Μetallica

Στο official remaster δεν υπαρχει διαφορα στο μπασο σε σχεση με αυτο που βγηκε το 1988…

1 Like

Αρρώστια!!!

1 Like

Στο ριμαστερ ειναι πιο “καθαρά” τα τραγούδια

5 Likes
1 Like

10/10 εκτελεση και κομματαρα εννοειται.

3 Likes

καλή εκτέλεση όντως. το κομμάτι από τα τίμια του δίσκου, αλλά πραγματικά αστείοι στίχοι

Πολύ καλό το Frantic και τρομερό το performance. Έτσι, να παίζουν τραγούδια από το St. Anger να γουστάρουμε.

Εγώ θα ήθελα μια συναυλία Metallica στην Ελλάδα αλλά να παίξουν μόνο από τους δίσκους της νέας χιλιετίας (St. Anger, Death Magnetic, HTSD). Άντε και Garage και Load / Reload αλλά όχι τα hits (πχ Carpe Diem Baby, Thorn Within, The Small Hours).

Έτσι για να ξενερώσουν οι φασαίοι που πάνε να ακούσουν ένα συγκρότημα περιμένοντας να ακούσουν τα 3-4 hits που γνωρίζουν.

ισα - ισα που εμενα οι στιχοι μου αρεσουν πολυ. Δεν μου αρεσουν σε ολο το στανγκερ οι στιχοι αλλα σε αυτο , τους γουσταρω.

δεν με χαλαει δηλαδη κοθολου αυτο το τικ τικ τικ τοκ !

μα δε μίλησα για το τικτοκ.

If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning
Or look ahead, but keep on turning?

Do I have the strength
To know how I’ll go?
Can I find it inside
To deal with what I shouldn’t know?

Could I have my wasted days back
Would I use them to get back on track?

You live it or lie it!

My lifestyle determines my deathstyle

Keep searching, keep on searching
This search goes on, this search goes on

Frantic tick tick tick tick tick tick tock
Frantic tick tick tick tick tick tick tock

από αυτό το αχαρακτήριστο πράγμα λες να με χαλάει το τικτοκ;

1 Like

μια χαρα τους βρισκω !! χα χα χα χα!!

@kbil ισως να φαινεται καπως “παιδικο” αυτο το deathstyle αλλα μεχρι εκει .
Δεν ειπαμε οτι ειναι και οι στιχοι του outlaw ή του disposable αλλά δεν χρειαζεται κιολας.

1 Like

εντάξει προφανώς και είναι δεκτό να σου αρέσουν (ο καθείς έχει δικαίωμα στο κακό γούστο :stuck_out_tongue:). απλά εδώ νομίζω ότι μιλάμε για ιστορικά χαμηλά σε ποιοτικά στάνταρτς. αλλά αυτή είναι η αποψάρα μου, δεν εχει και ιδιαίτερη σημασία

2 Likes

βαριεμαι να βαλω φωτο της Σαντορινης !! χα χα χα χα!!

Ενταξει ναι ευκολα σας εχω γραμμενους ολους και απολαμβανω (οσο γινεται δηλαδη) και τις πιο μετριες - κακες στιγμες της αγαπημενης μου μπαντας. Ακομη και αυτες τις βρισκω καλυτερες απο πολλες άλλες.

2 Likes

Μεγαλη αληθεια.

1 Like

εμείς δεν έχουμε ψυχή ;; :cry: Δεν τους έχουν δει όλοι πολλές φορές στην Ελλάδα / εξωτερικό . Εϊτε ηλικιακά είτε λόγω κάποιας συγκυρίας

ελα να μας βαλεις στη θεση μας ρε … ωρα εχεις ! :heart_eyes:

3 Likes

Είπα κάτι που δεν ισχύει; Ή μήπως κάτι που σε αφορά :stuck_out_tongue:;

Διακόπαρες πάλι;

2 Likes

πρωτα εσενα αφορα και μετα εμενα … :sunglasses:

1 Like

βάλε ναύπλιο! έλα ρε, γιατί γραφικός;

1 Like

οχι οκ απλα προβλεπε απαντηση.
Προφανως και δεκτη. Σιγα και τι εγινε ;
Εχω γραψει πολλες φορες οτι δεν θεωρω το στανγκερ τοοοοοοοοοοοοοοσο κακο.
Εδω αλλοι εχουν δικαιωμα να λενε οτι ο Black Album δεν ειναι 12 στα 12 και δεν τους παιρνουμε με τις πετρες.

3 Likes