Μetallica

Εγώ πιο πολύ απ’ όλους σας εμπιστεύομαι τον @drenie που είναι ο πιο σχετικός :handshake:

Τα τελευταία 20 χρόνια,έχω πάει σε αμέτρητες συναυλίες και φεστιβάλς εντος και εκτός συνόρων…
Αυτό που ένιωσα τότε,σ αυτό το τραγούδι,τη στιγμή που απο την απιστευτη ξενέρα και τον τρόμο της ακύρωσης του λαιβ,ακούω το:

Is the Metàllica family of Athens here?
Are you with us?

ΝΤΟΥΝΤΟΥ ΝΤΟΥΝΤΟΥ ΝΤΟΥΥΥΥ ΤΟΥΡΟΥΡΟΥΡΟΥ…

Τιποτα δε θα το ματσάρει ποτε!!
Απλά δεν περιγράφεται με λογια,η απόλυτη έκσταση…
Δε θα το ξεχάσω ποτέ αυτο το συναίσθημα…

Σαν σήμερα λοιπόν…14 χρόνια πριν…

11 Likes

Άλλη καύλα ένα λάιβ Μεταλλικά σε παραδοσιακή σκηνή όλοι δίπλα στον άλλο σε σχέση με τη 360 που χρησιμοποιούν τα τελευταία 10 χρόνια

2 Likes

Συμφωνώ απόλυτα!
Δεν τη συμπαθώ καθόλου την 360…

Για όσους λένε ότι δεν μπορείς να ακούσεις Metallica καλοκαιριατικα και πρέπει να ακούσεις κάτι πιο light.

5 Likes

Version 1: ευτυχώς που επαναηχογράφησε τα drums ο Lars γιατί δεν παίζει να είναι τόσο καλός.

Version 2: απλοϊκό το ντραμμινγκ του Lars , εεεεε αν έκανε και εδώ λάθος …

Κομμάτι 10 στα 10. Live εκτέλεση 10 στα 10.

5 Likes

1 Like

Ειρωνεία λέγεται

2 Likes

Ναι βρε αλλα δεν καταλαβα που αναφερεται

παίζουν αύριο εδώ στο Όσλο αλλά δεν έχω όρεξη να πληρώσω 400 ευρώ για τετραήμερο εισιτήριο (μονοήμερο δεν πουλάει κανείς φυσικά).

1 Like

Μου λείπουν σε αυτό το τραγούδι ειδικά, τα φωνητικά του Jason
Επίσης μαλάκα Λαρς παίξε λίγο με τα τομ στο δεύτερο σκέλος του σόλο όπως έκανες παλιά
Κι ένα μπραβο στον Ρομπ που πρόσθεσε μερικές νότες στο αρχικό ρυθμικό του μπάσου και είναι πιο μελωδικό

1 Like

Lars στο 06:20 μας τρολαρει άσχημα

3 Likes


Inamorata​:sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops:

12 Likes

Εκδρομή στη Βαρσοβία. Εκπληκτική εμπειρία το 2ήμερο live, όλη η πόλη ζούσε και ανέπνεε για τους Metallica. Όταν βλέπεις James Hetfield από τέτοια απόσταση ξεχνάς ότι έχεις προβλήματα στη ζωή σου, το δέος που αποπνέει είναι απερίγραπτο.

Cheers σε @shadowking69 !

20 Likes

Cheerz!!!
Δεν εχω να προσθεσω και πολλα μονο ενα πράγμα, ειναι πολυ πολυ κριμα που δεν τους βλεπουμε Ελλάδα.




Α! Και την δεύτερη μερα εβρεχε …οποτε αυτοματα 10 στα 10 συναυλια ακομα και αν δεν έπαιζαν :joy:

17 Likes

@shadowking69 & @furor
μπράβο παίδες…
Γενικά πως σας φάνηκαν; Κάποιες παρατηρήσεις για ήχο και απόδοση;

2 Likes

Νομίζω την δεύτερη μέρα είχαν πιο πολύ κέφι, ίσως τους ταίριαζε το σετλιστ περισσότερο, ίσως ήμουν σε καλύτερη θέση, γενικά τη δεύτερη μέρα πέρασα καλύτερα.
Ο ήχος από την άλλη ενώ ήταν πεντακάθαρος σε πάρα πολλά σημεία, θυμάμαι την πρώτη μέρα η μπότα να μου βαράει τα σωθικά, υπήρχαν και στιγμές που βαβούριαζε. Και σίγουρα ένα μειονέκτημα αυτών των τεράστιων χώρων είναι η ηχώ. Γενικά όμως δεν είχα κανένα σοβαρό παράπονο.
Εννοείται οτι η εμπειρία αξίζει μόνο αν πας και στις 2 συναυλίες, αλλιώς αισθάνεσαι ότι κάτι λείπει.
Τα καινούρια κομμάτια έλαβαν ωραία ανταπόκριση από το κοινό, ειδικά το Lux Aeterna, όλα όμως (και τα έξι που έπαιξαν τις 2 μέρες) δούλεψαν πολύ όμορφα. Για μένα ήταν έκπληξη που άκουσα το Moth, ένα instant classic της δισκογραφίας τους, λείπει ενα τέτοιο από το 72 Seasons για να είμαι ειλικρινής και ο κόσμος φάνηκε να γούσταρε τρελά.
Γενικά αν εξαιρέσω την απαραίτητη κοιλιά που κάνει το σοου στο medley των Kirk και Rob είναι ασταμάτητοι χωρίς πολλές κουβέντες, ούτε κανένα τρελό σοου, κυρίως μουσική δηλαδή, όπως πρέπει!
Η σκηνή είναι άβολη γιατί σχεδόν στο μισό σόου τους έχεις πολύ μακριά αλλά όταν έρθουν στην πλευρά σου αν είσαι σχετικά μπροστά τους απολαμβάνεις.
Άσχετο αλλά την πρώτη μέρα έπεσε ο Λαρς, την δεύτερη ο James…προσοχή ρε μλκ!

10 Likes

Την προσοχή σας παρακαλώ στο 0:38

7 Likes

Η έγκριση του Danzig για να διασκευάσουν το Green Hell, source

15 Likes