Μetallica

Απο την μια λες ‘γουστα’ και απο την αλλη βαζεις την λεξη 'ειναι΄ομως, δεν συμβαδιζουν αυτα τα δυο.

Προφανώς εννοώ για μένα ρε συ, στο πρώτο ποστ το λέω εν τω μεταξύ

Το μόνο πρόβλημα του RELOAD είναι ότι βγήκε δεύτερο και άρα ήταν καταδικασμένο ακόμα και 13 Comfortably Numb να είχε μέσα

1 Like

Σιγουρα, αυτο ειναι το μονο του προβλημα.

2 Likes

Έγραψες λάθος το 72 Seasons

1 Like

Είναι σίγουρα το μόνο πρόβλημα, αφού τα τραγούδια που αναφέρθηκαν είναι αριστουργηματικά και δεν υπάρχει κανένα κακό τραγούδι στον δίσκο. Στο δικό μου το βιβλίο ένας δίσκος με 4 φοβερά τραγούδια και 9 καλά δεν είναι μέτριος, αλλά ο καθένας όπως τον βολεύει. Στο δικό μου το βιβλίο επίσης το RELOAD έχει 7 κομματαρες κι όχι 4. Στο δικό σου το βιβλίο μπορείς να γράψεις ότι θέλεις, δε θα ήταν ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που ο ρεβιζιονισμός υπερισχύει της αλήθειας :sunglasses:

Όχι εγώ, ο Shadowing το έγραψε λάθος καθώς μίλησε για δίσκους με 4 καλά τραγούδια και τα υπόλοιπα φιλλερς.

Fixxxed + Unforgiven II > ολόκληρο το 72 Seasons αθροιστικά

1 Like

Ετσι ειναι, ναι, ρεβιζιονισμος.

Το Load ποσες κομματαρες εχει; Πανω απο 7;

Ισχύει, νομίζω παίζει να είναι κι απ’ τις μεγαλύτερες σε διάρκεια

7 έχει κι αυτό, καθώς αυτά τα δύο άλμπουμ είναι εντελώς άψογα κι ισάξια :sunglasses:

Αρα το Load εχει 7 που δεν ειναι κομματαρες και το Reload εχει 6, αρα το Reload ειναι καλυτερο, γιατι αλλωστε βγηκε και δευτερο. Ασε που εβαλε το Τζιοβανι και επαψε να ειναι αρχοντας ο Καρεμπε στο κεντρο.

Και τα δύο δεκαρακια είναι μην μπερδεύεσαι.

Οι μόνοι που βγάζουν βαθμολογίες και μέσους όρους και κάθονται και μετράνε τα τραγούδια να δουν τι βαθμό πρέπει να βάλουν στον δίσκο είναι οι καφενετζηδες που ανέφερα, όχι εγώ.

Ο καθένας αξιολογεί όπως θέλει, εγώ για παράδειγμα στους δίσκους Metallica έχω την εξής κλίμακα:

Οπου:

S = μπορώ να τα ακούσω ακόμα και δεκαετίες αργότερα ανά πάσα στιγμή
A = αψεγάδιαστα, τα ακούω ευχάριστα αν είμαι στη διάθεση
B = εξαιρετικά, κανένα παράπονο, τα ακούω μια στο τόσο
C = με τα θέματα του, παραμένει καλύτερο από δισκογραφίες όλων των συγκροτημάτων που λατρεύουν όσοι το μισούν
D = το μισό πολύ καλό, το άλλο μισό περιττό

Ελπίζω να σε κάλυψα Τάκη.

3 Likes

Ένα μεγάλο ποσοστό όσων το μισούν, λατρεύουν τους μετάλλικα πάντως άρα:

στάνγκερ > δισκογραφία μετάλλικα

1 Like

Μια ερώτηση επειδη στο κινητό μπηκε το black album στην καθιερωμένη ποδηλαταδα.

Ποσες μερες του χρονου το wherever i may roam ειναι το καλύτερο τραγούδι των μεταλλικα;

Οχι λιστες.

5 Likes

72

Seasons?

1 Like

Καμία. Problem solved

1 Like

Αλλάζω την απάντηση μου σε 365 μετά απ’την συνεισφορά του κεημπιλ

3 Likes

Οπότε φέτος ποιο άλλο είναι;

Εγώ λέω φάντομ λορντ.

1 Like

To St. Anger

1 Like

Διδάσκει νου μπαλίτσα και αυτό, το ακούω