Μetallica

Nα πω για το StAnger ότι απλά είναι ο χειρότερος δίσκος που έχω ακούσει στη rock μουσική. Πραγματικά θέλει προσπάθεια να βγει τέτοιος δίσκος. Ο Ηetfield γκαρίζει, οι κιθάρες αδιάφορες, τα drums ταπεράκια, οι στίχοι για τον πέο και γενικά ο δίσκος είναι ο ορισμός του πάτου. Το μόνο θετικό είναι ότι το παραδέχονται πια και οι ίδιοι οι Metallica. Δεν έχει ξαναγίνει να κάνεις περιοδεία και να μην παίζεις ούτε ένα κομμάτι από τον τελευταίο σου δίσκο.

Μέτρια δουλειά το For Those About to Rock ??? ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά #-o #-o #-o #-o #-o

Γι αυτό το Kill em all είναι περισσότερο megadeth παρά metallica:) :slight_smile:

RIDE THE LIGHTNING … γιατί ήταν από τα πρώτα βινύλια που αγόρασα (τον Γενάρη του 1985 από το δισκάδικο της Αθηνάς και τον Άρη το Ζουρούδη με την αρχική ταμπέλα της MUSIC FOR NATIONS με 490 δραχμές!!!

Αν το St.Anger δεν κυκλοφορούσε κάτω από το όνομα Metallica θα λέγατε τόσο καλά λόγια ? Για`μενα είναι μια ξεπατικωσιά και τίποτα άλλο.

Αν το St.Anger δεν το ηχογραφούσαν οι Metallica τότε δεν θα έφτανε ποτέ σε διαδικασία έκδοσης. Σίγουρα θα κατέληγε στους κάδους των δισκογραφικών :wink:

Θα προτιμουσα το St. Anger να ακουσω παρα το Fuel…8)

+1

Ο πιο αληθινος και ειλικρινης δισκος τους…

Θ’ αστειυεσαι βεβαια… :slight_smile:

Ναι, εγω και παλι καλα λογια θα ελεγα…

Εμενα δε νομιζω να μου αρεσε αν δεν εφερε τη σφραγιδα των ταλλικα… Ο δισκος αυτος μου αρεσει γιατι ξερω τι περναγανε 2 χρονια οι ταλλικα, φαινεται αυτο στο δισκο… Και γι’ αυτο του εδωσα σημασια…

Εγώ είχα ψηφίσει το and justice κάποια στιγμή αλλά ξέχασα να το αναφέρω. Μακάρι να ξαναπάθει αυτή την αρρώστεια ο hetfield, που ακόμα και στην τουαλέτα αν πήγαινε έγραφε και από 5 - 6 θεϊκά riff.

Ποια αρρωστια??:-s :-s

Όχι ρε συ, σχήμα λόγου και καλά ήταν , απλά για να μην το πω kseskizomai na grafw riffs syndrome.

Να γραφει θεϊκα riff!!! :lol: :stuck_out_tongue:

Πλακα πλακα ο λογος που γραψανε θεϊκα (και τοσο σκοτεινα) riff τοτε ηταν ο χαμος του Cliff. Το Justice ειναι αλλος ενας ειλικρινης δισκος των Metallica, ακομα και το σβησμενο μπασο δειχνει οτι δεν πιστευαν πως ο Cliff δεν ηταν μαζι τους…

Ολλα τα τραγουδια μεχρι το Metallica απλα γα@@@@@ αλλα το Justice πιστευω ειναι ατοφιο!!:metal:

Και τα μετεπειτα γαμ%^#%$#ανε!!

Πραγματικα τωρα που ξανακουω ολους τους δισκους στη σειρα δεν μπορω να επιλεξω τον πιο αγαπημενο μου…

Ανοιγω αυτο το θεμα:
1.Γιατι ειναι αμαρτια να μην εχουν οι Metallica δικο τους θεμα
2.Γιατι παρατηρω οτι υπαρχει πολυς κοσμος που θελει να εκφρασει την αποψη του για τους Metallica και καμια φορα γινεται spamming
Eδω λοιπον θα λεμε οτι ειναι σχετικο με τους Metallica.H δημοσκοπηση ειναι κλεμενη ιδεα απο το θεμα για τους Maiden… sign-:oops: ΠΑΜΕ!

Ρε δηλαδή ρε.

Ε τωρα τι να πουμε για την καλυτερη μπαντα στο metal χωρο???Προσωπικα θα ειμαι στο live στις 3 Ιουλιου και ειμαι σιγουρος οτι θα μας τρελανουν.

Δε σε καταλαβα? :-k

+1

Tα λεμε εκει περα…

:metal: :metal: :metal: :metal:

Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Απο το γενάρη του '85 μέχρι τίς αρχές των 90s ανέπνεα μόνο για αυτούς. Η είδηση του χαμού του Cliff μας κατέβασε άρον άρον στο τότε δισκάδικο της Αθηνάς για να μάθουμε την αλήθεια και ο Άρης με τον Λάκη κρατούσαν αποκόμματα από σουηδικές εφημερίδες πιστοποιώντας το μοιραίο … ( Ακούς μικρέ chrisP???)Πιστεύω πώς δεν έπρεπε να είχαν βγάλει καν το Load ! Έπρεπε να διακόψουν για να βρούν τους μουσικούς εαυτούς τους και όταν ήταν ‘‘έτοιμοι’’ να έβγαζαν κάτι καινούριο. Ένα τεράστιο RESPECT όμως για την πιο πληθωρική μπάντα σκληρού ήχου που υπήρξε και υπάρχει.