Μetallica

To St. Anger ήταν στη Μαδρίτη και όντως παίζει να γέλασαν μέχρι και οι τουαλέτες.

Καποιος να τους το δειξει μπας και το κοψουνε απο το setlist.

Εντάξει κάπου το γάμησε ο Λαρς με την βιασύνη του στο παραπάνω βίντεο και πη΄ρε αμπάριζα και τον Τζέιμζζζζ.

Στο Μιλάνο ήταν καλύτερο.Μεγάλη φόρμα η ομάδα γενικά και επίδειξη δύναμης στο live.Ο καιρός μας βίασε λίγο τα όνειρα.Οι Ιταλοί ΟΚ.Το σετ ήταν σχεδόν ονειρικό για το δικό μου γούστο.Θα προτιμούσα μόνο το dream no more αντί του Revenge και να έλειπε το Lords of Summer που παίρνει την θέση του πιο αδιάφορου τραγουδιού των Metallica ever.Δηλαδή βαριέσαι και να το κράξεις.

Τώρα για τα υπόλοιπα τι να πω δηλαδή? Για το Ride? Για Unforgiven και θεό Kirk? Πρέπει να το πήρε προσωπικά το κράξιμο για την μη συμμετοχή στον προηγούμενο δίσκο και σπέρνει στην περιοδεία.Το ίδιο και ο Rob που είναι πραγματικό τέρας και ένας από τους καλύτερους μπασίστες εκεί έξω.Ο Λαρς οκ έχει μεγαλώσει θα κάνει τις μαλακίες του αλλά τι να κάνουμε τον αγαπάμε.Πάντως σε περιοδείες αρχές 2000 ήταν χειρότερος.James ηγέτης.Ο μεγαλύτερος ηγέτης στο χώρο.Τα νέα κομμάτια δένουν πολύ καλά live είτε μιλάμε για το intro με το hardwired είτε για την κλασσικούρα Halo.

Γενικά η μπάντα έχει αρκετά χρόνια κυριαρχίας μπροστά της.Με τους Mastodon να μην μπορούν live και πολυ κόσμο να έχει θέμα με το image των Ghost,οι δύο κλασσικοί μεγάλοι θα σαρώνουν για καιρό.

6 Likes

Βλέπω με χαρά πως και οι 3 σε διαφορετικά λαιβ ξεχωρίσαμε την απόδοση του Κερκ.

Ανυπομονώ να ανεβάσουν το The Thing από τη Βαρκελώνη που προσωπικά το θεωρώ ένα από τα Highlight από πλευράς απόδοσης σε όσες φορές τους έχω δει ζωντανά.

2 Likes

Ε βούλωσε στόματα για πλάκα, και πρώτο πρώτο το δικό μου.

2 Likes

Το ανεβασε και σε ινστα στορυ ο ΔΥ σε αργη κινηση.
Ο γερος ή απο πεσιμο ή απο…

1 Like

Μην ντρέπεσαι πες το… Η από χάσιμο κινητού θα πάει…

1 Like

δεν ντρεπομαι … ή απο κουλαμαρα ! :stuck_out_tongue:

1 Like

Η από βαρεμάρα να γράψει κάνα ριφ… Γιατί ακόμα και εγώ ο αμοαλος ότι έχω κάνει μόνος μου στην κιθάρα το θυμάμαι…

1 Like

εγώ τα ξεχνάω πραγματικά πολύ γρήγορα . Είναι θέμα ανθρώπου

Τον έχει κάψει ο μπάφος και όχι μόνο, λογικό να ξεχνάει

2 Likes

Μαλάκα τι αίσχος είναι αυτό; Μου θυμίζει κάτι μπάντες του Λυκείου ξέρω γω που παίζανε το smells like teen spirit

1 Like

Κριμα για τους ιδιους. Διπλα σε disposable, master, one, for whom να εχουν αυτη την παπαρια. Κριμα.

Ο αλλος εβαλε βιντεο τραβηγμενο απο την πρωτη σειρα στο οποιο δεν ακουγονται τα μισα απο οσα παιζει η μπαντα ως αποδειξη για το οτι παιζουν σκατα ενα τραγουδι, επειδη δεν του αρεσει το τραγουδι… is this 1996

6 Likes
3 Likes

Καποτε ειχε γινει διαλογος εδω μεσα και ειχες φαει αρκετο κραξιμο @drenie επειδη μιλησες για ξεβρακωμα… Πως τολμας και εισαι αυτος που κανει το ξεβρακωμα τωρα?

2 Likes

3:20 Επική τούμπα Κερκ που γλίστρησε στο wah pedal
1 Like

ναι αλλά αφού τελείωσε το lick . Επαγγελματίας :stuck_out_tongue:

4 Likes

Να αναμένουμε ιστορική σφαγή για το σεντ ανγκερ? Να βάλουμε ποπ κορν?

Το ίδιο είχες γράψει και για τον Gene Simmons των KISS :stuck_out_tongue:

Τελικά ποια ήταν η πιο επική κωλοτούμπα? Kirk Hammett ή Gene Simmons ??

1 Like