Μetallica

Θυμάμαι ουρές στο Rock City για αγορά του δίσκου με δώρο αναπτήρα και μπρελόκ

Θυμάμαι όλους τους τρου,die hard fans,να κράζουν το black album,φλωρεψαν,μπαλάντα,τι είναι αυτά,έγιναν soft,πιο εμπορικοί κοκ,σκοτωμος στα ελληνικά μετσαλ φορά,δεν βαριέσαι,τώρα αυτοί μπορεί να το έχουν και βινύλιο.:rofl:

Φαντάζομαι με τη Ρωμαϊκή μορφή τους καθότι 1991 :stuck_out_tongue:

1 Like

Έμπαινα στο electricrequiem forum τότε(δεν υπάρχει τώρα βεβαίως) και το τι διάβαζα εκεί μέσα για μεταλλικά,άστο.:sob::joy:

Δύσκολο

Λίγο πιο μετά,δεν χάθηκε ο κόσμος.:joy::rofl:

Αυτο ανοιξε το 2003, και μεχρι το 2007-2008 ηταν πολυ καλο. Ισα ισα που η πλειονοτητα των χρηστων τοτε ακουγαν ωραια πραγματα και ειχαν ανοιχτο μυαλο. Απο το 2007 και μετα βεβαια μετατραπηκε σιγα σιγα στο χειροτερο φορουμ που εχω δει. Εφυγαν ολοι οι παλιοι χρηστες ο ενας μετα τον αλλον, και εν τελει εκλεισε νομιζω πριν κανα 2-3 χρονια, γιατι κανενας δεν ενδιαφεροταν κιολας απο το 2016 και μετα.

1 Like

Περα απο τις …τρου αντιδρασεις, μεγάλο μέρος του μέταλ κοινου υποδεχτηκε αποθεωτικα το αλμπουμ.
Το χοντρο κραξιμο επεσε νομιζω με το Load.

1 Like

Metallica performs a Dave Mustaine song

1 Like

Μόνο στο outro γιατί την εισαγωγή την άλλαξαν ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΕΦΤΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ και ΓΙΑΤΙ Ο JAMES ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ DAVE.

Κανονικός είμαι δεν είμαι επιθετικός :stuck_out_tongue:

3 Likes

Μεγαλωσαμε με τον κορυφαιο δισκο των Ταλικα. Γκουντ τζομπ Λαρς, παλι καλα που δεν σκοτωσες τον Τζεισον.

36 χρονωνενε.

14 Likes

Δισκάρα από τις λίγες

3 Likes

36 χρόνια το τζαστιφορο

1000005236

12 Likes
1 Like

16 years :100:

4 Likes

Τις τελευταίες βδομάδες ακούω συνέχεια στο αμάξι το DM, αφού βρήκα τυχαία μια ξεχασμένη κόπια (ναι, τα γνήσια είναι στη θήκη τους και δεν βγαίνουν από το σπίτι ούτε με σφαίρες!!!) και θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές… πότε πέρασαν 16 χρόνια;! Και πέρα από τις γνωστές κομματάρες, πόσο υπέροχο το instrumental του άλμπουμ… Suicide & Redemption είχα σχεδόν ξεχάσει αυτήν την υπερκομματάρα!

6 Likes
3 Likes

Τόσα πέρασαν από την ίδρυσή τους μέχρι το Reload :stuck_out_tongue:

3 Likes

Τώρα η μπάντα πάει να παίξει 4 βραδια στο Μέξικο Σίτι, μάλιστα

Δηλαδή θα παίξει 16x4=64 διαφορετικά τραγούδια?

Και υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε και κάτι σπάνιο ή πρεμιέρα?

:thinking:

Καλά μην ελπίζεις πολύ.

Λογικά δύο ζευγάρια από σετλιστ θα παίξουν :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ισως με μερικες αλλαγες απο το ενα “διημερο” στο αλλο.

Παντως εχουν μειωσει τα 16 τραγουδια σε 14-15 ανα βραδυ, αρα το πολυ να ακουσουν καμια 35αρα διαφορετικα τραγουδια συνολικα οι τρελαρες Μεξικανοι που θα πανε και τις 4 βραδιες. Μπορουμε να βαλουμε και στοιχηματα, εγω λεω 35 τραγουδια συνολικα :stuck_out_tongue:

2 Likes