Μetallica

Απλα η καθολικοτητα και οι πολλες εποχες τους, μοιραζει και το τι θεωρει ο κοσμος (η αντιληψη της “μαζας΅”) κλασσικο τους.

Η αντιληψη που εχουμε περι υποτιμημενων ισως οφειλεται σε αυτο, προφανως μεταξυ μας δεν ειναι underrated το Disposable Heroes, απλα δεν ξερουν το κομματι και ολοι, απο τη στιγμη που Μεταλλικα ακουει ολη η γη για τους χ,ψ, λογους και οχι απαραιτητα με την νερντιλα που το κανουμε εμεις (π.χ. απο παιδια).

Ειναι σα να λεμε στους Clutch underrated το Spacegrass (με αφορμη το αλλο τοπικ). Δεν ειναι underrated, απλα η “παγκοσμιοσυνη” (λολ) του Regulator το κανει να μη φαινεται στην πρωτη γραμμη.

ΥΓ. Εμετάλλικα με κάθε μου λέξη, ξερω.
ΥΓ2. Καλα ειναι αυτα τα αρθρα μεσα στη φαινομενικη τους (για εμας) αφελεια, τα διαβαζει ο εκαστοτε μη σουπερ-γνωστης και μαθαινει και κανα τραγουδι.

κόψε μωρέ το ΥΓ , μια χαρά η άποψη σου , άστο έτσι . Συμφωνώ κιόλας . Συμβαίνει καμιά φορά και αυτό που λες .

Underrated θα παραμείνω στην αρχική άποψη μου για το Devil’s Dance & Ronnie

Στα 5 πρώτα ίσως να υπάρχουν αλλά να ’ ναι 3-4-5 ;;; Είναι πιο καθολικά αναγνωρισμένα

90s are back κουφαλες.

Λογικά από τον κόσμο γιατί ο κόσμος ψήφισε στο Kerrang. Αλλά μπορούμε να τα χωρίσουμε σε 2 κατηγορίες και να κάνουμε κουβεντούλα

Ο Λαρς γιατί δεν σηκώνει το τηλέφωνο (να πάρει τον Μαστεην)?

Εδώ παίζει μόνο το Seek and Destroy από το kill’em στα live για να μην του πληρώνει δικαιώματα!

καλά , περάστε οι 2 αποπάνω απ το θρεντ να πείτε περαστικά στον άνθρωπο ρε … Ως πρέσβης του εν Ελλάδι Μεταλλικα φαμιλυ και Ελλήνων εξωτερικού αντίστοιχα

το εχουμε κανει στα social εκει που εχει και αξια αλλωστε. :stuck_out_tongue:

Εγώ δεν του έχω πει πουθενά γιατί δεν θα το δει όπου και να το γράψω, αρα δεν βρίσκω τον λόγο. Καλά να’ναι ο άνθρωπος

:’)

Ναι οκ, ούτε εγώ περίμενα να δω σε αυτή τη λίστα Disposable και Dyers απλά δε μου φαίνεται παράλογο να το θεωρεί κάποιος underrated αν το βάζει στην ίδια κλίμακα με το Battery και το Seek and Destroy για παράδειγμα που ξέρει και ο περιστασιακος ακροατής.

Στην ουσία μια τέτοιας ψηφοφορίας πάντως δε θα περίμενα να δω τίποτα από τα 5 πρώτα.

Τι θα γίνει με την φάση σου? Θα βουλώσεις επιτέλους?

Σας ενοχλει το ξεβρακωμα;

Γουστάρω απίστευτα το ποσό συναυλιακό κομμάτι είναι, το sing along μερος και το πώς κλείνουν το κομμάτι.

Ολα αυτα που λες ειναι υπεροχα drenie, απλα το καλυτερο ειναι το πως βουλωνουν στοματα.
Προτιμω το στουντιο τελειωμα μακραν παντως. Αν και το καλυτερο ειναι το τελειωμα απο την demo εκδοση.

Ενα ατομο με το IQ το δικο σου ή του αλλου, ναι, ως ξεβρακωμα θα το βλεπει. Ταιζω τρολλς, RIP και kappa.

Τι κλεισιμο ήταν αυτό ρε!..:metal:

Τσέκαρε και αυτό.
Εκεί που το δοκίμασαν πρώτη φορά