Μetallica

Γιατι το εσβησες το αλλο μωρη κυρια; Προλαβα να το διαβασω :stuck_out_tongue:

5 Likes

Γιατι βαρεθηκα και τον εαυτο μου, και σενα, και τον Λωρη, και την συζητηση. Προτιμω να ακουω το ακουστικο μπακτουδεφροντ γιουκαουαρντ γιουσερβαντ γιουμπλαηνμαν στο repeat.

Αυτό το τραγούδι έχει κάτι το ξεχωριστό και αυτό είναι το riff μιας νότας…

Το riff μιας χορδής εννοείς μάλλον. ΕΠΟΣ.

Κάνεις μπράτσο με το ριφ αυτό… χωρίς να είναι το απόλυτα γρήγορο, οι εναλλαγές του downpick με το alternate pick ακόμα και τους έμπειρους τους ιδρώνει. Ο papa τραγουδάει κιόλας πάνω σε αυτό.

Τι να λέμε τώρα… μεγάλο έπος… τραγούδι που είτε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να διώξεις όλα τα άλατα από το σβέρκο, είτε να αράξεις στον καναπέ με ουισκάκι για να ακούσεις τις λεπτομέρειες της σύνθεσης.

Πολύ τυχερός που το άκουσα live το 2007

8 Likes

Νομίζω οτι το disposable ειναι και εμενα το αγαπημένο μου…και για να μην ξεχνιόμαστε

https://www.rocking.gr/news/Nikos-Lwris-Exw-kanei-oti-itan-dunato-gia-tous-Metallica/19762 :yum:

32 χρόνια χωρίς τον Κλιφ σήμερα…

Σχετικά με το disposable, θυμάμαι που το άκουγα τέρμα μετά από ένα μάθημα πανελληνίων… το κεφάλι ήταν ήδη καζάνι με τις εξετάσεις, το αποτελείωσα με ένα headbanging με αυτό το αριστούργημα :nerd_face:

2 Likes

ετσι για να σας σπασω τα νευρα , δεν πιστευα στα αυτια μου οταν το επαιξαν το 1993 ! :sunglasses:

Υ.Γ. Για τον Cliff , δεν υπαρχουν λογια.

3 Likes

Επειδη κωλογουσταρες ή επειδη ειχες αναπτυξει ηδη το προσωπικο σου στυλ στην κιθαρα και το εβρισκες καλυτερο?

2 Likes

σαφ(ερ)ως το δευτερο !

3 Likes

Το ίδιο ειναι…
Στο χωριό μου τη λένε open low E string :sunglasses:

Ναι μεν παίζεται στην open low E string, αλλά έχει κι άλλες νότες εκτός από E αυτή η RIFFάρα.

Σιγά… αφού το ακούσαμε και το 2007 :wink:

Εφέ κάνει μωρέ. …θέλει να πει ότι ήταν στην συναυλία το 93…παππούς

4 Likes

Δεν λέει όμως ότι άκουσε μισό το Master…

3 Likes

ΟΚ εκλεισε η Ρουμανια να κλεισω αεροπορικο και ξενοδοχειο μενει…

Ετοιμάζεται να κάνει το απονενοημένο ο Kirk;

Να θεσει εαυτον εκτος μπαντας;

3 Likes

Βρήκε το iphone?

8 Likes

Kαι να γυρίσει πίσω ο Dave Mustaine!

Oι συνθέσεις στο solo album του Kirk θα είναι από το χαμένο iphone.