Μetallica

ο Jason θα σκέφτεται " κατάντια "

η εικόνα του αποπάνω άρθρου ταιριάζει γάντι με την προοπτική σολο αλμπουμ απ τον Χαμετ

ο Τζεημς έχει λιώσει στο γέλιο, ο άλλος εμφανώς σε σε φάση " Τι πας και λες δημόσια ρε !!"

1 Like

άσχετο αλλά το αφιέρωμα του quintom με “κατέστρεψε”

γιου γουίλ ντάη, γουέν άη σέη… γιου μαστ ντάη! (μαδαφάκα)

4 Likes

http://loudwire.com/metallica-kill-em-all-producer-paul-curcio-dead-74/

Πέθανε ο παραγωγός του Kill 'Em All

Πότε δεν είναι αργά ακόμα νέος είναι

Τι λετε μωρε για Hammett? Μακαρι να εβγαζε προσωπικο αλμπουμ, και δεν ηταν ποτε εναντια οι Metallica σε τετοιες κινησεις, ουτε θα ειχαν κανενα προβλημα οι αλλοι. Πιστευω πως θα ειχε πολυ ενδιαφερουσες ιδεες να επιδειξει, οι οποιες δε θα ειχαν καμια σχεση ουτε με τους Metallica, ουτε με το metal γενικοτερα.

Με βαση τους υπολογισμους μου τον Ιανουαριο που ξεκινησα, επρεπε ηδη να εχω τελειωσει το Metallica… κι ειμαι στα 23 απο τα 47, αρα στη μεση :stuck_out_tongue: Αλλα τι να κανουμε, η πραγματικη ζωη παντα ερχεται πρωτη.

1 Like

Μεταλ θα είναι στάνταρ αλλά το θέμα είναι ότι γιατί μετά από τόσα χρόνια. Και πως του ήρθε η ιδέα να βγάλει σόλο δίσκο.

Τα διαβαζεις τα αρθρα πριν απαντησεις? Απο το ιδιο το αρθρο:

“I have so much material sitting around that’s obviously not Metallica stuff, and that pile gets bigger and bigger. One of these days when it feels right… I still feel I have so much to give Metallica. When that feels more complete, maybe I’ll think about doing that other stuff. It would not look like a metal album at all. It’ll be something so weird and far-ranging in styles, but cohesive at the same time. I wouldn’t be surprised if all of us did some solo, independent, autonomous sort of thing. I think it’s healthy, and if anything, when you come back to the band you’d come back with more enthusiasm. It’d feel like going on a little camping trip, and it’s always good to come back home to a nice warm bed!”

Δε χρειαζοταν να μας το πει ο Kirk βεβαια για να γνωριζουμε οτι δε θα εχει σχεση με το μεταλ. Κανενας αυτοσχεδιασμος του στις συναυλιες δεν εχει σχεση με το μεταλ εδω και 2 δεκαετιες. Επισης, δεν ειπε οτι θα βγαλει σολο δισκο. Ειπε οτι εχει απειρο υλικο ωστε να μπορει να βγαλει σολο δισκο οταν νιωσει ετοιμος, το οποιο μπορει να ειναι και σε 10 χρονια απο τωρα ή και ποτε.

2 Likes

Μεταλ θα ειναι.

5 Likes

Μπορεί να τον βγάλει και στα 70 του

Στα 70 θα είναι στην κατάλληλη ηλικία για blues, country, jazz

Κάτι τέτοια πρέπει να παίζει πλέον αν τον έχω καταλάβει καλά

Συν ότι έχει την καλύτερη κιθάρα στη συλλογή του για αυτά τα είδη

2 Likes

Καταλαβαινεις απο ειρωνεια η χαμπαρι δεν παιρνεις και απλα μονο γραφεις

Α ειρωνικο ηταν το ποστ σου? Συγγνωμη, δεν το επιασα. Πρεπει να ειμαι πολυ χαζος τελικα.

6 Likes

Αχου το, νταξει δεν πειραζει

imageproxy

:stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα σιγά μην βγάλει μέταλ μετά από 40 χρόνια με τους μεταλλικά, φυσιολογικοτατο να βγάλει οτιδήποτε άλλο, ούτε εγώ θα ήθελα να βγάλω μέταλ δίσκο μετά από τέτοιο κάψιμο. Τι άλλο να προσφέρει δλδ ο άνθρωπος .

5 Likes

Ιρλανδία παίζουν αυτά:

Ποιό ακριβοί και απο GnR, ποιός θα το 'λεγε.

Ticketbastard;

Ναι. Υποθέτω θα υπάρχει ένα 10αρικο έξτρα στο τέλος επίσης.

Για το καστρο γιατι δεν εχει τιμη? Ισως βγαινει πιο φτηνα αν το νοικιασεις

6 Likes

Έχετε λεφτά στην Ιρλανδία!

Αυτό το παραμύθι πουλάνε και όλοι οι υπόλοιποι τρώμε τα σκατά :Ρ