Μetallica

Με το Hetfield σε rehab χλωμό. Την τελευταία φορά κόντεψαν να διαλύσουν τη μπάντα επειδή ο κοντός βιαζόταν να ηχογραφήσει ενώ είχε μόλις είχε βγει από την κλινική, χλωμό το βλέπω να κάνουν τέτοιες ανακοινώσεις μόλις έχει μπει. Χοντράδα μεγάλη θα είναι να του βάζουν τέτοια πίεση.

Το πιθανότερο είναι να ανακοινώσουν dvd κλπ για το S&M. Άλλωστε το XX εκεί παραπέμπει.

2 Likes

Φοβάμαι ότι θα απογοητευτείς, είναι για κάποια φεστιβαλ που θα ανακοινωθούν την ίδια ώρα με το τέλος της αντίστροφης μέτρησης στην Αμερική. Χοντράδα μεν αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα έχουν συμφωνήσει όλα αυτά, αλλιώς μπορούν να ακυρώσουν ξανά.

Δε νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι πιο απογοητευτικο απο το να εχουν αντιστροφη μετρηση για την κυκλοφορια DVD για το S&M^2, κατι που το θεωρουμε ουτως ή αλλως αυτονοητο ολοι μας πως θα συμβει.

Και οταν ο Τζεημς ηταν ρηχαμπ το 2001 παλι ο κοντος φταιει ε? Αυτος πηγε να διαλυσει την μπαντα :sweat_smile:

Δεν νομίζω να χτίζουν τέτοιο hype για κάτι τόσο… δεδομένο.

1 Like

Ναι το ιδιο λεμε :stuck_out_tongue:

Οχι οτι καποια ανακοινωση φεστιβαλ ειναι κατι κοσμογονικο. Το μονο που θα μπορουσα να δικαιολογησω προσωπικα ως αξιο αντιστροφης μετρησης θα ηταν ανακοινωση για νεο δισκο, νεο project συνεργασιας, ή κατι καινουριο για τους Metallica, και τιποτα απο αυτα δεν προκειται να συμβει με τον redneck στην rehab.

Βασικά είναι κάποια συνεργασία με κάποια φεστιβαλ που κάνει ένας τύπος στην Αμερική
image

τυχαίο; δεν νομίζω

Συγγνωμη, οι Metallica εχουν βαλει και εκατοστα δευτερολεπτων?
Ποναει το μυαλο μου :joy:

1 Like

Γενικά πονάς, άστα αυτά :stuck_out_tongue:

2 Likes

:rofl:

Ε οκ αρα θα εμφανιστουν στο Louder Than Life οι Metallica του χρονου. Στα παλια μας τα παπουτσια. Φοβερο νεο ωστε να δικαιολογει ολοκληρη νεα σελιδα στο διαδικτυο και αντιστροφη μετρηση :roll_eyes:

Παντως λεει Metallica XX το οποιο σημαινει οτι το 2020 κλεινουν 20 χρονια απο το I Disappear, μπορει να παιζουν ολοκληρο το EP σε καθε συναυλια για την επετειο…

2 Likes

Το λες και βασανιστήριο :joy: αν και η instrumental έκδοση είναι πολύ καλή

1 Like

Εσενα το 2023 σε περιμενει επετειος του αγαπημενου σου δισκου απο Metallica… 20 χρονια… κατσε καλα…

Θα πληρώσω να το δω μόνο αν έχουν τον κανονικό ήχο του δίσκου στις συναυλίες! Τα κατσαρολικά εννοώ, ή το κάνεις σωστά ή καθόλου!

1 Like

^ Εσυ στην Μαλακασα αν το κανουν αυτο

4 Likes

Η Μαλακάσα πλέον είναι για κάνα κοψίδι και για κάνα paintball.

2 Likes

Για St. Anger επετειακη την ανοιγουν ξανα

1 Like

Και το Νίκος Γκούμας θα άνοιγαν ξανά για τέτοιο σόου, να γίνουν και οι απαραίτητες συγκρίσεις με το πρώτο live Maiden στην Ελλάδα :stuck_out_tongue:

1 Like

1 Like

Δεν είπα ότι φταίει ο ένας η ο άλλος, το γεγονός (καθότι καταγράφηκε στο SKOM, άρα γεγονός καταγράφω, δεν έκανα κάποια κρίση, “να διαλύσουν” γενικά έγραψα, προς τι το triggαρισμα; ) είναι πως όταν βγήκε ο Hetfield από το πρόγραμμα ήθελε το χρόνο του και να πάει η μπάντα σε πιο αργούς ρυθμούς. Αυτό δημιούργησε σύγκρουση.

Φαντάζομαι αν η ανακοίνωση αφορά περιοδεία πως θα είναι κάτι που θα έχει συμφωνηθεί από καιρό και θα επιβεβαιωθηκε πριν μπει για rehab. Γιατί χθες-προχθές διάβασα τον υπεύθυνο του fan club τους να γράφει πως ο Hetfield έχει ανάγκη από “privacy” και δεν επικοινωνεί με κανένα από τη μπάντα. (έκλεισε και το Instagram BTW).

Μόνο αυτός ξέρει αν θα έχει διάθεση να περιοδεύει η να ηχογραφήσει όταν θα βγει. Αλλά ειδικά οι περιοδείες και η ζωή στο δρόμο δεν είναι ότι πιο εύκολο φαντάζομαι για κάποιον που παλεύει να απεξαρτηθεί.

Προσωπικά δεν έχω την παραμικρή κάψα να τους δω η να ακούσω νέο υλικό αν ο (κάθε) Hetfield έχει θέματα υγείας.

Τι καψα να εχεις, αφου ειδες το τελευταιο τους live ever μεχρι νεοτερας ρε αλητη!

4 Likes

Χαχαχα δε το λέω εγωιστικό ρε (“τους είδα και μπορώ να περιμένω”) αλλά όπως έγραψα και πιο παλιά, προτιμώ να είναι οι Rock star μου ζωντανοί και καλά και ας το παρατήσουν το άθλημα.
2-3 φορες το χρόνο τους έβλεπα την τελευταία δεκαετία θα μου κακοφανει αλλά…

3 Likes