Μetallica

Γιατι ειστε ολοι ετοιμοι για ξυλο ρε μαγκες;

Το “σωστο” ποστ μου επισης δεχτηκε μπατσισμο, το φανταστηκα;

Να πω τι θεωρω πως συμβαινει; Ο Σαολιν καποτε θα εγραψε κατι για δισκο ειρηνικα και θα ακουσε πως ειναι “αμοιβαδα” η οτι πρεπει να ψοφησει, η οτι οι γονεις του ειναι αμορφωτοι/πουτανες.

Σκαλωσε και αρχισε να ειρωνευεται για να βρει το δικιο του και εκτοτε συνεχιζετε να διασκεδαζετε το να κανετε τον αλλο σας συνομιλητη να νιωσει σκουπιδι.

Εκ πειρας το λεω. Μηπως δε βοηθατε τους “μειντεναδες” να συνεισφερουν ειρηνικα και ουσιαστικα, επειδη δεν το κανετε εσεις;

ΥΓ1. Εσυ δεν κανεις το μπατσο τωρα, ε; Οποτε μου καυλωσει θα κανω λογκ ιν, οποτε μου καυλωσει θα κανω λογκ αουτ, οποτε μου καυλωσει θα πω “φευγω”. Δεν καταλαβαινω που βρισκεται το ζορι.

Ποτέ ο saolin ή άλλο του account δεν έχει κάνει σοβαρή κουβέντα εδώ μέσα. Το μόνο που κάνει είναι να ειρωνεύεται και να σπάει μπάλες με το φαμιλυ και λοιπές μπούρδες . Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να του μιλήσω σοβαρά και να πάρω σοβαρή απάντηση και κάθε απόπειρα έχει πέσει στο κενό.
Και έχουμε τώρα κι εσένα που υποθέτεις τι έχει γίνει και πετάς ξεκάθαρα μαλακιες. Γαμω την πουτανα μου γιατί δεν σας βάζουν σε παιδικό σταθμό τώρα που τελείωσαν τα σχολεία; Σε ένα camp βρε αδελφέ .

6 Likes

Ενταξει, μπορει να υποθετω και λαθος.

Αλλα το “εκ πειρας” αναφερεται στο οτι με το που μπηκα ενας χρηστης αρχισε να γραφει οτι “ξερω ποιος εισαι”, “ξερω ολα τα κακα που εχεις κανει” λες και ειμαι ο χιτλερ ρε μαγκα.

Εκτοτε οι 5 φιλοι του με ειρωνευονται σε καθε ποστ, ειτε υπαρχει σοβαρη διαθεση ειτε καβλαντα. Δεν εχω οση ορεξη νομιζετε πως εχω να τσακωνομαι, αλλα δε θεωρω πως επιτρεψατε και ποτε να γραψω κατι χωρις να ακολουθειτε τη γραμμη του μαγκα που “με ξερει”.

Ενιοτε διαλεγετε και το επιπεδο του συνομιλητη σας, το οτι εχετε πλατες λογω “ειμαστε ολοι ιδια ομαδα” δε σας δινει δικιο οταν καντηλιαζετε στοχευμενα οποιον αρπαξει ενας σας απ το λαιμο.

Μπορειτε να ειστε κουλ, και να ειναι κι οι αλλοι κουλ.

Είναι χαζή η κόντρα σου με το quintom και φυσικά δεν ενδιαφέρει το forum, μπορείτε να τα βρείτε αλλού.

4 Likes

Δε διαφωνω για το οτι ειναι χαζη. Διαφωνω στο οτι την προκαλω 100% εγω, οταν διαβαζω σε καθε μου ποστ πως ειμαι κατι αναμεσα σε γιο του σατανα/γιο του χιτλερ, και απορω με τη μαζικη υιοθετηση.

Ο Quintom , οι ιδιοι λετε, εχει ενα στρατο τρολλ να τον κυνηγανε. Μηπως αν δεν ηταν τοσο εμπαθης με ολους (εκτος απο αυτους που θαυμαζουν καθε νοτα μιας μπαντας), δεν ειχε; Μηπως τοτε το φορουμ λειτουργουσε καλυτερα, αν ελειπαν οι αμοιβαδες, οι ευχες για θανατο ανθρωπων, με τις πλατες των μοντς;

Και το “μη βριζεστε” γυρνατε και μου το μεταφραζετε σαν οτι θελω να κανω τον μπατσο. Ε αφου βριζεστε!

Αλλα προφανως δεν ειναι ετσι, εγω θα εβρισα (κι οι αλλοι 20 μειντεναδες κολλητοι μου), δε γινεται αλλιως.

Ποιος μπάτσος ρε κακομοιρο;
Εσύ δεν είπες ότι θα κάνεις logout, σε υποχρέωσε κανεις; έχεις την στοιχειώδη αξιοπρέπεια να κάνεις τουλάχιστον αυτά που εσύ ο ίδιος λες;
Πρωί πρωί και έχει γεμίσει πάλι το τοπικ με τις μπούρδες σου.

4 Likes

Θεωρω πως τα 3 ποστ μου εχουν μια δοση/αποπειρα λογικης (εστω της δικης μου, προσωπικης ερμηνειας αυτης), και απαντησες με “κακομοιρο” και με “μπουρδες”.

Ε ειναι μαλακια να βριζετε καποιον και μολις απανταει στο βρισιμο να λετε “α δεν ξερω τιποτα, σκασε μας κουρασες”. Εδω πλεον λεμε πως ο Σαολιν αρχισε να βριζει μονος του τους γονεις του.

Παραδεχτειτε πως δεν θελετε νεους χρηστες, πως δε θελετε αποψη που να διαφωνει με τη δικη σας, μετονομαστε το forum σε “metallica fan club”, καντε 10 μπαν, ακυρωστε τις μελλοντικες εγγραφες, και τελος. Αλλιως, αφηστε και τα υπολοιπα παιδακια να παιξουν χωρις ειρωνιες και μαζικο ντου.

ΥΓ. Δεν ξερω αν χρειαζεται (μαλλον χρειαζεται) να εξηγησω πως δεν εγκρινω την τακτικη του Σαολιν.
ΥΓ2. Εχω διαβασει δεκαδες φορες “δεν ξαναπανταω σε τρολλς”. Και ομως, απαντατε. Εκει δεν παιζει θεμα “στοιχειωδους αξιοπρεπειας”, ε;
ΥΓ3. Περιμενω απαντηση με ποσο μαλακας ειμαι η ραντεβου για ξυλο. Ολα τα δικια με το μερος σας ειναι, αλλωστε αν καποιος με πλακωσει στο ξυλο θα παρει like.

Δεν εχω αλλο account , δεν υποθετεις λαθος. Εχουν μαζευτει ατομακια με θεματα ανασφαλειας και ολοι πρεπει να συμφωνουν μαζι τους.

Εισαι κι εσυ αρκετα επιθετικος και offtopic, το ξερεις πολυ καλα.

Άλλη κουβέντα κάναμε με τον godslayer για τα λαιβ. Το Dyers Eve για μένα είναι στα ίδια επίπεδα με το Blackened πχ σαν σύνθεση. Ε αναλογικά λίγος κόσμος θα το αναφέρει δίπλα του ή διπλά σε Battery, Fight Fire ακόμα και Damage Inc.

To God that failed είναι και για μένα υποτιμημένο. Το To Live είναι επίσης σε σύγκριση με Orion και Call of Ktulu.

4 Likes

Επιθετικος ειμαι γιατι απο το πρωτο ποστ μου ειμαι τρολ. Τα ατομα ειναι προβληματικα ως εκει που δεν παει.

Θα πείς τίποτα ενδιαφέρον ή θα βγάζεις τα σπασμένα της παιδικής σου ηλικίας? Αλήθεια τι σε κάνει και νιώθεις τέτοια ανασφάλεια που ένιωσες την ανάγκη να μπείς εδώ μέσα? Πες μας μπούφο. Είσαι maiden μεχρι κόκκαλο τελικά ή γουστάρεις και metallica? Σε πρόδωσαν οι mets? Πες κάτι σχετικό με τη μουσική ΜΙΑ ΦΟΡΑ μόνο.

Το Dyers Eve δεν είναι underrated. Είναι το πιο thrash κομμάτι του δίσκου, πολύς κόσμος το ξέρει, το ακουει και το γουστάρει. Πολλές φορές όταν μπαίνω YouTube, στα σχόλια από κάτω βλέπω το “παίξτε το Dyers Eve”. Και τέλοσπάντων όταν στον δίσκο υπάρχουν τα Eye of the Beholder, Frayed, Shortest Straw, νομίζω οτι αυτά προηγουνται του Dyers.
Καλά, για το Disposable Heroes, γελάει ο κόσμος…underrated αυτή η θεορατη κομματάρα…περισσότερο “υποτιμημενο” είναι για μένα το Leper Messiah ή ακόμα και το The thing that should not be.
Σε γενικές γραμμές, δεν μπορούμε να μιλάμε για υποτιμημένα κομμάτια όταν μιλάμε για το Master ή το Justice, δύο από τους κορυφαίους metal δίσκους όλων των εποχών. Κάποια κομμάτια θα έχουν ακουστεί περισσότερο, θα εχουν μια μεγαλυτερη απηχηση από τον κόσμο και είναι λογικό αυτό, σε όλους τους δίσκους συμβαίνει αυτό, αλλά όλοι ξέρουν τα τραγούδια αυτά και το ποσό σημαντικα είναι και για την μπάντα και το metal γενικότερα.

4 Likes

Υποτιμημένα όταν λέμε, τι εννοούμε;;; Απ τον κόσμο ή την ίδια την μπάντα;;;

Όπως το σκέφτομαι εγώ, από τον κόσμο. Φαντάζομαι ότι αυτή ήταν η λογική με την οποία βγήκε αυτή η λίστα στα Kerrang, την αναγνώριση που έχουν από τους φανς.

2 Likes

Α ναι, δεν μπηκα στην κουβεντα σας για τα λαηβ εγω ουσιαστικα, απλως σου απανταω μονο σε αυτο που απαντησες σε μενα :stuck_out_tongue: (που ανεφερα πρωτος οτι ειναι υπερβολη να λεμε underrated τα Disposable Heroes & Dyers Eve). Συγκεκριμενα:

Συμφωνω μεχρι τελειας.

ΥΓ. Τα εχω δει και τα δυο λαηβ :sunglasses:

3 Likes

Απλα η καθολικοτητα και οι πολλες εποχες τους, μοιραζει και το τι θεωρει ο κοσμος (η αντιληψη της “μαζας΅”) κλασσικο τους.

Η αντιληψη που εχουμε περι υποτιμημενων ισως οφειλεται σε αυτο, προφανως μεταξυ μας δεν ειναι underrated το Disposable Heroes, απλα δεν ξερουν το κομματι και ολοι, απο τη στιγμη που Μεταλλικα ακουει ολη η γη για τους χ,ψ, λογους και οχι απαραιτητα με την νερντιλα που το κανουμε εμεις (π.χ. απο παιδια).

Ειναι σα να λεμε στους Clutch underrated το Spacegrass (με αφορμη το αλλο τοπικ). Δεν ειναι underrated, απλα η “παγκοσμιοσυνη” (λολ) του Regulator το κανει να μη φαινεται στην πρωτη γραμμη.

ΥΓ. Εμετάλλικα με κάθε μου λέξη, ξερω.
ΥΓ2. Καλα ειναι αυτα τα αρθρα μεσα στη φαινομενικη τους (για εμας) αφελεια, τα διαβαζει ο εκαστοτε μη σουπερ-γνωστης και μαθαινει και κανα τραγουδι.

2 Likes

κόψε μωρέ το ΥΓ , μια χαρά η άποψη σου , άστο έτσι . Συμφωνώ κιόλας . Συμβαίνει καμιά φορά και αυτό που λες .

1 Like

Underrated θα παραμείνω στην αρχική άποψη μου για το Devil’s Dance & Ronnie

Στα 5 πρώτα ίσως να υπάρχουν αλλά να ’ ναι 3-4-5 ;;; Είναι πιο καθολικά αναγνωρισμένα

2 Likes

90s are back κουφαλες.

2 Likes