Μetallica

Ηχο τελειο δεν ειχε χτες , τουλαχιστον εκει που καθομουν εγω ειχε πολλες μεταπτωσεις και μπουκωματα… Και επρεπε να ειχε και μεγαλυτερη ενταση καθως και αυτη ακομα σε σημεια παραμπουκωνε και ηταν χαμηλα… … Οπως και Ghost δεν ειχαν καθαρο ηχο στις κερκιδες εκει που ειμουν εγω…

Εμ αφου μου πηγες κυρια!!

3 Likes

Προσωπικά δεν με χαλάει και τόσο αυτό με τα doodles, πάντα το κάνανε, απλά παλιότερα είχαν κάτι βαρετά σολο, τώρα κάνουν και τον χαβαλέ τους, αποτείνουν και φόρο τιμής σε καλλιτέχνες της κάθε χώρας που πάνε και όλα καλά. Δεν είναι να τα παίρνεις και στα σοβαρά. Προφανώς από την στιγμή που το κάνουν θα δεχτούν και την ανάλογη κριτική βεβαίως αλλά και πάλι μικρό το κακό. Ο Warrior είναι σπουδαίος καλλιτέχνης και δεν αλλάζει αυτό όσο περίεργος και να είναι, από την άλλη οι Metallica κάνουν αυτό που γουστάρουν, και υποψιάζομαι ότι όσο κι αν στεναχωρήθηκαν διαβάζοντας τα σχόλια του δεν θα κλάψουν κιόλας.

Δικηγόρος του? Ξαφνικά πάντως ψιλοασχοληθηκαν μερικοί με τν warrior.

Δηλαδή αν έρθουν Ελλάδα θα παίξουν τίποτα από Ξύλινα Σπαθιά; Δεν θα με χάλαγε καθόλου να ξες :stuck_out_tongue:

Λίγο '90s ελληνικό rock να γουστάρουμε!

1 Like

Πολύ φοβάμαι ότι θα μείνουμε με την απορία…

Και με την απορία του “γιατί” δεν έρχονται

Δεδομένου ότι το εισιτήριο ήταν το φθηνότερο μόνο 83 ευρώ …:wink: Arena ήταν περισσότερα χρήματα …και ήδη έχω πληρώσει πολλά για συναυλίες φέτος

Αν έρθουν θα παίξουν Rotting Christ :stuck_out_tongue:

1 Like

Πριν 3 χρονια καυλωσαμε ολοι με την επιστροφη των Metallica μετα απο 8 χρονια χωρις δισκο, απο το πουθενα, αφου δεν ειχε ανακοινωθει ουτε ονομα δισκου, ουτε ημερομηνια ουτε τιποτα, και απλα εσκασε το βιντεο αυτο, απο ενα τραγουδι που επιμενω μεχρι σημερα πως ειναι απο τα καλυτερα του δισκου, και αρκετα υποτιμημενο. Για μενα αυτο το τραγουδι ειναι πλεον κλασικο, και ισως το καλυτερο opener δισκου απο το Blackened και μετα. :sunglasses:

3 Likes

Όχι και υποτιμημένο

Υποτιμημενο το λεω γιατι τις περισσοτερες φορες ο κοσμος θα αποθεωσει την “αγια τριαδα” δηλαδη τα Spit Halo Moth, που ειναι πιο “εντυπωσιακα” ας πουμε, αλλα για μενα προσωπικα το Hardwired ανηκει μαζι με τα αλλα και κανουν αγια τετραδα :stuck_out_tongue:

1 Like

Υπερβολικό σε βρίσκω. Καλύτερο opener από το Enter Sandman δεν υπάρχει πουθενά. Ain’t My Bitch επίσης καλύτερο (χαλαρά ανώτερη ποιότητα σύνθεσης). Kαι το Fuel καλύτερο είναι.

3 Likes

Blackened & Ain’t my bitch για μένα

1 Like

Όλη η Πράγα, Metallica

5 Likes

Ζηλεύω

1 Like

Κομματάρα το Hardwired αλλά σαν opener δίσκου καλύτερο μόνο από Frantic και That was just your life. Άψογο opener συναυλίας βεβαίως, και σίγουρα ένα thrash κομμάτι με σωστή διάρκεια, τίποτα περιττό.
Edit ίσως καλύτερο και από Fuel τώρα που το σκέφτομαι

1 Like

Εγώ εδώ συμφωνώ με τον Quintom, αν και για το Enter Sandman παίζει ρόλο και ο κορεσμός.

2 Likes

Εντάξει για οπενερ όταν έχεις hit the lights, fight fire with fire, battery, blackened, enter sandman, ain’t my bitch, fuel (ας πάρουμε ως δεδομένο ότι frantic και TWJYL είναι υποδεέστερα) , δεν μπορείς να πεις ξεκάθαρα ποιο είναι καλύτερο από το άλλο.

Είναι όμως in your face το
Hardwired και σε βάζει με την μια ( χωρίς τίποτα περιττό όπως είπε και ο @shadowking69 ) Στο ύφος του δίσκου. Τα μικρά σε διάρκεια και παρ’τα στα μούτρα κομμάτια, μας έχουν λείψει από τους Metallica.

Φοβερό οπενερ συναυλίας ( λειτουργεί εξαιρετικά και σε ανοιχτούς χώρους όπως διαπίστωσα στο Βουκουρέστι) και τους έκανε συναυλιακά να μην είναι μία ρετρό μπάντα που στηρίζεται αποκλειστικά στα διαμάντια του παρελθόντος.

5 Likes

Ούτως ή άλλως για μένα το Sandman όσο ιστορικό και να είναι, και όσο ριφφαρα και να έχει, είναι υποδεέστερο από Bitch και Fuel, τα οποία μου μιλάνε πιο πολύ (και αν και τα έχω ακούσει επίσης 100αδες φορές, δε μου ακούγονται κορεσμένα). Περί ορέξεως… Τώρα γιατί να είναι ανώτερη μια πιο πολύπλοκη σύνθεση, δεν το καταλαβαίνω @bostonflesh.

Τέσπα, η ουσία είναι ότι πριν 3 χρόνια πολλοί από εμάς που είχαν ξεγράψει τιυς Metallica αναθαρρησαν διστακτικά, και τελικά ανταμειφθηκαν με μεγάλη θετική έκπληξη 3 μήνες αργότερα.

4 Likes