Μetallica

Ε, προφανώς ύφος από ύφος διαφέρει, δε νομίζω να είπα κάτι όταν εσύ μου απάντησες ότι δεν είμαι ωραίος γερασμένος (παρ’ ό,τι είμαι).

Άλλοι, απ’ ό,τι φαίνεται, παίρνουν κάποια πράγματα ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ πιο σοβαρά απ’ ό,τι θα έπρεπε, γιατί έχουμε και μια υπόληψη να προστατέψουμε (του Heftield, όχι τη δικιά μας, ε).

3 Likes

Το ότι έχει πει αυτό το πράγμα, για ζωντανή εμφάνιση μουσικού σε μια από τις καλύτερες ορχήστρες στον κόσμο, ο Ulrich, ξαναλέω ο ULRICH (με κεφαλαία για να το τονίσω), ΜΕ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ. Ή μας δουλεύει ή απλά δεν καταλαβαίνει ούτε ο ίδιος τι συμβαίνει με την πάρτη του. Τεσπα.

3 Likes

Δε διαφωνώ για τον Ulrich γενικά, ο ίδιος παραδέχεται άλλωστε ότι έχει σταματήσει να κάνει practice εδώ και 20 χρόνια, αυτό δε σημαίνει πως οι Metallica σαν μπάντα είναι προβαρισμενοι πάντα. Το αν είπε κάτι τέτοιο σε κατ ιδίαν συζητήσεις (μουσικός της συμφωνικής το μετέφερε) σημαίνει πως μάλλον είχαν κάποια παράπονα.

Το ότι ο Hetfield βγήκε μόνος με την ορχήστρα (που για μένα ήταν πολύ καλή στιγμή) και δε σου ακούγονταν καλά πάντως δε φταίει ο Hetfield. Εκεί είναι που η ορχήστρα πρέπει να προσαρμοστεί πάνω του και όχι το ανάποδο.

Είχε στιγμές που όντως δε δούλεψε καλά λαιβ (πχ στο For Whom που για ένα διάστημα αλλού ήταν η μπάντα και αλλού ή ορχήστρα) που στην ταινία το έστρωσαν. Εκεί έφταιγε ο Λαρς πχ που μπήκε πιο νωρίς, κάτι που το κάνει συχνά αλλά δεν ήταν με 3 μουσικούς που τον ξέρουν και προσαρμοζονται γρήγορα, αλλά με 103

Βασικά χεστήκαμε αν γέρασε ή όχι ο Hetfield και για την υπόληψη του και προφανώς δεν κατάλαβες καν το αρχικό μου ποστ

Την επόμενη φορά να φτιάξεις ενα πλακάτ να λέει ότι πρέπει να κάνει κανένα μπότοξ να δείχνει νέος

Μου φαινεται οτι παρεξηγησατε λιγο το context της ατακας του Lars.

Το ειπε ως κοπλιμεντο για τον τυπο που προβαρε το Pulling Teeth μονος του, το εκτελεσε μπροστα τους, και ολοι τον χειροκροτησαν και επεμεναν να το παιξει μονος του στο live, οπως και εγινε (σχετικα). Δεν ηταν σποντα για τα υπολοιπα μελη της συμφωνικης ορχηστρας. Αλλωστε κατι τετοιο θα ηταν αδυνατον, δηλαδη το να βγει καθε μελος της ορχηστρας και να παιξει κι απο ενα τραγουδι των Metallica σολο. Και ακομα και στην συνεντευξη με τον Pingel, δεν το λεει ως αρνητικο ο ιδιος, ουτε τον πειραξε αυτη η ατακα. Καταλαβαινω οτι πουλαει το κραξιμο στον Lars, αλλα δε νομιζω οτι εν προκειμενω ειπε τιποτα τραγικο…

Δεν ακουγοταν καλα ο Τζεημς στο Unforgiven III? Εδω ακουγεται τελεια ακομα και σε βιντεακια τραβηγμενα απο το κοινο…Που τα ακουτε αυτα ρε σεις? Κατα τα αλλα αυτο ελειπε, να ειναι κατι λαθος του Χετφιλντ :stuck_out_tongue:

4 Likes

Hating Lars sells… but who’s buying?

1 Like

Λάθος παράθεση έκανες, εμένα μου άρεσε το UNIII, το έγραψα από την πρώτη στιγμή άλλωστε. :sunglasses:

2 Likes
  • Στην τελευταια θεση το Suicide And Redemption :joy:
  • Θεση 114 το Lords Of Summer, δηλαδη κατω απο ολοκληρο το St. Anger
  • Θεση 113 το Don’t Tread On Me, δηλαδη κατω απο οτι εβγαλαν απο το 1991 εως το 2007 ας πουμε
  • Θεση 112 το Of Wolf And Man, ενταξει εκει με πιανει νευρικο γελιο
  • Εννεα τραγουδια χειροτερα απο ολο το St. Anger συνολικα, ενα εκ των οποιων Shortest Straw
  • Wherever I May Roam στην θεση 72 απο τα 115 τραγουδια των Metallica
  • My Friend Of Misery θεση 67 - μηπως ο φιλος εχει κομπλεξ με το Metallica?
  • Struggle Within θεση 65 - Ναι ο φιλος εχει σιγουρα θεμα με το Metallica
  • Outlaw Torn θεση 60 :joy::joy::joy:
  • Minus Human θεση 43 ε, πανω απο το μισο μπλακ αλμπουμ και σχεδον ολοκληρα Load/Reload
  • I Disappear θεση 26 :roll_eyes:
  • Hit The Lights δευτερο καλυτερο τραγουδι εβερ, δεν αντεχω αλλο :rofl:
  • Το One στην θεση 15 ε, ισως επειδη εχει καθαρο ηχο στις κιθαρες, τι φλωριες ειναι αυτες
  • Damage Inc καλυτερο τραγουδι Metallica λοιπον

Ο φιλος πρεπει να πονεσε πολυ το 1991 οταν βγηκε το μπλακ αλμπουμ

7 Likes

Ό,τι να ναι… Ο κάθε παπάρας που γράφει στο Loudwire και το κάθε “Loudwire” φτιάχνει μία λίστα με τα τραγούδια που του αρέσουν εκείνου και την βαφτίζει «Λίστα καλύτερων κομματιών»:unamused:

Ανοιχτό μυαλό μηδέν, πιθηκισμός, αναμάσημα των έτσι κι αλλιώς επικρατούντων απόψεων και μία στείρα τάση σύγκρισης των «παλιών» με τα πιο καινούρια κομμάτια η οποία έχει καταντήσει μιζέρια πλέον και εμποδίζει τον ακροατή να πάει λίγο παρακάτω.

2 Likes

To βρίσκω λίγο υπερβολικό αυτό το “γέρασε απότομα”. Για να είμαι ειλικρινής ο Xετ σε αυτή τη φάση είναι ότι πιο κοντινό στην προ Load φάση του, και μάλιστα φωνητικά, ειδικά στο UN3 δίνει συγκλονιστική ερμηνεία, αν και εμφανώς νιώθει άβολα χωρίς κιθάρα.
Κατά τα άλλα συμφωνούμε όλοι πως στα γρήγορα κομμάτια η ένωση των δύο διαφορετικών κόσμων δεν είναι και τόσο αρμονική και θεωρώ πως όταν βγει και σε δίσκο θα φάει σκόνη όπως τρώει τόσα χρόνια και το πρώτο.
Έχω την αίσθηση ότι το NEM εδώ είναι καλύτερο από το πρώτο S&M, ευκαιρία για τα “ροκ ραδιόφωνα της χώρας” να αλλάξουν ένα κομμάτι από την playlist τους :stuck_out_tongue:

4 Likes

https://eu.usatoday.com/story/entertainment/music/2019/10/09/metallicas-lars-ulrich-sm-2-concert-film-20th-anniversary-james-hetfield-rehab/3917462002/

Q: You guys recently announced that you’re postponing your fall tour of Australia and New Zealand as James reenters rehab. How is he doing now, to your knowledge?

A: He’s doing what he needs to; he’s in the process of healing himself. I feel bad for everybody down in Australia and New Zealand, but we’re excited to get back to full force and come back stronger and healthier than ever. Along the way, there’s obviously an occasional bump in the road. But it’s been an incredible ride, and we’re looking forward to getting back down there, hopefully next year.

Q: James has been vocal about his struggles with addiction and sobriety through the years. Were you surprised when he told you about his decision to return, or how did you react?

A: I don’t have anything more to add – we put out a statement a week ago. I think the biggest surprise is just how positive the feedback has been from our fans and friends and peers alike. It’s very heartwarming, and it’s just blown our minds how much love and appreciation and support we’ve gotten in the last week since we had to postpone this. It’s an incredible thing.

4 Likes
1 Like

Κάλτσες;; Εταιρεία ρουχισμού είναι η Stance, μην περιμένετε τίποτα σπουδαίο

3 Likes

Να τις αγοράσει ο Λαρς μπας και αρχίσει να παίζει τις κάλτσες του!

4 Likes

Ε ναι ρε χειμώνας έρχεται πρέπει να πουλήσουν κάλτσες

Να πουλήσουν παλτά τα… παλιοπαλτά :stuck_out_tongue:

2 Likes

Έχουν ήδη διώξει τον μαστειν ρε!

5 Likes

4 Likes