Μetallica

Εγώ μετά το 0/2 είχα αρχίσει να κρατάω πολύ μικρό καλάθι για το δίσκο αλλά με την κομματάρα If Darkness Had a Son είμαι αρκετά πιο αισιόδοξος πλέον.

Θα δείξει σύντομα…

2 Likes

Δεν νομιζω , απλα αυτο τον δισκο μου θυμιζει και δεν …

Εμενα το If Only Darkness Had A Son μου αρεσει ηδη παρα πολυ, αλλα ομολογω οτι το προτιμω στην αποπανω εκδοση. Γενικα οταν οι Metallica κουρδιζουν οσο πιο χαμηλα γινεται, παντα εχουμε καλυτερα αποτελεσματα.

3 Likes

Αν ‘‘συγκρίνουμε’’ τι παρουσίασαν τότε στο hardwired και στο 72 μεχρι στιγμής, κατά την δική μου άποψη μόνο το moth into flame είναι αυτό που διαφέρει αισθητά και βρίσκεται επίπεδα πιο πάνω. Κινούνται στο να παρουσιάζουν αυτό που πρέπει. Οπότε πιστεύω ότι δεν θα ειναι ο χειρότερος δίσκος, θα μας απoζημιώσουν με παρόμοιο τρόπο όπως τότε. Υπομονή φίλτατε Quintom !!

Καλυτερη (και απολυτως ταιριαστη) αντιδραση στο 17:28.

Καπου εδω να πω οτι ο τροπος με τον οποιον οι Metallica κλεινουν το If Darkness Had A Son ειναι απλα αριστουργηματικος. Η τσαχπινια στο τελευταιο ρεφρεν και στη συνεχεια ολο το κλεισιμο ειναι ενα ακομα απο αυτα τα παρα πολλα που τους κανουν ξεχωριστη μπαντα.

2 Likes

Εχουμε τις διαρκειες των κομματιών ελα να ξεκινανε οι προβλέψεις :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes

2:59 αναξιοποίητα, απαράδεκτοι.

6 Likes

Σου αφήνουν περιθώριο να πεις “πωωω ρε μλκ τι ακουσα παλι;” και να κοιτας το ταβάνι με απορία.

1 Like

Θέλω κριτική τραγουδιών με βάση τον τίτλο και τη διάρκεια τους όπως στο The Final Frontier.

2 Likes

Κλαίω με 7:20 για το 72 Seasons. Λογικά θα έχει εισαγωγή ή/και κλείσιμο που θα το έκοψαν ακριβώς σε όση διάρκεια πρέπει για να κάνει το τραγούδι στα 560 δευτερόλεπτα.

  • Shadows Follow θα είναι κάτι σαν το Sad But True

  • You Must Burn το δεύτερο θρασο-χιτακι του δίσκου μετά την Λατέρνα

  • Chasing Light μπαλαντοειδες στο πνεύμα του Halo On Fire όμως, κι όχι στις 90ς power μπαλάντες τους δυστυχώς

  • Too Far Gone θα είναι το καλύτερο του δίσκου

  • Inamorata πρώτη πρόβλεψη: instrumental τραγούδι αφιερωμένο στην Αργεντινεζα

  • Inamorata δεύτερη πρόβλεψη: ατμοσφαιρικό έπος στο ύφος των Outlaw/Fixxxer

3 Likes

Εγω κανω πρόβλεψη οτι ολα τα τραγουδια θα έχουν εισαγωγή με τον Lars να βιάζει το snare :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

Ο πιο επιδραστικος ντράμερ στο μεταλ , μπορεί να κάνει οτι θέλει :sunglasses:

6 Likes
1 Like

Δεν με νοιαζει τι θελει να αποκαταστησει ο αποπανω. Εγω ξερω τι ακουω και αυτο που ακουω γαμαει (με μια κραυγαλέα εξαιρεση)

Σλατινα ηρέμησε :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Το πιο σωστό θα ηταν ο δισκος να ειχε διάρκεια 1:18:48

Ο πιο σωστος δίσκος είχε διάρκεια 78:59 , οπότε κοντά είναι!

Καλά τα λέει ο σούπερ Μάριο.

Προφανώς η προσφορά του Λαρς στη μπάντα ή και γενικότερα δε μετριέται με μετρονομο (cringy, sorry!)

4 Likes