Μetallica

Τπτ ο καθενας λεει αυτο που πιστευει, στην προκειμενη περιπτωση συμφωνω με τα οσα γραφει ο κυριος Καγκελαρης στο αποσπασμα αυτο σε οτι αφορα το st.anger.:stuck_out_tongue:

Ο Κυριος Καγκελαρης τον παιρνει imo :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μηπως εχετε παρατηρησει πως ειναι το προσωπο του Hetfield τα τελευταια χρονια? Σαν να εχει παραφουσκωσει
το προσωπο του James, μπας κ εκανε καμια πλαστικη κ απετυχε…:-k #-o Βεβαια δεν ειναι νεος πλεον αλλα σαν να εχει παχυνει λιγο…:stuck_out_tongue:



πο στη 1η είναι σα μπουχέσας…

και στην 2η πολυ “ψευτικος”

δεν παιζει να κανε καμια πλαστικη , δεν θελω να το πιστευω αλλα το οτι 45αρησε + καταχρησεις του παρελθοντος ισως τον εφτασαν εδω

Τυφλα να χει η Λαμπιρη…

Του βάλαν σιλικόνη στο πρόσωπο 8O

μην βλεπω μαλακιες για πλαστικες…#-o δεν ειμαι και η γυναικα του βεβαια αλλα μου φαινεται εντελως ααδυνατο
ασχετο: το unnamed feeling δεν εχει στιχαρες??

Ολο το St. Anger εχει στιχαρες…

συμφωνω!
ειδικα αν εισαι οξυθυμος χαρακτηρας και εχεις προβληματα με αυτο…
πολλες φορες νιωθω πως τα εγραψε για μενα.

Θα συμφωνησω για τους στιχους,κ μενα μ’αρεσουν πολυ.

Τους λατρευω8)

To Unnamed Feeling ειναι και κομματαρα επισης!

Tο Unnamed Feeling εχει τα καλυτερα δευτερα φωνητικα που εχω ακουσει στην ζωη μου! :yes:

ο lars ελεγε στην ταινια οτι στο st.anger εβγαλαν επιθετικη μουσικη χωρις αρνητικη ενεργεια,και σχεδον στη μιση ταινια τσακωνονται,πως σας ακουγεται αυτο?παντως το st.anger ειχε καλες στιγμες

Εγώ πάντως όσον αφορά τους στίχους μου φαίνονται απλώς συρραφές εκφράσεων. Δε νομίζω πως έχουν τη συνοχή που είχαν μέχρι το ομώνυμο. Και για να μην παρεξηγηθώ, μπορεί το St. Anger γενικότερα να μη μου αρέσει ως δίσκος, αλλά το Load ας πούμε είναι το δεύτερο καλύτερο μου album από Metallica (μετά από το …And Justice for All).

Κατι με εχει πιασει τελευταια και ακουω πολυ περιοδο Load - St.Anger
το Load παντα ελεγα οτι εχει 6-7 τρομερα κομματια και τα αλλα αδιαφορα , το Reload ειναι χειροτερο του προκατοχου του , εχοντας 4-5 αξιοπρεπεστατα κομματια
δεν πιστευω οτι απετυχε ο hard rock ηχος στην μπαντα οπως λενε πολλοι
στο St.Anger σε μερικα σημεια δειχνουν οτι το εχουν το αντικειμενο χαλαρα , αλλα δεν καθησαν να το ζορισουν λιγο παραπανω…το ξεθαψα μετα απο τοοοοοοσο καιρο. εχει 2-3 φοβερα κομματια αλλα και μερικα ανεκδιηγητα οπως και τα προηγουμενα 2 , αλλα πολυ περισσοτερα αυτη την φορα…

το Garage ασφαλως δεν του αξιζει κριτικη γιατι δεν ειναι full-length και φανταζομαι το αγαπανε ολοι οι fans…

Καλύτερη μπάντα ever. :stuck_out_tongue: Εννοείται ότι μέχρι το ‘‘Black album’’ ήταν ΘΕΟΙ με όλη τη σημασία της λέξης, αλλά και στα '90s μουσικά είχανε πολλά να πούνε και θεωρώ τα ‘‘Load’’ και ‘‘Reload’’ καλές κυκλοφορίες. Τώρα για το ‘‘St. Anger’’, ‘νταξ’, δεν τρελλάθηκα, αλλά είχε κι αυτό κάποιες καλούτσικες στιγμές. Ας ελπίσουμε ότι το νέο album θα είναι πολύ καλύτερο (που θα είναι). Όσον αφορά τη στάση τους στο χώρο γενικώς, δυστυχώς δε με εκφράζουν.

Δηλαδη? :-k

Εννοώ το θέμα με το Napster, διάφορα trick όπως το ‘‘Some kind of monster’’, το ότι το μέχρι το '88 τα έχωναν αρκετά σε πολιτικούς/εξουσία ενώ μετά στιχουργικά δε μου λένε τίποτα κ.ά.