frowning: :frowning: :frowning: Ήλπιζα να τους δω ΜΙΑ φορά στη ζωή μου live…
Θα πήγαινα κι ας τελείωνε κι ο κόσμος…

Φυσικα το νέο CD είναι ευχάριστα νέα! :smiley:

edit: Παιδιά ψάχνω τους στίχους του Silent Revolution απο το άλμπουμ Destination. Έψαξα στο ίντερνετ αλλά παντού τους έχουν λάθος (λείπουν μερικοί στίχοι). Όποιος τους έχει (π.χ. από το cd) plz ποστάρετε τους εδώ, η στείλτε μου ένα pm. Ευχαριστώ!

Ξεθαμα,γτ ετσι,και…

  1. The Refuge 4:54
  2. The Secret 7:45
  3. Age Of Insanity 7:56
  4. The Challenge (Time To Turn, Part 2) 6.44
  5. Summernight Symphony 4:22
  6. Mystery (The Secret, Part 2) 9:00
  7. Thoughts 1:22

20 Νοεμβρη κυκλοφορει…οι φαν ας χαρουμε και ας σταυρωσουμε δαχτυλα για κατι trip-y και space-y…

http://www.myspace.com/official4eloy
Εδω εχει το Challenge-σε radio edition,μικροτερο,μια φορα το ακουσα,συμπαθητικουλι,80ς Εloy φαση αρκετα…
(οκ,κανεις φαν δεν εχει τρελες απαιτησεις,εγω ελπιζω σε νοσταλγικη προγκρεσιβοκ@υλα με space αποχρωσεις )

Δυστυχώς αυτή η μουσική δεν ανταποκλίνεται στις μέρες μας…

Ωραίο πάντως το The Challenge.

[SIZE=“6”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ[/SIZE]
[SIZE=“6”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ[/SIZE]
[SIZE=“6”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ[/SIZE]
[SIZE=“6”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ[/SIZE]
[SIZE=“6”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ[/SIZE]

lol,:lol::lol::pοταν το ποσταρα ελεγα που ειναι ο LUTHASUN τωρα…επιτελους οντως!:smiley:

περιμένω περίπου 10 χρονια για αυτό… ακουγόταν ένας ψίθυρος κάπου στο χωροχρόνο για κάτι τέτοιο και στο επίσημο site το οποιο τώρα πια δεν υφίστανται είχαν ειπωθεί κάτι ψιλά και επιτέλους…ναι είναι αλήθεια…
καλά το κομμάτι στο myspace το αγάπησα το πέρασα είδη στο mp3 player…

και είδη το έχω ακούσει 5-6 φορες…:D:D:D

Και γω το λιωνω το κομματακι οσο παει,δεν μπορω να το κρινω βεβαια αντικειμενικα,απλα θελω να νιωσω λιγο αυτη τη ρετριλα και το διαστημοχασιμο και προς το παρον νταξ,μου φαινεται μια χαρα…κοντα στους 80ς ELOY αλλα νο προμπλεμ by me…επισης,http://www.eloy-legacy.com/,ξανανοιξε:Dτο επισημο σαιτ,οπωτε συντονισου και εκει για επιπλεον ινφος…αντε να δουμε λοιπον,20 νοεμβρη,εχουμε δρομο…

Αντε να δουμε.
Καιρο ειχε να μου τραβηξει κατι την προσοχη (απο τη μπαντα και μονο).

[SIZE=“5”]ρε με δουλευετε???[/SIZE]

μόνο εγώ ακούω στο υποτιθέμενο νέο κομμάτι, απλά μία επανεκτέλεση του “Time To Turn”??? (συν κάποια διαφορετικά λόγια)

πείτε τι μου κρύβετε? :stuck_out_tongue:

Δεν έχει σημασία τι θυμίζει. Δεν έχει σημασία τί-πο-τα.
Το θέμα είναι ότι υπάρχει ζωή σε έναν από τους “διαστημικότερους” πλανήτες του μουσικού γαλαξία.
Και, ναι [SIZE=“4”]AΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!![/SIZE]

Στην παρένθεση κρύβεται το …μυστικό :stuck_out_tongue: The Challenge (Time To Turn, Part 2)

panagiotis

ρε με δουλευετε???

μόνο εγώ ακούω στο υποτιθέμενο νέο κομμάτι, απλά μία επανεκτέλεση του “Time To Turn”???

θειο…μη βαρας…:p:lol:

δεν εχω ακουσει ακομη…

αλλα αν ισχυει αυτο που λες…εχει ΠΛΕΟΝ ερθει η στιγμη που θα τους κραξω!!
(αν και μονο απο τις παρανθεσεις, ψηνομουν να το κανω και ΧΩΡΙΣ να ακουσω νοτα.)
:stuck_out_tongue:

ρε παιδια ηρεμηστε, οι cream theater το κανουν αυτο σε καθε αλμπουμ.

oops, όντως δεν είχα προσέξει την παρένθεση του stargazer_adonis. Ρε αυτό δεν είναι part 2. Εϊναι version 2 θα έλεγα. Οκ πάντως όχι και να κράξουμε (ανηψιέ :p), άλλωστε όπως ειπώθηκε πιο πάνω, μόνο και μόνο που υπάρχουν νέα που αφορούν στους Eloy, είναι αξιόλογο από μόνο του.

Εγώ τα έλεγα πάντως. Ότι δλδ το Time To Turn είναι δισκάρα. οπότε καλά κάνανε και το κατεβάσαν από το χρονοντούλαπο με τους σκελετούς. :smiley:

κριμα που δεν εχουν την αναγνωρηση που τους αξιζει,ενω συγκροτηματακια της πλακας εχουν τεραστειο κοινο επειδη βγαλανε καποιο χιτακι

Δεν θα τους έβαζα στις τοπ-3 αγαπημένες μου prog μπάντες, αν και αναγνωρίζω την αξία τους. Η αλήθεια είναι όμως πως δεν έχω ακούσει και πάρα πολλά, τρεις δίσκους ως τώρα, τα Eloy, Floating και Ocean, απο τα οποία το Floating ήταν εκείνο που μου είχε αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.