Μetallica

Φανταστικό! Κρίμα που δεν πρόλαβε ο Cliff να το ηχογραφήσει
'Εχουν κάνει φοβερή δουλειά στο museum που έχουν στο fan club btw…

2 Likes

Ελπίζω να βγάλουν ηχητικό ή οπτικοακουστικό υλικό που δεν έχει βγει πουθενά μέχρι τώρα στο τριμπιουτ

40 χρόνια

18 Likes

Μνημειο, αριστουργημα, επος, μυθικο, τι αλλο να πει κανεις.

40 χρονια, απιστευτο… Οταν το ανακαλυψα ειχε βγει 11 χρονια πριν.

Ακουγεται ακομα το ιδιο φρεσκο και πωρωτικο.

Ας ακουσουμε αυτην την εκτελεση στην πατριδα του Λαρσαρου για να το γιορτασουμε.

12 Likes

Το πρωτοάκουσα 9-10 χρόνια μετά την κυκλοφορία του (αφού πρώτα είχα λιώσει Black Album και Master of Puppets) και είχα κολλήσει φυσικά! Ανατριχιαστικά επικές μελωδίες και στίχοι…

1 Like

:100: :100: :100:

9 Likes

Με αφορμή ότι πριν 33 χρόνια βγήκε το βιντεοκλίπ του Enter Sandman κάπου είχα διαβάσει/δει/ακούσει ότι ή το One ή το Enter Sandman όταν το πρωτοπαιξε το MTV ήταν 4-5 το ξημέρωμα στην Αμερική (ναι οκ έχουν 3-4 ζώνες ώρας) μόλις τελείωσε το βιντεοκλίπ το MTV δέχτηκε στις επόμενες ώρες 400.000 τηλεφωνήματα για να ξαναπαιχτεί

Έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο?

1 Like

Flawless!!!

6 Likes

1η αγορά δίσκου ever (μάλλον επηρεασμένος από το θρυλικό αφιέρωμα του Metal Hammer του 1995 για τους 100 καλύτερους δισκους που είχε πέσει στα χέρια μου, και το RtL ήταν πρώτο - ή μήπως 2ο μετά το Number of the Beast;).

Ακόμα πιστεύω ότι είναι το καλύτερο τους, και πιστεύω ότι τα τελευταία χρόνια αδικείται με το να μένει στην σκιά του δίδυμου του MoP.

2 Likes

“Το ποσο αγαπανε οι ιδιοι οι Metallica το RELOAD φαινεται απο το ποσα παιζουν live απο αυτο”

6 Likes

Φαίνονται σε τρομερή φόρμα φέτος…

3 Αυγούστου πια εδώ… οπότε χρόνια πολλά και καλά για τον αγαπημένο μας frontman!

3 Likes

τον καλύτερο δίσκο τους εννοάεις;

1 Like

Για το One ήταν.
Δεν εχω ακούσει - διαβάσει για αριθμό τηλεφωνηματων αλλά εχω διαβάσει οτι ειχε γίνει χαμός.

2 Likes
1 Like

Χρόνια πολλά στον μεγαλύτερο φροντμαν όλων των εποχών

15 Likes

Κι εγω για το One νομίζω το είχα ακούσει/διαβάσει/δει

Δεν μπορώ να βρω που στο διάλο είναι, παίζει να το είχα δει σε κανά βίντεο στο YouTube

1 Like

16 Likes

Έτσι το έκανα κι εγώ από εκείνο το αφιέρωμα, μόνο που τα αγόρασα σε κασέτες, οι οποίες υπάρχουν ακόμα. Πρώτα το Ride, μετά το Number, παρολο που στο δημοψήφισμα είχαν τερματίσει ανάποδα

2 Likes

Εννοείται κασέτα και εγώ, από το υπόγειο του Metropolis :smiley:

1000042296
33 Χρόνια…

17 Likes