Eurobasket 2011

το πόσο καλή ομάδα έχουμε θα φανεί μέσα από τα παιχνίδια. τα φιλικά δε μου λένε τίποτα να σου πω την αλήθεια. εγώ και με μια καλή εμφάνιση στην 8αδα (όχι ρεζιλέματα) θα είμαι ευχαριστημένος.

ο στοχος ειναι η εξαδα
ειναι καινουργια η ομαδα αφου πολλοι εφυγαν
προηγουμενως νομιζα οτι σε παραξενεψε η Ισπανια που ειπα φαβορι και απαντησα :stuck_out_tongue:

κατάλαβα ότι είπες εμάς για χρυσό!
η ισπανία εί πρώτο,ακλόνητο και “πρέπει να αλλάξει ο κόσμος 3 φορές για να μη το πάρουν” φαβορί :stuck_out_tongue:

οχι εμεις χρυσο.αν ειχαμε αυτους που εφυγαν θα ελεγα σιγουρα

Δεν την πάτησαν από τους Φιλανδούς την πάτησαν από τους Σκοπιανούς. Οι Κροάτες δεν φαίνονται και πολύ σοβαροί σε αυτό το τουρνουά ως τώρα.
Οι Ιταλοί από την άλλη είναι η δυσάρεστη έκπληξη του τουρνουά ως τώρα, 2 μάλλον εύκολες ήττες απέναντι σε Σερβία και Γερμανία.

Όντως οι ΝΒΑers κάνουν μεγάλα παιχνίδια. Ο Μπαρνιάνι χάλασε το σερί σήμερα με τα 3/14 σουτ.

Ξαναδιαβασε τι εγραψες.

I love you ΕΡΤ!

Σημερα που δεν παιζει η Ελλαδα, δεν υφισταται το Eurobasket ουτε σαν ιδεα στην κρατικη τηλεοραση. Γαλλια - Γερμανια το βραδυ απο ιντερνετ λοιπον

Αυτο ηθελα να ρωτησω, γιατι εψαχνα στο ιντερνετ να δω τι θα δειξει σημερα και νομιζα πως κανουν λαθος ολοι :Ρ.

Βλακειες κανει η ΕΡΤ, ελπιζω να βρω καλο καναλι ονλαην.

:-k

[COLOR=“White”]…[/COLOR]

“[I]Οι Κροάτες δεν φαίνονται και πολύ [B][SIZE=“5”]σοβαροί[/SIZE][/B] σε [B][SIZE=“5”]αυτό[/SIZE][/B] το τουρνουά ως τώρα.[/I]”

Tωρα;;; :wink:

Μια χαρά σοβαροί ήταν οι Κροάτες σε προηγούμενα τουρνουά. Τα τελευταία χρόνια δεν είχαν έτσι και αλλιώς καμιά υπερομάδα αλλά πάντα αποτελούσαν δύσκολο αντίπαλο. Εδώ παραλίγο να έχουν 2 ήττες από Φιλανδία και Σκόπια.

Εγω, παλι, οσο θυμαμαι τον εαυτο μου να βλεπει τετοιες διοργανωσεις, εχω τους Κροατες στο νου μου σαν μια ασοβαρη ομαδα, που οσο ταλεντο και να 'χει δε θα φτασει ποτε ψηλα.

Kαθαρα αγωνιστικα (μιλωντας για τις προηγουμενες χρονιες στις οποιες αναφερθηκα, αφου, εξαλλου, δεν εχω δει Κροατια φετος), δε θα μπορουσα να χαρακτηρισω σοβαρη μια ομαδα, που στηριζεται στο τι θα καυλωσει να κανει ο καθε Ουκιτς, Ποποβιτς και Πλανινιτς (χωρις να τους αμφισβητω ως παιχτες) οταν θα παρει τη μπαλα στα χερια.

Θα μου εξηγήσει κάποιος πως στο διάολο γίνεται ο Ντόμερκαντ να παίζει στη Βοσνία, ο Μακάλεμπ στην ΦΥΡΟΜ κτλ; Θυμάμαι πιο παλιά τους έδιναν διαβατήριο αν είχαν παντρευτεί ντόπιες, ή είχαν δουλέψει 6-7 χρόνια στην εκάστοτε χώρα, ή είχαν καμία προγιαγιά με καταγωγή από εκεί. Τώρα; Τι χρειάζεται για να παίξει κάποιος Αμερικάνος με μία άσχετη εθνική;

Να δεχτεί :stuck_out_tongue:

Γάμησε τα… Μετά από τον Μέγα Αλέξανδρο, μας κλέβουν και τους παίκτες που μεγαλούργησαν στην Ελλάδα. Ακόμη δεν έχω καταλάβει πως δέχτηκαν οι Θεσσαλονικείς, να μας κλέψουν οι Σκοπιανοί τον Μάσεϊ :stuck_out_tongue:

Ω καλά, τώρα τα διαβατήρια δίνονται για ψήλου πήδημα δυστυχώς…

Βλέπω εσύ με τα δήθεν τα πας καλά τώρα τελευταία:p

Και τώρα χωρίς τους Πλανινιτς, Ουκιτς πετάν. Εντάξει σαν ομάδα ήταν πεσμένοι τα τελευταία χρόνια αλλά τουλάχιστον απέναντι σε ομάδες όπως η Φιλανδία και τα Σκόπια έφερναν τα αποτελέσματα.

Στο θέμα των νατουραλιζέ τώρα και εγώ νομίζω έχει χαθεί λιγάκι η μπάλα. Ειδικά τα Σκόπια συνεχώς έχουν και κάποιον. Στο προηγούμενο ευρωμπάσκετ ήταν ο Μασει του Άρη τώρα βρήκαν τον Μακάλεμπ. Φαντάζομαι πως το μόνο που χρειάζεται είναι το διαβατήριο. Ο Ντόμερκαντ πάντως παίζει αρκετά χρόνια στην εθνική Βοσνία.

Όχι τώρα τελευταία. Από παιδάκι. Απλά οι φίλοι και οι γνωστοί μου δε τα λένε “δήθεν ανέκδοτα”. Τα λένε “κρυάδες” :frowning:

Σιγά σιγά έρχεται η απελευθέρωση,μην ανησυχείς.8)

Ξέρουμε για ποιον λόγο η ΕΡΤ ακολουθεί αυτήν την ηλίθια τακτική στις μεταδώσεις των αγώνων;
Δηλαδή τι διάολο μόνο Ελλάδα θα δούμε,ε χαίρω πολύ τότε