Μetallica

Καμία προσπάθεια, απλά κούραση, και με το τραγούδι, και με την μπατσαρία γούστου

καμια μπατσαρια - ακου οτι θεσ

To Nothing Else Matters το ήθελες όμως γιατί είχες πάει με το γκομενάκι μπαγάσα.

Δεν το έπαιξαν και δεν το ήθελα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Βασικά δεν έπαιξαν τίποτα από το μπλακ, για προφανείς λόγους

1 Like

γραψε setlist

Μην τεμπελιάζεις και συ, τον πρήξαμε :stuck_out_tongue:

2 Likes

Χρόνια πολλά στον ΔΥ της καρδιάς μας

9 Likes

Και στα Reload και Hardwired…

7 Likes

Θα γιορταστούν καταλλήλως τα 24 χρόνια ηδονής και καυλας από την δισκάρα σύντομα, αφού λογικά σε καμιά βδομάδα θα αρχίσουμε δυνατά με το Fuel. Όλος ο Δεκέμβριος βασικά θα είναι αφιερωμένος στο Reload και θα το συγχρονισω έτσι ώστε να σας μπει η χρονιά εξαιρετικά, με Fixxxer, να τσούξει όμορφα.

Χρόνια πολλά λοιπόν και στον τιμιοτατο Κερκ και στην άλλη δισκάρα που έκλεισε αισίως πενταετία και την ακούμε ακόμα συχνά πυκνά.

Προσωπικά θεωρώ το replayability τον μεγαλύτερο παράγοντα για το πόσο καλός είναι ένας δίσκος, και για αυτό θεωρώ πολλά σκαλιά ανώτερο το Hardwired από οτιδήποτε έχουν κυκλοφορήσει σε σχεδόν 22 χρόνια πλέον (καλά δεν είναι και πολλά)

2 Likes

Αν ήταν ο Τζήμερος θα τον έκραζε. Έχει παθολογική αλλεργία στους ΔΥ.

1 Like

Σίγουρα στη σύγκριση με το DM το ευνοεί πολύ και η παραγωγή.

3 Likes

Εμένα μου αρέσει περισσότερο το Hardload και από το DM (λόγω παραγωγής αλλά και συνθέσεων) αλλά (οριακά) και από το reload. Δεν είναι ανώτερο όμως από το Load, έχω τεράστια αδυναμία σε αυτό το δισκο. Καλύτερος δίσκος των τελευταίων 25 χρόνων δηλαδή για εμένα.

5 Likes

Δύσκολο να ξεπεράσουν το Load γενικά, κυρίως γιατί μιλάμε για δίσκο-αριστούργημα. Με το Hardwired ωστόσο έκαναν μια μεγάλη προσπάθεια να το ακουμπήσουν έστω λίγο. Κυρίως γιατί μιλάμε για δίσκο με τεράστιες κορυφές ε και κάποιες κοιλιές.

4 Likes

Μην το σβήνεις ρε, πες το. Υπόσχομαι να μην σε βρίσω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Αρνητής Load!

3 Likes

Καλά σιγά, μόνο 532 μέρες τους πήρε

3 Likes

Οχι ενταξει, δεν εχει νοημα. Ολα καλα.

Προφανώς εννοώ μετά το Load να το ξεπεράσουν. Τα προηγούμενα δεν τα βάζω στην κουβέντα. Επειδή σε βλέπω έτοιμο για μανούρα

Μα το ξεπερασανε, με το Reloχαχαχα

1 Like

Load, Reload, HTSD

Φτιάξτε μια ανισότητα με τα παραπάνω άλμπουμς!