Μetallica

Εγω παντως θα σε βρω.

Σύμφωνα με το setlist.fm περίπου τριπλάσιες φορές από το Dyer’s Eve. Προσωπικά το έχω ακούσει live 2 φορές με απόσταση 7 ετών. Το King Nothing το έχουν παίξει σχεδόν όσες φορές έπαιξαν το RTL. Το Disposable λιγότερο από το Bleeding Me.

Prince Charming και Carpe Diem επίσης underrated τραγούδια.

1 Like

Τελικά εσύ μάλλον ένιωθες μόνος σου και ήθελες παρέα, αλλά δεν είναι αυτός ο τρόπος. Επειδή δεν υπάρχει μοντερέητορ προς το παρόν βολεύτηκες, δεν το βλέπεις σαν ευκαιρία να συμμετέχεις σε συζήτηση αντί να πετάς ειρωνικά σχόλια? Πέτα την αποψάρα σου όπως όλοι μας χωρίς ειρωνίες κλπ.

Θα στην πω την αποψαρα μου απο κοντα.

Από κοντά δεν πρόκειται να με δεις γιατί δεν έχεις κανένα ενδιαφέρον για μένα, δεν κάνω παρέα με 20χρονα, θα μπορούσα να είμαι μπαμπάς σου, no pun intented. Αν καταφέρεις και μου κερδίσεις το ενδιαφέρον το πολύ πολύ να διαβάζω συχνότερα αυτά που λες. Αμα θες να ξεσπάσεις πάνε παίξε κανένα fortnite και σπάσε αρχίδια online όπως πρέπει, να το ευχαριστηθείς κιόλας. Αμα θες να σε σπάσει στο ξύλο ένας 45ρης δεν θα είμαι εγώ αυτός, ψάξε στις gay αγγελίες για πούτσα και ξύλο από έμπειρους 50ρηδες.

Αχαχαχαχαχαχα ρε μαλακες σας αφησα ετσι κατα της 3 το μεσημερι ακομα συνεχιζεται;

Έχει ωραιοτατο φεγγάρι εξω κ πολλα κοριτσακια με σορτσάκια

4 Likes

Εδώ επιτελούμε κοινωνικό έργον, προσπαθούμε να σώσουμε ένα νέο από τον βούρκο.
Α και πούσε, μη γίνεσαι σεξιστής τστστστ, σορτσάκια λέει :stuck_out_tongue:

Μονο που για κάποιον λόγο λαμβάνεις ως την μοναδική παράμετρο όσον αφορά το μέγεθος υποτίμησης των τραγουδιών, το πόσες φορές τα έχει παίξει ζωντανά η μπάντα, το οποίο είναι κυριολεκτικά σχεδόν μηδενική παράμετρος για το πόσο υποτιμημένα είναι τα τραγούδια από τους ακροατές.

Τα Disposable Heroes και Dyers Eve δε γίνεται να μπουν σε τέτοια λίστα επ’ουδενι, γιατί θεωρούνται υπερκλασικα τραγούδια και τα δύο από τους φανς, είτε μιλάμε για πιουριστες, για old school, για νέους οπαδούς, για κολλημένους, ανοιχτομυαλους, 40αρηδες, 20αρηδες κ.ο.κ. Δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άτομο που να έχει ακούσει δισκογραφία Metallica και να μη θεωρεί τα συγκεκριμένα τραγούδια classic, ανεξαρτήτως από το αν μπαίνουν στο τοπ10 ή στο τοπ50 τους. Θα μπορούσα να κάνω το ίδιο argument και για το Bleeding Me βασικά, απλά με το κράξιμο που έχουν φάει Load/Reload διαχρονικά, δεν πρόκειται να κάτσω να ασχοληθώ ιδιαίτερα.

Αντιθέτως δεν έχω καμία ένσταση για τα Trapped Under Ice και Escape, όπως δε θα είχα και για God That Failed, Leper Messiah, Frayed Ends, To Live Is To Die… Αυτά ναι θα έλεγα ότι είναι σχετικά υποτιμημένα από τους φανς.

2 Likes

Post pix με καυτό σορτσακι πλζ κ θενξ

Ο @Ixnay είπε για σορτσάκια, αυτός να μας βάλει pix, εγώ το μόνο σορτσάκι που βλέπω είναι το δικό μου προς το παρόν :blush:

1 Like

Για το δικό σου έλεγα να μας δείξεις, έχει γίνει πολύ ερωτικό το τοπικ τώρα τελευταία με τόσα γαμωσταυριδια

2 Likes

Κάτσε γιατί βλέπω Moonlight τώρα, ανάλογα πώς θα τελειώσει το έργο :wink:

3 Likes

Το προβλημα με το ιντερνετ ειναι οτι δεν ξερεις σε ποιον μιλας. Εγω θα σε βρω

Εν τω μεταξυ οι φανς των Μεταλλικα εχουν κανει απο χθες 3 ποστς για τη μπαντα.

Τα υπολοιπα ειναι καβλαντα για μαγαζια στην Αθηνα, για τον Παναθηναικο, για τον πουτσο του matia, για το πως ο Σαολιν εβρισε τους ιδιους τους γονεις του, για το τι γαμωσταυριδια πεφτουν απο τα τρολλς και συνεχης αναφορα στο “χοχοχο μη γινεσαι σεξιστης”.

Οταν σας κανει τα ιδια ο Σαολιν τσιτωνετε ομως ρε γαμωτο :stuck_out_tongue:

Απλα παραδεχτειτε πως σας εκνευριζουν μονο οσοι διαφωνουν με την αποψη σας για everything μεταλλικα (και οχι το offtopic/spam) και θελετε να γραφουν μονο οι 5 γνωστοι σας στο rocking, αντι να τα γυροφερνετε και να εκτιθεστε!

Κανενα ποστ μου δεν μιλαει για πουτσες , βαζελια και σορτσακια. Το φορουμ ειναι δικο τους γιαυτο εχουν μεινει 5 μαλ. Εγω παντως τον καριολη θα τον βρω. Δυστηχως οπως ειπα κανεις δεν ξερει με ποιον μιλαει. Ο μαλακας δυστηχως γιαυτον θα μαθει.

Ας βαλουμε αυτο για περιπου 7η φορα στο τοπικ, γιατι επεσε μπατσαρια παλι που θα μας πει τι θα γραφουμε και τι δε θα γραφουμε.

2 Likes

Ελα μου χιλια συγγνωμη ρε φιλε που δε σε ρωτησα πριν το ανεβασω, αν το εχεις ξαναβαλει. Δικαιως με ειρωνευτηκες που ανεβασα μεταλλικα μετα απο 60 ποστς σας για το Αβαλον πως το λενε.

Θα συνεχισω να συνεισφερω επιστρεφοντας στο να βριζω τους γονεις μου.

Ολα λαθος τα κανω ρε διαολε!

Α, η απλα εισαι εμπαθης και κρατησες στο μυαλο σου το τι ανεβασα και πηρε 3 λαικ απ το στρατο σου και ηθελες να δειξεις οτι κι αυτο ηταν κατι που δεν εγκρινεις/δεν εγινε σωστα. (Μπα, δε νομιζω μωρε, αφου εισαι καλοψυχο πλασμα και σιγουρα οχι μπατσος)

Πες μας τι θα του κάνεις, έτσι ξεροσφύρι θα την βγάλουμε σήμερα;

3 Likes

Ενα ποστ σωστό έκανες και είπες να επανελθεις πάλι στα γνωστά, στη μιρλα σου, δεν άντεξες.

Υ.γ1 Ακόμα εδώ εισαι;
Υ.γ2 Ένας από αυτούς τους τρεις που σου έκαναν like για το Orion ήμουν και εγώ. Μέλος στρατού του οποιουδήποτε εδώ μέσα εγώ δεν είμαι. Απο τη στιγμη που αυτο το logout δεν εχει γινει και ουτε προκειται να γινει, πρόσεχε τι γράφεις και σε ποιον αναφερεσαι.

2 Likes