Μetallica

Mε αριστα το 10 ποσο του βαζεις?

Master Of Puppets και αμέσως μετά Load

+1

:thumbup:

Frantic, St. Anger, Sweet A,ber, Some Kind Of Master

Επικα τραγουδια…8)

Ride the lightning!!!

Και μετα Kill Em All!

Εχει γραψει κατι κομματαρες ο Mustaine στο Kill em All!

Χμ, τι να σου πω τωρα… Δεν ειμαι και πολυ φαν των βαθμων γενικοτερα, γιατι θα πρεπει να εχω μετρο συγκρισης και γενικα δεν μου αρεσει να συγκρινω… Τεσπα ενα 8αρι ανετα, γιατι εμενα δεν με χαλαει η παραγωγη… Καταλαβαινω ομως οτι σε πολλους μπορει να μην αρεσει…

Αν λειπανε και 1-2 αδιαφορα σε μενα κομματια (My World, Purify) και οι διαρκειες των υπολοιπων κομματιων ηταν λιγο μικροτερες θα ηταν 9αρι-10αρι σιγουρα…

Χαιρομαι που βρισκω κι αλλους “πειραγμενους” που δεν θεωρουν μαπα το St. Anger…

Kill 'em all !!!

Όσο για το St. anger,δεν θα συμφωνήσω μαζί σας.Καταρχήν για μένα είναι κάτω του μετρίου…μέτριες δουλειές έχουν κάνει όλοι,αλλά τουλάχιστον σε αυτές τις μέτριες δουλειές ξεχωρίζουν κανα δυο κομμάτια π.χ AC/DC - FOR THOSE ABOYT TO ROCK,μέτρια δουλειά αλλά το ομώνυμο είναι απλά απίστευτο κομμάτι!Σε εσάς αρέσει,ok,αυτό έλειπε να είχαμε όλοι τα ίδια γούστα,αλλά ρε μάγκες τον δέχεστε για δουλειά των METALLICA;;;;Εγώ πάντως όχι.Και για να μην παρεξηγούμε,δεν ειμαί απο αυτούς που λένε οτι οι METALLICA είναι μέχρι το …AND JUSTICE FOR ALL.Το RELOAD το θεωρώ μέτριο,αλλά το BLACK ALBUM και το LOAD τα γουστάρω τρελά !Όχι και το St. anger album των METALLICA ρε παιδιά!Ελπίζω να μην έχουν την ιδέα να παίξουν τίποτα απο αυτό.Αυτό έλειπε να ακούω το St. anger ανάμεσα στα one,seek and destroy,master of puppets,creeping death,wherever i may roam,fuel,wasting my hate (έπιασα ένα απο κάθε δουλειά τους) !!!

+1 συμφωνώ απόλυτα.

Όσο για το St. Anger, ένα δυο τραγούδια στέκονται στο ύψος του ονόμταος των Metallica με καλύτερο το Unnamed feeling. Γνώμη μου αυτή…

Kill 'em all !!!

Όσο για το St. anger,δεν θα συμφωνήσω μαζί σας.Καταρχήν για μένα είναι κάτω του μετρίου…μέτριες δουλειές έχουν κάνει όλοι,αλλά τουλάχιστον σε αυτές τις μέτριες δουλειές ξεχωρίζουν κανα δυο κομμάτια π.χ AC/DC - FOR THOSE ABOYT TO ROCK,μέτρια δουλειά αλλά το ομώνυμο είναι απλά απίστευτο κομμάτι!Σε εσάς αρέσει,ok,αυτό έλειπε να είχαμε όλοι τα ίδια γούστα,αλλά ρε μάγκες τον δέχεστε για δουλειά των METALLICA;;;;Εγώ πάντως όχι.Και για να μην παρεξηγούμε,δεν ειμαί απο αυτούς που λένε οτι οι METALLICA είναι μέχρι το …AND JUSTICE FOR ALL.Το RELOAD το θεωρώ μέτριο,αλλά το BLACK ALBUM και το LOAD τα γουστάρω τρελά !Όχι και το St. anger album των METALLICA ρε παιδιά!Ελπίζω να μην έχουν την ιδέα να παίξουν τίποτα απο αυτό.Αυτό έλειπε να ακούω το St. anger ανάμεσα στα one,seek and destroy,master of puppets,creeping death,wherever i may roam,fuel,wasting my hate (έπιασα ένα απο κάθε δουλειά τους) !!!

Kill 'em all !!!

Όσο για το St. anger,δεν θα συμφωνήσω μαζί σας.Καταρχήν για μένα είναι κάτω του μετρίου…μέτριες δουλειές έχουν κάνει όλοι,αλλά τουλάχιστον σε αυτές τις μέτριες δουλειές ξεχωρίζουν κανα δυο κομμάτια π.χ AC/DC - FOR THOSE ABOYT TO ROCK,μέτρια δουλειά αλλά το ομώνυμο είναι απλά απίστευτο κομμάτι!Σε εσάς αρέσει,ok,αυτό έλειπε να είχαμε όλοι τα ίδια γούστα,αλλά ρε μάγκες τον δέχεστε για δουλειά των METALLICA;;;;Εγώ πάντως όχι.Και για να μην παρεξηγούμε,δεν ειμαί απο αυτούς που λένε οτι οι METALLICA είναι μέχρι το …AND JUSTICE FOR ALL.Το RELOAD το θεωρώ μέτριο,αλλά το BLACK ALBUM και το LOAD τα γουστάρω τρελά !Όχι και το St. anger album των METALLICA ρε παιδιά!Ελπίζω να μην έχουν την ιδέα να παίξουν τίποτα απο αυτό.Αυτό έλειπε να ακούω το St. anger ανάμεσα στα one,seek and destroy,master of puppets,creeping death,wherever i may roam,fuel,wasting my hate (έπιασα ένα απο κάθε δουλειά τους) !!!

κατα τη γνωμη μου το st.anger ειναι το χειροτερο album που εχει κυκλοφορησει μεγαλο group στη hard rock/heavy metal ιστορια…

και για να μην παρεξηγουμε τους metallica τους κατατασω σιγουρα μεσα στα 30-40 μεγαλυτερα groups που εχουν βγει στη σκληρη μουσικη απο τα τελη των 60ες μεχρι σημερα…(τωρα βαριεμαι να τα γραψω,ολοι περιπου ξερουμε πια ειναι)… ολα τα μεγαλα groups λοιπον λιγο πολυ καποιες πατατες εχουν βγαλει…αλλα τοσο κακο album σαν το st.anger δεν νομιζω να εβγαλε κανεις αλλος…

δεν ειναι μονο οι συνθεσεις που δεν εχουν να πουν τιποτα, ειναι κυριως η αθλια παραγωγη που κανει το album κατι παραπανω απο τραγικο…

απλως τη γνωμη μου λεω ετσι…δεν εχω καμμια εμπαθεια προς το group…[-X ισα ισα που οι 5 πρωτοι τους δισκοι τις τελευταιες μερες βρισκονται στο καθημερινο playlist μου…

Το διατύπωσες λάθος!

Το σωστό είναι: “Είναι γάμησέ τα δίσκος!” :lol:

Σ’ αρέσει όμως και το σέβομαι. :wink:

Ακριβώς.

Ολες οι γνωμες σεβαστες… Και ειδικα για την παραγωγη δεν εχω να πω τιποτα, παραδεχομαι οτι εγω ειμαι ο μουρλος που του αρεσει! Σοβαρα το λεω…

Απλα, οπως εχω γραψει και αλλου, δεν ειμαι της αποψης οτι κρινουμε τον δισκο ενος συγκροτηματος με βαση τι εχει κυκλοφορησει στο παρελθον. Αμα ενας δισκος ειναι καλος, ειναι το ιδιο καλος ειτε τον βγαλανε οι Metallica ειτε ενα πρωτοεμφανιζομενο συγκροτημα. Αμα ειναι κακος το ιδιο ισχυει…

Εγω θεωρω οτι στο St. Anger μας “παρουσιαζονται” οι Metallica της δυσκολης (γι αυτους) περιοδου 1999-2002. Αποτυπωνεται στις συνθεσεις νομιζω. Γι αυτο γουσταρω παραπανω το δισκο. Πιστευω οτι ειναι αληθινος, τουλαχιστον απο τη μερια του James. Για τον Δανο δεν εχω και την καλυτερη των αποψεων…

Ακριβώς αυτό πιστεύω για το st anger… Να το ακούσω όλο, με τίποτα (πρέπει να είμαι φαντάρος στον έβρο στη σκοπιά και καταλάθος να έχουν σβηστεί όλα τα τραγούδια από το mp3)

και να σκάσει καμιά έφοδος, εκτός από mp3 θα ακούς και καμπάνες :smiley:

Και θα νομίζω ότι μπήκε το for whom the bell tolls

Eννοείται ότι ΔΕ συγκρίνουμε με τα παλιά γτ είναι άτοπο.

Στο St. Anger το μοναδικό που δε με πείραξε ήταν η παραγωγή και ο ήχος γτ αν ήθελαν να βγάλουν κάτι διαφορετικό, μαγκιά τους.
Τη στιγμή όμως που δεν το έκαναν καλά, το αντίθετο μάλιστα, δε θα τους χαριστώ επειδή είναι οι Metallica. :wink:

Και μην ξεχνιόμαστε ότι αν κλάσουν οι Metallica και το ηχογραφήσουν, θα πουλήσουν.

ΜΑ το χειρότερο απ’ όλα ήταν το DVD Some Kind of Monster.

Επιεικώς ΑΙΣΧΟΣ. [-X
Η πλήρης απομυθοποίηση της πιο εμπορικής μπάντας στον κόσμο.
Άχρηστα αμερικανάκια που τους κυνηγάει μια κάμερα για να δείξουν τις ζωές τους για 2 χρόνια…

ΥΓ: Οι Metallica είναι ανάμεσα στις 10 αγαπημένες μου μπάντες και το 1999 ήμουν στη Ριζούπολη, για αποφυγή παρεξηγήσεων.

ΜΑΓΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΟFF TOPIC ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΚΕΙΜΕΝΩΝ.
:wink:

Εμενα παλι μου αρεσε. Καλο ειναι καποια στιγμη να απομυθοποιουμε τους ηρωες μας…

Α, και δεν εδειξαν προσωπικες ζωες (οπως ο Ozzy) αλλα τις μεταξυ τους σχεσεις, βασικα τη ζωης της μπαντας εδειξαν…

Δεν βγαινουμε οφ-τοπικ…

Σε τοπικ που αναφερεται σε δισκους των Μεταλλικα, σχολιαζουμε δισκους τοων Μεταλλικα! Γκοτ ιτ? :wink:

Δεν καταλαβαίνω αυτή τη λογική.

Από τότε που το είδα κατέρευσαν σχεδόν όλα.

Και όχι δε θέλω να απομυθοποιούνται οι πραγματικά ΜΕΓΑΛΟΙ.

Anyway! :slight_smile: