Μetallica

Πάρα πολύ ωραίο κείμενο @QuintomScenario!

Τραγούδι που πονάει. Αυτά.

4 Likes

Mama Said, κορυφαία στιγμή των Metallica γενικά, όχι μόνο του Load.

1 Like

Βιολογική μάνα είναι μόνο μια, καθώς είμαστε σε political correct eco chamber

Για οσους δεν ειμαστε στην ατυχη ομαδα αυτων που δεν γνωρισαν ποτε ή δεν θυμουνται την βιολογικη τους μητερα αναφερομαι… Σε αυτη την ομαδα ανηκει δυστυχως η μανα μου, εχασε τη δικια της οταν ηταν 3 χρονων. Απο τις πιο λυπητερες ιστοριες που εχω ακουσει.

Κατα τ αλλα οκ, δεν γνωριζω πως ειναι, πιθανως ο ρολος της αντικαθισταται αν το ατομο με το οποιο μεγαλωσες δεν ειναι η βιολογικη σου μανα, ουσιαστικα ειναι το ατομο που αισθανθηκες την πρωτη αγαπη και δεσιμο.

Γενικα ειμαι υπερ του political correctness, αλλα νομιζω εδω το παρακανες φιλτατε :stuck_out_tongue: εκτος αν ειναι τρολαρισμα που μαλλον ειναι γιατι τετοιος εισαι :nerd_face:

2 Likes

Ούτε εμένα μου άρεσε η εισαγωγή αλλά με έχουν κατηγορήσει για έλλειψη προκλητικότητας εδώ μέσα και έπρεπε να αποζημιώσω

emena-mou-arese-εμενα

5 Likes

Το “βιολογικη μανα” ειναι το ΜΗ political correct εν προκειμενω

Τα 3 τελευταία του LOAD θα καλυφθούν μετά τις 16 Νοεμβρίου, καθώς βρίσκομαι από το Σάββατο σε road trip και για 7-8 μέρες ακόμα.

Σας γράφω από το πανέμορφο Knoxville του Tennessee, έχοντας ήδη διασχίσει New Jersey, Delaware, Maryland, West Virginia και Virginia. Κάναμε και μια μικρή αναμνηστική βουτιά στο Kentucky για 5 λεπτά μόνο για την φωτογραφία με την πινακίδα, και γυρίσαμε Tennessee.

Αύριο έχει Alabama, και ο τελικός προορισμός είναι Florida, για την συναυλία Metallica πριν τον γάμο στην South Carolina και πέρασμα από Georgia, South Carolina, North Carolina κτλ.

Παίρνω τρελή έμπνευση για τα Thorn Within, Ronnie και Outlaw Torn σε αυτό το ταξίδι να ξέρετε, στο οποίο τα έχω ακούσει ήδη στο Grand Cherokee με ανοιχτά παράθυρα ανάμεσα σε ένα σωρό ΒΛΆΧΟΥΣ.

7 Likes

Ανεβασε καμια φωτο απο τις περιοχες που περνας. Ή θα γραψεις review για ολο το ταξιδι στο τελος;

6 Likes

Θα ανεβάσω σε κανά άλλο τοπικ για να μην σπαμμαρω εδώ με οφφτοπικ

3 Likes

Θα σέβεστε.

Είδα No Leaf Clover και Frantic με σολίδι.

10 Likes

Λυπουμαστε

Ακομα περιμενουμε φωτο

1 Like

Φώτος υπάρχουν κυριολεκτικά εκατοντάδες.

Σε καμία βδομάδα. Μπορεί και νωρίτερα. Επιστρέφω νέα Υόρκη Παρασκευή, έχουμε ακόμα μπροστά μας αλλά οι επόμενες 3 μέρες θα είναι πιο ρηλαξ.

Το Φραντικ ΓΑΜΗΣΕ λαηβ. Το κορίτσι που δεν ήξερε σχεδόν ούτε τραγούδι πέρασε πιο καλά σε αυτό και σε κάποια άλλα τραγούδια, μιξ παλιών και καινούριων.

Το Whiplash από την άλλη, αν και το λατρεύω, δεν θεωρώ ότι είναι καλό για λαηβ. Πολλή βαβούρα δυστυχώς με τον ήχο που έχουν.

Φαντάσου και να 'παιζαν Hell and Back ε…

1 Like

Αντε να τελειώνεις με τη δισκογραφία των μεταπλυτα. Μετά βλέπουμε αν έχεις τα κότσια να κάνεις track by track αναλυση των maiden😝

Σε τρεις μέρες θα έχει τελειώσει όλη τη δισκογραφία των Maiden, ευκολακι

1 Like

Ρε μπαγασα εχεις χιουμορ

1 Like

Αν δεν κάνω κάποιο συγκλονιστικό λάθος, είναι το τραγούδι που είναι καλύτερο από το For Whom The Bell Tolls :stuck_out_tongue:

1 Like

Κάνεις ένα μη συγκλονιστικό λάθος.

Το “καλύτερο” υπονοεί αντικειμενικότητα.

Αυτό που είχα δηλώσει είναι ότι σε συναυλία Metallica, με δεδομένο ότι πλέον τους έχω δει 7 φορές, προτιμώ 1000 φορές να δω το Hell And Back που είναι γαμηστερη κομματαρα, από το να δω για 5η-6η φορά το Bellz, που πλέον το βαριέμαι αφού το ακούω 25 χρόνια

1 Like

Δε θα γίνει το ίδιο για καμία άλλη μπάντα. Αλλά αν γινόταν, θα είχαν προτεραιότητα καμία 100αρια μπάντες πριν τους Μεηντεν