Μetallica

Να πως φτιάχνει η μέρα σου!

8 Likes
1 Like

Χρόνια πολλά στον ΔΥ

7 Likes

Και στο Hardwired… αλλά και το ReLoad (τον αγαπημένο δίσκο του @QuintomScenario, τι να πεις γι αυτό το παιδί :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Καπου μπερδευτηκες, δεν ειναι το αγαπημενο μου το Reload… το καλυτερο τους και το πιο μπροστα απο την εποχη του ειναι. Αποδειξη οτι 22 χρονια μετα, και ακομα δεν το εχουν καταλαβει ολοι.

Κάτι μου λέει πως δεν θα το καταλάβουν ποτέ!

Δεν σε φωνάζουν τυχαία “υπερήφανο αιρετικό” :joy::joy::joy:

Όλα τα μεγάλα έργα και μεγάλοι καλλιτέχνες εκτιμώνται μετά θάνατον

Δύσκολο να καταλάβεις κάτι αν δεν το ακούς επειδή σου είπαν ότι πρέπει να λες πως δεν είναι καλό…

Βρε Quintom όταν διαφωνούμε μαζί σου δεν πάει να πει ότι είμαστε αμοιβάδες και φερέφωνα των απόψεων των άλλων.

Έχω δοκιμάσει να το ακούσω πάρα μα πάρα πολλές φορές και κάθε φορά το βρίσκω κωμικοτραγικό για μια τόσο μεγάλη μπάντα να κυκλοφορεί κάτι τέτοιο. Προφανώς δεν θες να ακούσεις τη γνώμη μου για το St. Anger.

2 Likes

Ήταν το απρόσωπο δεύτερο ενικό, μην θίγεσαι. Άλλωστε εγώ δεν μιλησα για αμοιβαδες, αυτά είναι δικά σου. :stuck_out_tongue:

Εγώ διαφωνώ, το μόνο κωμικοτραγικό στην υπόθεση Reload είναι για μένα το να μην βλέπει και να μην ακούει κάποιος το μεγαλείο των συνθέσεων, που είναι εφάμιλλο του Load. Είναι μόλις 2019, μέχρι το 2030 έχουμε ακόμα…

To Σερενγκερ δε μου αρέσει πέραν 4 τραγουδιών, κι αυτά δεν τα θεωρώ και άξια σοβαρής αναφοράς.

Είναι πολύ λογικό πολλοί να έχουν τραβήξει ένα μεγάλο Χ στα Loads… αφού δεν τους κάνει να ακούνε τους Metallica να παίζουν έτσι, πως να το κάνουμε, με το ζόρι παντρειά δεν γίνεται… προσωπικά τα Loads με κάνανε fanboy της μπάντας, ίσως επειδή τους “γνώρισα” σε αυτή την περίοδο.

Δεν δέχομαι με τπτ όμως τα άτομα που αποθεώνουν το htsd και θάβουν τα loads… να λένε ταυτόχρονα μαλακία το memory και τραγουδάρα το dream no more, μαλακία το devil’s dance αλλά το now that we are dead να γαμάει… κομματάρα το manunkind αλλά το where the wild things are και fixxxer να είναι αίσχη. Κάπου έχουν σίγουρα μπερδευτεί

3 Likes

Ξέρεις τέτοιους;

1 Like

αρκετούς…

Συμφωνώ σε αυτό που λες… Και έκανες ωραίο διαχωρισμό, γιατί εγώ από HTSD κρατάω το ομότιτλο, το Moth, το Spit out the Bone και το Halo on Fire. Αντε και το Atlas Rise, όλα τα άλλα μου φαίνονται μέτρια στην καλύτερη. Και ναι σε επίπεδο Loads θα έλεγα, με πιο metal ήχο και attitude όμως.

1 Like

Άρα το θεωρείς κάπως όπως το Reload. Μερικές κομματάρες και μερικά πιο μέτρια.

Από το Reload μ’ αρέσει μόνο το Memory… Ντάξει το Fuel φάση έχει αλλά έτσι σαν εισαγωγικό σφηνάκι όχι τπτ τρομερό. Το Unforgiven II είναι… ΙΙ. Ενώ από το HTSD 4. Επίσης, το συνολικό επίπεδο των υπολοίπων είναι συνολικά πολύ καλύτερο στο HTSD… Υποκειμενικά φυσικά.

Εγώ βρίσκω ακριβώς αντίθετα τα πράγματα ( δεν είναι γαμάτη η μουσική και πώς την εισπραττει ο καθένας διαφορετικά ;;; )

Θεωρώ ότι το Load & Reload έχει περισσότερο attitude από το htsd , το οποίο το παράτησα σχετικά γρήγορα, αν και μου άρεσε , καλό το θεωρώ ακόμα

2 Likes