Μetallica

2 Likes

Χαλάρωσε μεγάλε και έλα να σε κεράσω μπυρίτσα να τα πεις να ξεθυμανεις…:wink::wink:

Εντάξει για την τουαλέτα αλλά από ηχοσυστημα άμα βρεις καλύτερο στην Αθήνα πες μου να πάω και γω.:kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

Ε έχουμε τα δικά μας κάνουμε και babysitting τα τρόλ του ρόκιν…με τέτοια ζέστη μπύρα δύσκολο…τι θα παίζουν τα πικάπ?

Ε με τη ζέστη μια παγωμένη μπύρα είναι must

@MegadethaS καλά ίσως να μην υπάρχει και καλύτερο σε μεταλαδικο αλλά still κακός ήχος στο rainbow

1 Like

Πάντως εγώ έχω κλείσει πρώτο τραπέζι πίστα δίπλα στον dj. φαμιλυ και μη φαμιλυ σας περιμένω.

Κι εγώ αυτό θυμάμαι από τις 2-3 τελευταίες φορές που είχα πάει Rainbow (έχω πολύ καιρό πλέον) ότι δεν είχε καλό ήχο. Βασικά μιλάμε για κακό ήχο όπως επισημαίνεις κι εσύ.

Χίλιες φορές [τοποθέτηση προϊόντος mode: on] εξκάλιμπερ. [/τοποθέτηση προϊόντος mode : off]

1 Like

αμα καθέσαι εκεί που είναι το μπιλιάρδο ό ηχος είναι πολύ χαμηλός . Πίστα ο ήχος είναι πολύ καλός

Ε, ας δούμε και κάτι που να αφορά το τοπικ.

Τουλαχιστον τα τρολλς κανουμε 40 ποστ για τους μεταλλικα ρε γεροξεκουτηδες :stuck_out_tongue:

Εντάξει, υπάρχουν Παναθηναϊκοί και βαζελοι.
Βαζελοι πχ είναι αυτοί που περιμένουν την επιστροφή Βαρδινογιάννη πάνω σε άσπρο άλογο ή που πίστευαν ότι ο Τσακας και το παιδί από το Ζεφύρι θα σώσουν την ομάδα.

1 Like

Ανεξαρτήτως των decibel είναι και η ποιότητα του ήχου. Αλλά μιας και το ανέφερες, εγώ προτιμάω να είμαι στο μικρό διάδρομο ανάμεσα στην πίστα και το μπιλιάρδο. Με χαλάει ο χαμηλός ήχος στο μπιλάρδο αλλά με χαλάνε και τα πολλά ντεσιμπέλ στην πίστα. Ενώ στο διάδρομο πίνεις τη μπύρα σου και μπορείς να πεις και δυο κουβέντες. Κάτι στο ενδιάμεσο δηλαδή.

3 Likes

Συγγνωμη που σας διακοπτω

4 Likes

Underrated τα Disposable Heroes και Dyers Eve, τι άλλο θα δούμε δε αυτήν την ζωή :rofl:

Kerrang βέβαια και συγκεκριμένο δείγμα πληθυσμού, άρα σιγά την αξιοπιστία…

Για μένα το λιγότερο underrated στη λίστα είναι το King Nothing. Έχει ακριβώς την αναγνώριση που του πρέπει. Είναι και από τα λίγα κομμάτια των Loads -πέρα από τα 2 singles του Reload δηλαδή- που βρίσκεται περιστασιακά σε setlist.

Τα Disposable και Dyer’s Eve είναι underrated για τους δίσκους στους οποίους βρίσκονται. Μιλάμε για τεράστια κομμάτια που σπάνια αναφέρονται σαν τοπ. Το Dyer’s Eve λ.χ. δεν έχει να ζηλέψει πολλά από Blackened, Battery ή Fight Fire with Fire. Σε σχέση με αυτά ναι, είναι underrated.

Το ίδιο ισχύει και για Trapped Under Ice και Escape. Δεν είναι παραγνωρισμένα σε absolute αλλά relative κλίμακα.

Εμένα η ψήφος μου πήγε σε Bleeding Me και Fixxxer με την ελπίδα να τα δω κάποια στιγμή live.

υγ: Kerrang όντως τρεντοροκ περιοδικό, αν και η ψηφοφορία προμοταρίστηκε από τους ίδιους τους Metallica οπότε το δείγμα είναι αξιοπρεπές.

Θα έρθω εγώ να αναλύσουμε νότα νότα το ΚΕΑ, το RTL και το μισό ΜOP που έγραψε ο Dave

Εγώ πάντως ψήφισα ManUNkind αν θυμάμαι καλά γιατί λίγο πολύ τα κομμάτια που αναφέρονται από τα Loads έχουν πλέον την αναγνώριση που πρέπει…
Αν το ερώτημα γινόταν αρχές 2000 ναι θα ψήφιζα κάποιο απ’ τα Loads

1 Like

Διαφωνώ εν μέρη, δε νομίζω τα 3 κομμάτια που ψηφίστηκαν τόσο ψηλά να τα θεωρούν οι μη-οπαδοί τόσο κορυφαία.
Τουλάχιστον σε κουβέντες που έχω κάνει σε live σε διάφορες χώρες μόνο μέλη του Metclub τα αναφέρουν σαν κορυφαία ή/και απωθημένα που θέλουν να δουν Live.

1 Like

δεν έχω τόσο καλή μνήμη αλλά ούτε το shortest straw έχει παιχτεί πολλές φορές…

εγώ με τον καημό θα μείνω… το prince charming δεν είναι καν στη λίστα

3 Likes