Μetallica

Πολύ πιθανό αν δεν είχε υπάρξει Justice, το RIP να ακουγόταν αρκετά διαφορετικό

4 Likes

παει…αλτσχαιμερ :slightly_smiling_face:

1 Like

Οπως και τα Killing Is My Business και Peace Sells δε θα ηταν ετσι αν δεν ειχε βγει το Kill’Em All, το Countdown δε θα ηταν ετσι αν δεν ειχε βγει το Black Album, τα Cryptic Writings και Risk δε θα ηταν ετσι αν δεν ειχαν βγει τα Load/Reload κ.ο.κ.

Μια ζωη δευτερος χρονικα ο προεδρος, αλλα δε μας ενοχλει καθολου, ισα ισα που για μενα οι μεγαλειωδεις δισκοι του ειναι μεγαλειωδεις επειδη ακριβως εβλεπε τι εκαναν οι Metallica και ηθελε να τους φτασει ή να τους ξεπερασει. Ο μονος δισκος του που για μενα εχει 100% την αποκλειστικη του σφραγιδα απο την χρυση εποχη ειναι το Youthanasia, το οποιο ειναι και το αγαπημενο μου Megadeth τελικα. Αργησαν 5 χρονια να βγαλουν δισκο οι Metallica τοτε κι επρεπε να αποφασισει μονος του τι πορεια θελει να παρει :smiling_imp: :sunglasses:

7 Likes

H αλήθεια είναι ότι στο Youthanasia έχω και εγω τεράστια αδυναμία .΄Επίσης Πάντοτε το πίστευα αυτό για το black album σε σχέση με το countdown

3 Likes

Χρόνια πολλά στον μεγαλύτερο frontman που έβγαλε ποτέ ο πλανήτης…Σήμερα κλείνει τα 57

13 Likes

Καλύτερα για μεγκαντεθομεταλικα κουβέντα να πάμε σε αυτό το τόπικ

Σωστός boston, δεν σκέφτηκα να ρίξω search

1 Like

χρόνια πολλά στον γίγαντα, θυμάμαι να κοιτάζω αυτή τη φωτο με δέος στο Hammer το καλοκαίρι του 95, 13 χρονών τότε, κατάφερα και την βρήκα στο internet μετά από πολλά χρόνια

12 Likes

Και φυσικά κάτω αριστερά στη φωτό αναφέρεται ένα από τα πιο κορυφαία τραγούδια στο Black Album.

2 Likes

ένα από τα 12 κορυφαία :stuck_out_tongue:

Τα μόνα που θα έβαζα λίγο πιο κάτω από τα άλλα στο black (χωρίς να τα λες φιλερς με τίποτα όμως) είναι το dont tread on me και το through the never. Είναι κλασικη περίπτωση δίσκου που μπορεί να μην τον ακούω συχνά τώρα πια, αλλά άμα μπει θα ακουστεί ολόκληρο από την πρώτη νότα του enter sandman μέχρι την τελευταία του struggle within χωρίς να κάνει κοιλιά πουθενά. Ήταν και στους πρώτους 5 μεταλ δίσκους που αγορασα, τις εποχές προ ίντερνετ, οπότε καταλαβαίνετε τι ακροάσεις είχαν πέσει μέχρι να μεγαλώσει η δισκοθήκη :smiling_imp:

KEA: Phantom Lord, Metal Militia
RTL: Trapped Under Ice , Escape
MoP: The Thing That Should Not Be , Leper Messiah
AJFA: Eye of the Beholder, The Frayed Ends of Sanity
TBA: Don’t Tread on Me , Of Wolf and Man, The Struggle Within
Load: Hero of the Day, Cure, Ronnie
Reload: Better Than You , Slither, Attitude
St. Anger: Purify, Dirty Window, Invisible Kid
DM: Cyanide , The Judas Kiss
HTSD: Now That We’re Dead, ManUNkind, Am I savage?

3 Likes

Εμένα αυτή είναι η αγαπημένη μου φωτογραφία. Χρόνια πολλά στο μεγαλύτερο γαμιά που έχει υπάρξει

10 Likes

όντως εδώ είναι εντελώς ΜΕΤAL

14 Likes

Χρόνια πολλά στον Eddie Vedder τότε :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Αγαπάμε James ετσι και αλλιώς :wink:

Δεν ξέρω για frontmen που λέτε αλλά η μεγαλύτερη frontwoman που έβγαλε ο πλανήτης είναι η Courtney Love.

1 Like

Wendy O. Williams

Ευχαριστω, αλλα τα γενεθλια μου ειναι την Πεμπτη.

Dolores O Riordan η καλυτερη frontwoman για περισσοτερο off topic.

Κατα τα αλλα χρονια πολλα στο τραπεζι μας.

5 Likes