Μetallica

Αδικείς τους Maiden… αν και συμφωνώ ότι δεν μπορεί να γίνει το ίδιο για άλλη μπάντα, όταν είσαι με διαφορά από τις υπόλοιπες μπάντες φαν των 'tallica

1 Like

Ούτε αυτό ισχύει, έχω υπάρξει κατά περιόδους πιο μεγάλος φαν των Paradise Lost, των Gathering και των Dream Theater. Θα μπορούσα να γράφω τέτοια κειμενακια για πολλές μπάντες. Απλά δεν τρελαίνομαι για Μεηντεν. Not my cup of T.

1 Like

Προδότη…
Όπως και να έχει, η δική σου δουλειά ας είναι αφορμή και για άλλους φανμπόιδες άλλων γκρουπ να επιχειρήσουν κάτι ανάλογο. Θα ήθελα π.χ. να δω στο νήμα των Maiden κάτι ανάλογο από κάποιον μεϊντενάκια μερακλή.

2 Likes

Δε νομίζω ότι είμαι φανμποης Μεταπλυτα. Τους κράζω για αρκετά θέματα

Πιστεύω ότι το κράξιμο δεν σε/μας βγάζει από τη λίστα των φανμπόιδων (και δεν το λέω για κακό), δεν είναι κακό να έχουμε απαιτήσεις είτε μουσικές, είτε ανθρώπινες… γιατί και οι προπονητές της εξέδρας έχουν ψυχή

1 Like

Το κράξιμο είναι τοπ χαρακτηριστικό των φανμποηδων, εκτός κι αν προέρχεται από άλλους, όπου προσπαθούμε να τους εκθέτουμε γιατί “δεν ξέρουν”

πχ, “είναι ακριβά τα εισιτήρια”, “ναι αν δεν πουλάνε οι Μεταλλικα τότε ποιοι, καλά κάνουν αφού μπορούν, βγάζουν ένα τραγούδι ανα συναυλία - ποιος άλλος το κάνει αυτό, έχουν πολύ μεγάλο πλήθος εργαζομένων, παίρνει ποσοστό η ticket Master, τους έβαλε μέσα το Through the Never και το Whiskey, είσαι κακεντρεχης γιατί οι Maiden δεν τα έχουν τόσο ακριβά” κλπ κλπ

1 Like

Διαφωνώ.

Ο φανμποης αποθεώνει κάθε τι γύρω από μια μπάντα ή ένα franchise, και βρίσκει δικαιολογίες για τα πάντα. Επίσης ξεπλένει κάθε μέλος της μπάντας και κάθε κυκλοφορία της.

Όσον αφορά τις απαιτήσεις που αναφέρθηκαν, δεν είναι τόσο απλό.

Έχω την απαίτηση από την νέα μουσική μιας μπάντας που αγαπώ ή από τη νέα ταινία ενός franchise να μου αρέσει, και τίποτα παραπάνω. Δεν έχω συγκεκριμένη απαίτηση να παίζουν κάποιο μουσικό είδος ή να είναι ένα έργο τέχνης που ικανοποιεί συγκεκριμένα κουτάκια.

Εσείς μπορεί να έχετε άλλον ορισμό για την λέξη φανμποης αλλά για μένα είναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ οι φανμποηδες και προσπαθώ να μην αφήνω οποιοδήποτε πάθος ή αγάπη έχω για μια μπάντα να με επηρεάσει. Δεν είναι πάντοτε 100% εφικτό, αλλά νομίζω τα πάω καλά. Δεν είμαι αντικειμενικός με τους Metallica και δεν πιστεύω και στην αντικειμενικότητα, αλλά σίγουρα δεν είμαι από αυτούς που θα λατρέψουν τα πάντα γύρω από αυτούς.

ΥΓ. Όλα όσα λες ας πούμε @nnnkkk τα θεωρώ τρελό ξέπλυμα των Metallica και διαφωνώ με αυτά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Συμφωνώ με @g0dslayer και @nnnkkk για τον ορισμό του φανμπόη, οπότε διαφωνώ με @QuintomScenario :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ας αφήσουμε τα περιττά λόγια, όμως, ακολουθούν σύντομα τα Outlaw Torn και το Reload…

Συμφωνούμε 100%… Γενικότερα θα έλεγα ότι ο φανμποης έχει καταντήσει όπως αυτό που θεωρείς ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ενώ εμείς μάλλον περιγράψαμε τον φανμποη όπως θα “έπρεπε” να είναι

3 Likes

Δε βλέπουμε την ώρα!

2 Likes
7 Likes

Kανονίσου να ξεκινήσεις για Θίατερ

3 Likes

Quintom: Αρνητής των Iron Maiden :stuck_out_tongue:

7 Likes

να τον εμβολιάσουμε υποχρεωτικά ή δεν έχει νόημα ;; :stuck_out_tongue:

1 Like

Νομίζω αυτός είχε εμβολιαστεί απ’ τους πρώτους εκεί στο Αμέρικα :stuck_out_tongue:

1 Like

καλύπτει όμως το στέλεχος Iron Maiden ;; Θα μας ενημερώσει επιτέλους η επιστημονική κοινότητα ;; :rofl:

3 Likes

Κανονικά πριν την είσοδο στο thread των maiden θα πρέπει να κάνει το rapid test

5 Likes

58% έβγαλα.

2 Likes

και εγώ… Κοπήκαμε :joy:

1 Like

Χρειάζεσαι 666η δόση σε λίγο καιρό.

Ελπίζουμε στον @Clairvoyant για το 100αρι

Αυτό με το off topic question κατάλαβε κανείς τι παίζει?